16.5 C
Lviv
18.06.2024
Новороздільська ОТГ

Якщо переможцем аукціону стане німецька компанія “Storch-Clret Group” , яку економічну вигоду отримає громада від будівництва заводу, чи це не завдасть шкоди довкіллю ?

Нотатки після проведених у п’ятницю, 10 лютого, Громадських слухань у МБК “Молодість

 За ці декілька днів, що минули від п’ятниці, помітно вляглися емоційні обговорення у соцмережах стосовно  почутих  на слуханнях аргументів «за» і «проти» підприємства, яке має намір  взяти  в оренду земельну ділянку у Новому Роздолі для побудови  заводу з виробництва фарбувальних інструментів. Отож залишається підготувати газетний  текст на вказану тему    і разом з громадою очікувати, чим завершиться намір керівництва відомого у Європі німецького підприємства спорудити у нашому місті завод. Утім, остаточно це буде вирішено під час земельного аукціону, який відбудеться у визначений термін.

Тож позитивний вердикт Громадських слухань – «за»  проект містобудівної документації на місцевому рівні “Детальний план території земельної ділянки орієнтовною площею 4,0000 га для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості (код згідно КВЦПЗ:11.02), що розташоване: Львівська область м. Новий Розділ(в межах населеного пункту) на перетині вулиць “Ходорівська – Промислова” – проголосував 61 учасник із 72 присутніх, «проти» – 3 учасники і жодного, хто «утримався», –  ще не означає, що  завод у Новому Роздолі буде споруджено. Але надія залишається.

 Саме з цієї причини редакція вирішила більш ширше поінформувати читачів про вказане підприємство, про яке на слуханнях інформував керівник львівської консалтингової компанії  Андрій Безик.

А для повнішого уявлення мешканцями громади, чому Громадські слухання напередодні проведення спричинили у частини непоінформованих містян помітний ажіотаж і тривогу, варто підкреслити, що деякі  особи вдалися (свідомо чи не свідомо) до власного тлумачення порядку денного вказаного громадського обговорення. Зокрема, у соцмережах з’явилися 2-3  дописи, у яких у набатному стилі вони апелювали до громади, аби мешканці проявили високу свідомість і, прибувши на слухання, виступили проти спорудження у міському парку «сміттєпереробного заводу». Принаймні, таке склалося враження від деяких дописів у фейсбуці.

Тому відразу зазначимо, що на громадських слуханнях такі домисли були спростовані неспростовними аргументами. А тепер – про завод.

На початку Громадських слухань міський голова Ярина Яценко  розповіла, про те що чеська компанія FIA ProTeam s.r.o.,  що є частиною німецької Storch-Clret Group, звернулась у минулому році про надання в оренду земельної ділянки орієнтовною площею 4 га в межах населеного пункту на перетині вулиць Ходорівська і Промислова для здійснення виробничої діяльності. На ділянці пропонують розміщення заводу дрібного будівельного інвентарю. Дане питання розглядалося на депутатських комісіях, на сесії міської ради, було прийняте рішення про включення цієї ділянки в перелік лоту для продажу права  оренди. Це означає, що ділянка буде передана в оренду шляхом проведення земельного аукціону. Фірма FIA ProTeam s.r.o., відповідно може буде учасником аукціону.

“Сьогодні на Громадських слуханнях ми обговорюємо детальний план території, також звіт про стратегічну екологічну оцінку, щоб знати, чи можна на цій території встановлювати  це виробництво відповідного класу, як воно буде впливати на зовнішнє середовище. Якщо обговоримо детальний план, то виноситься рішення на сесію. Після того буде розроблятися технічна документація на землю і процедура аукціону, – повідомила міський голова.

 Згодом слово для виступу було надано керівнику консалтингової компанії  Андрію БЕЗИКУ. Подаємо витяги з його виступу:

Ідея розташувати в Україні таке виробництво виникла в керівництва відомої німецької компанії «Storch-Clret Group» ще до початку повномасштабної  війни. За дорученням керівництва цієї  компанії  наша консалтингова фірма розглядала  декілька населених пунктів, де можна розмістити  завод з виробництва фарбувальних інструментів. І наш вибір зупинився саме на Новому Роздолі, як найпривабливішому місті з необхідними для спорудження заводу параметрами.

Зараз ми перебуваємо на початковому етапі і надіємося, що необхідний процес ми успішно пройдемо і німецька  компанія збудує завод саме в Новому Роздолі.

Тезово поінформую про завод фарбувальних інструметів: про  високу репутацію компанії  у Європі, про те,  яка на підприємстві  вироблятиметься продукція, скільки буде працевлаштовано на виробництві людей тощо.

