16.5 C
Lviv
29.09.2023
Україна

Chat GPT – що це таке?

У даному матеріалі розберемося, що таке Chat GPT, кажучи простими словами, які у нього можливості та обмеження.

ChatGPT – це чат-бот зі штучним інтелектом, який обробляє запити користувачів природною мовою і генерує текст у відповідь на ці запити. ChatGPT – це розробка компанії OpenAI, одна з мовних моделей серії GPT (Generative Pre-trained Transformer – заздалегідь навчений генераторний трансформер). Говорячи простими словами, ChatGPT – це штучний інтелект, з яким можна поспілкуватись у чаті.

Компанія OpenAI, яка стала відомою завдяки нейромережі DALL-E, що генерує зображення на основі текстових описів, вже отримала інвестиції розміром 1 мільярд доларів від одного з головних своїх партнерів – Microsoft.

Чат-бот ChatGPT здатний генерувати текст, схожий на те, що могла б написати людина. Мабуть, це викликало великий інтерес у публіки. Зрозуміло, зацікавилися й корисливі ділки, ось можна змусити робота складати тексти замість людей, яким за таку роботу потрібно платити.

Бот ChatGPT був запущений 30 листопада 2022 року і блискавично набув популярності завдяки своїм можливостям. В тому числі ChatGPT в Україні також став досить популярним.

Можливості ChatGPT

Що вміє ChatGPT:

 • Створення текстів. Наприклад, ChatGPT міг би просто написати цю статтю «про себе».
 • Аналіз мови та тексту.
 • Переклад текстів.
 • Відповіді питання, наприклад, пояснення складних питань простою мовою.
 • Написання програмного коду (програмування).
 • Налагодження програмного коду.

За 2 місяці після запуску чат-бота аудиторія активних користувачів досягла 100 мільйонів людей. За перші місяці користувачі (по суті, безкоштовні тестувальники) змогли згенерувати вірші, есеї, невеликі розповіді, частини вихідного коду різними мовами програмування і навіть дипломну роботу.

Обмеження ChatGPT

Що не може ChatGPT :

 • Давати образливі чи шкідливі відповіді.
 • Давати грамотні відповіді на погано поставлені питання. Тобто якість відповіді залежить від якості самого питання.
 • Завжди надавати правильні відповіді. Простими словами, довіряти ChatGPT на 100% не можна.
 • Працювати однаково швидко різними мовами. Для ChatGPT рідна мова – англійська. Він може працювати і іншими мовами, наприклад, російською, але робить це дещо довше, ніж рідною англійською.
 • Спілкуватися на філософські теми та порушувати питання емоцій.

ChatGPT про себе

Наступний текст ChatGPT написав себе, відповівши питанням «Що таке ChatGPT?»:

ChatGPT – це велика мовна модель, створена та розроблена компанією OpenAI. Вона являє собою систему штучного інтелекту, яка здатна генерувати тексти, відповідаючи на запитання та виконуючи завдання природною мовою.

Модель ChatGPT була навчена на величезному обсязі текстових даних, зібраних із різних джерел, таких як книги, статті, новини та соціальні медіа. Вона використовує алгоритми глибокого навчання, щоб вивчити мовні структури та зв’язки між словами в тексті, а потім генерувати відповіді на запитання або продовжувати розпочатий текст.

ChatGPT може бути використана для різних завдань, таких як відповіді на питання, створення текстів для рекламних матеріалів, створення контенту для сайтів та блогів, а також для виконання інших завдань, пов’язаних із обробкою природної мови.

Загалом ChatGPT є потужним інструментом, який може допомогти людям отримати швидку і точну відповідь на питання, а також створювати високоякісний контент на різні теми.

Схожі повідомлення

Перша декада 2022-го: до поліції надійшло 884 звернення про вчинення домашнього насильства, 800 разів поліцейські виїжджали на виклики

admin3

Сьогодні внаслідок ракетного удару по Львову пошкоджено дві електропідстанції. В частині міста немає електроенергії, – Садовий

admin3

Цікава інформація про деякі види додаткових  відпусток  

admin2

Лижі чи сноуборд : що вибрати для зимового відпочинку

admin

Повітряну тривогу на День Незалежності оголошували 189 разів. Загалом вона тривала 14 годин. ІНФОГРАФІКА

admin3

Техпластини : на що звернути увагу при виборі якісних техпластин

admin

Залишити коментар