16.5 C
Lviv
23.02.2024
Україна

Порівняння різних типів терасних дощок: дерев’яні або композитні?

Терасна дошка – це оздоблювальний матеріал із деревини, який використовується для облаштування підлоги на терасі або на відкритому просторі. Вони можуть бути виготовлені з різних матеріалів, таких як дерево або композитні матеріали. Терасні дошки можуть мати різний вигляд, текстуру та кольори, що дозволяє створювати різноманітні дизайнерські рішення для терас та інших відкритих просторів.

Яку терасну дошку обрати?

Терасна дошка буває двох типів: дерев’яна та композитна. Тому, щоб визначитися з вибором, варто порівняти їх властивості.

Дерев’яні терасні дошки – це класичний варіант для облаштування тераси. Вони виготовляються з різних видів дерева, таких як ясен, дуб, кедр, та інших, тому можуть мати різний вигляд та стиль. Завдяки масиву деревини мають природний вигляд та текстуру, що додає до естетичної привабливості тераси. Однак, дерев’яні дошки потребують більшого догляду та обслуговування, оскільки вони піддаються впливу погодних умов та швидко зношуються. Також, натуральний матеріал може бути дорожчим варіантом порівняно з іншими типами терасних дощок.

Композитні терасні дошки (ДПК) – це сучасний варіант для тераси, який складається з комбінації деревини та полімерних матеріалів. Вони мають більшу стійкість до погодних умов, не вбирають вологу, не гниють, не тріскаються та не вигорають на сонці. Композитні дошки також не потребують багато догляду, тому що їх легко очистити та підтримувати. Однак, ДПК може мати менш природний вигляд та текстуру порівняно з дерев’яним покриттям, що може бути недоліком для тих, хто шукає класичний вигляд тераси.

Плюси та мінуси різних видів терасної дошки

Різні типи терасних дощок мають свої переваги та недоліки. Отже, якщо стає вибір між дерев’яними та композитними, слід враховувати особливості кожного типу, а саме: матеріал, догляд та обслуговування, а також вартість. Обидва типи терасного покриття мають свої переваги, тому вибір залежить від особистих вимог та пріоритетів.

Переваги дерев’яних терасних дощок:

 1. Природність: деревина є натуральним матеріалом, який відображає красу та унікальний характер дерева.
 2. Естетика: дерев’яні терасні дошки мають природну теплу текстуру та колір, що додає вигляду будівлі та прилеглої території особливу привабливість.
 3. Надійність: деревина має високу міцність та здатна витримувати значні навантаження.
 4. Легкість установки: натуральний декінг зазвичай легко укладається та з’єднується з допомогою зв’язок, шурупів або цвяхів.
 5. Можливість реставрації: якщо дерев’яні дошки втратили свій колір або текстуру, їх можна піддати поновленню або обробці.
 6. Екологічність: дерево – екологічно чистий продукт.
 7. Доступність: декінг з дерева зазвичай менш коштує, ніж з композита що робить його доступним для більшої кількості людей.
8_NHKxIl0ZZfdmVy30WvmMCgzSMfj5bH-gqQ-OVBmSfPoJ53cOp93O5CLDDoc4wf7OlAaGNZMJdNFs2mmUoMjWy-28-fxn8x42CQFSJc40gxG-Maaods5CfjL54hrZpRtQ2EO7_aCEjR8cpYZT4eRf0

Переваги композитних терасних дощок:

 1. Довговічність: декінг з композиту виготовляються з декількох матеріалів, що робить його більш міцним та стійким до руйнування та зношування.
 2. Низький рівень обслуговування: композитні терасні дошки не потребують обробки, фарбування або іншого регулярного догляду, як це потрібно для дерев’яних.
 3. Стійкість до впливу погоди: ДПК стійкий до впливу різних погодних умов, включаючи сонце, дощ, сніг, і мороз.
 4. Безпека: композитні терасні дошки не мають вирізів та щілин, які можуть призвести до травмування під час ходьби босоніж на терасі.
 5. Екологічність: декінг із ДПК повністю відповідає актуальним санітарно-гігієнічним вимогам.
 6. Надійність: деревно-полімерний композит має високу міцність та стійкість до навантажень.
 7. Дизайн: композитні терасні дошки доступні в різних кольорах, що дає можливість створювати оригінальний та сучасний дизайн тераси.

Отже, загалом, дерев’яні терасні дошки мають природну красу та міцність, що робить їх чудовим вибором для тих, хто шукає традиційний та естетичний підхід до дизайну своєї тераси. Деревно-полімерний композит є довговічним, стійким до погодних умов варіантом, не потребує великих зусиль для догляду, стійкий до зношування.

Схожі повідомлення

# Стоп Булінг: у Давидівській громаді відбувся другий обласний форум з протидії булінгу

admin3

Спершу лиходій створив Інтернет – крамницю з продажу наркотиків у Львові. А далі реалізував наркодурман через “закладки”. На чому й був викритий поліцейськими

admin3

Понад 30 людей евакуювали з Бахмута, – 103-я окрема бригада Сил ТрО

admin3

Де знайти якісні товари для роботи ресторанів та кафе?

admin

Переваги та необхідність використання кабельних наконечників

admin

Не лише Залужному! Григорій Степанець заповів два мільйони УКУ

admin2

Залишити коментар