Отже, словосполучення «фарбувальні інструменти», якщо говорити конкретніше, це продукція, яка  вироблятимуться на заводі, зокрема,  це пензлики, валики та схожа за номенклатурою продукція, а також  запасні фрагменти  та пластикові деталі.

Декілька слів про компанію «Storch-Clret Group ». Це найбільший в Європі виробник вказаних вище фарбувальних інструментів та малярних систем. Продукція користується широким попитом в європейських країнах, оскільки є якіснішою і надійнішою за китайські аналоги. До слова, компанія «Storch-Clret Group» спорудила таке підприємство в Чехії, де працює 500 працівників, і в Китаї, де працевлаштовано 370 працівників.

Поінформую про вихідні дані щодо термінів будівництва підприємства. Якщо німецькій компанії  буде надано в оренду вказану у «Детальному плані ….» земельну ділянку, то завод споруджуватиметься (скоріше за все, коли перемогою України завершиться війна з російським агресором) у дві черги: перша черга – на площі 7 тисяч квадратних метрів: термін будівництва рік. Стільки ж часу займе будівництво другої черги площею 13 тисяч квадратних метів. Протягом першого року планується працевлаштувати 50 працівників, а коли завод буде введено в експлуатацію, тут працюватиме 200 осіб (під час виступу на екрані демонструвалися слайди із зображенням виробничих приміщень, основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємства.).

Оскільки присутніх цікавить так би мовити екологічна характеристика заводу, то згідно з параметрами, які надали нашій консалтинговій компанії німецькі спеціалісти, це, цитую, «дружнє до навколишнього середовища виробництво», тобто у технологічному процесі відсутні викиди шкідливих відходів в атмосферу.

На цьому моменті виступу  запитання від мікрофона, встановленому в залі МБК «Молодість», доповідачу поставив новорозділець Ярослав Путас, попросивши його пред’явити доручення представляти на слуханнях німецьку компанію ««Storch-Clret Group». Пан Бедзик повідомив, що очолювана ним консалтингова компанія співпрацює із німецькою компанією  на підставі укладеного договору. Далі слово взяла міський голова Ярина Яценко і докладно поінформувала  про те, що пан Андрій присутній на слуханнях на її запрошення, аби громада, як кажуть, з перших уст, дізналася що це за підприємство (ця компанія заснована у 1896 році, натепер її заводи діють в Німеччині, Чехії та Китаї).

Згодом на чергові запитання п. Путаса: чому німецька компанія не захотіла будувати завод на площах Новороздільського Індустріального парку, а обрала місце у міському парку, Ярина Яценко пояснила, що  міська влада пропонувала цій компанії  всі можливі варіанти: на території  «Сірки», Індустріальний парк та інші ділянки. Однак вказаний інвестор обрав для будівництва заводу в Новому Роздолі саме ділянку в “старому парку”. Висловилася пані Ярина і про “старий парк”: насправді це захисна смуга від екологічно шкідливого  виробництва підприємства «Сірка», яку новороздільці колись назвали парком. Вже тривалий час виробництво на «Сірці» зупинено з низки причин, водночас поблизу ділянки, на якій зупинила свій вибір німецька компанія,  на першій лінії розташовані ДМЗ “Карпати”, ЗАТ «СУ-27» , неподалік ОДВ “Електрик”. Тож ще один завод, тим більше «дружній для навколишнього середовища», який у вказаному місці хоче збудувати інвестор, не завдасть екологічної  шкоди  довкіллю. Крім того,  він буде споруджений  лише на частині ділянки, як дехто каже, «старого парку», площею 4 га. Принагідно, міський голова повідомила про те, що з часом у Новому Роздолі  буде облаштовано сучасний міський парк, зокрема, вже виготовлено документацію та проведено експертизу на ділянку площею більше 6 гектарів вище озера Барвінок. «Тож без парку наше місто не залишиться»,- наголосила Ярина Яценко.

Згодом із залу почулися голоси, аби керівник консалтингової компанії продовжив свій виступ, а також прохання, аби пан Путас завершував ставити запитання, на що Ярослав Любомирович сказав, що, оскільки він представляє інтереси міста, то має право говорити і надалі. Утім, згодом пристрасті вляглися і Андрій Безик продовжив свій виступ:

Отже, я не уповноважений представляти компанію «». А укладений з цією компанією договір передбачає, що я допомагаю їй як кінцевий консультант пройти процедуру будівництва заводу. У мої функції входить: дорадництво по питаннях виділення земельної ділянки, консультації щодо будівництва, дотримання діючих місцевих процедур, правил і законодавства. На сьогоднішніх слуханнях я не планував виступати, але мене запросила міський голова, оскільки містом ширилися непідтверджені чутки та інформація про завод , аби я поінформував громаду про вказану німецьку компанію. А вам належить сьогодні прийняти рішення щодо «Детального плану…», який на сесії міської ради ще мають затвердити депутати. Вже після цього почнеться етап відводу землі, який триватиме декілька місяців. Після завершення цього етапу відбудеться земельний аукціон, який у кращому випадку буде проведено через три – чотири місяці.

Тепер декілька слів про себе як керівника консалтингової компанії. Років 12-14 тому я був причетний до купівлі і подальшого розвитку підприємства ОДВ «Електрік». Також був дотичний до побудови підприємства «Датський текстиль» в Сокалі. А ще до багатьох виробництв у Львові.

А тут я розповів вам про компанію, аби ви свідомо приймали рішення, керуючись фактами, а не домислами та викривленою інформацією.

Згодом доповідачу та міському голові  учасниками слухань – згаданим Ярославом Путасом, Людмилою Шишкою, Сергієм Дорожинським, Володимиром Білим, Володимиром Щіпним та Ігорем Мацкулою –  було поставлено низку запитань, зокрема, чому саме в тому місці інвестор хоче побудувати завод, скільки дерев буде викорчувано на даній та прилеглій ділянках території, про екологічну безпеку, чи враховане на підприємстві бомбосховище, що отримає місто від цього виробництва: скільки робочих місць, скільки податків?( повний аудіо- запис Громадських слухань  невдовзі  буде подано на сайті Новороздільської міської ради). Оскільки суть відповідей в загальних рисах схожа із фрагментами виступу керівника консалтингової компанії, тож зайвий раз переказувати їх навряд чи доцільно.

Наступний промовець, начальник відділу архітектури та містобудування Управління ЖКГ Новороздільської міської ради Ірина Мельник, поінформувала про порядок обговорення проекту ДПТ. Матеріали детального плану були оприлюднені на сайті міської ради та опубліковано у газеті «Вісник Розділля».

Громадське обговорення проекту триває з 20 січня  по 18  лютого. Це означає, що впродовж цього періоду можна подавати зауваження або пропозиції, як письмово, так і електронні звернення. “Також можна подати зауваження сьогодні, усні або письмові. Всі вони є обов’язкові для розгляду і вносяться до протоколу”, – наголосила пані Ірина і нагадала, що ведеться аудіофіксація заходу, що буде прикріплена до протоколу слухань і розміщена на офіційному сайті міської ради.

А на завершення запропонувала заслухати представника розробника детального плану та пізніше перейти до його обговорення.

Далі представник  розробника ТзОВ «ПО «УкрЗахідУрбанізація» Василь Дроботюк розповів, що цей детальний план  розробляли на замовлення Новороздільської міської ради. Ця ділянка розмежовується з двох сторін дорогою. Поряд розташована трансформаторна підстанція, газорозподільний пункт. Передбачена охоронна зона для виробництва – 100 м.

На першу чергу передбачено будівля на 7 тис. м2  і на другу чергу – на
13 тис. м2, а також склади для зберігання продукції. Передбачається автомобільна стоянка для легкових автомобілів

  Згодом Галина Гладьо поінформувала що відбулося засідання архітектурно – містобудівної ради, де поступили письмові пропозиції. Були зачитані зауваження, які додаються до протоколу, а саме:

1. Ділянку перетинає кабель 6 кВт, а також проходить кабель по периметру ділянки зі сходу та півночі, які на схемах не показані.

2. Проектна ділянка має перепад абсолютних відміток 10м. На схемі вертикального планування не показано місць підсипки/зрізки грунту.

3. Зауважили про недоцільність передбачати локальні очисні споруди, коли централізована каналізаційна мережа міста розташована неподалік.

4. Запропонували передбачити проектом ДПТ розв’язку проблемного перехрестя вулиць Ходорівська та Яворницького, що межує з проектованою земельною ділянкою з метою розвантаження даного дорожнього вузла та яке до того ж є аварійне.

 5. Червоні лінії вул. Ходорівська  є 35м, а вказано 30м.

Василь Дроботюк погодився внести відповідні корегування до детального плану

Наступний доповідач Романа Линник поінформувала громаду про стратегічну екологічну оцінку заводу: «У цьому документі врахували ймовірні наслідки для довкілля, які можуть бути в процесі виробництва, і розбили їх на категорії: охорона повітря, водного середовища, навколишнього середовища, археологічно – архітектурний, – відзначила пані Романа, –  Наслідки для повітря діляться на наслідки при будівельних роботах, на етапі будівництва, внаслідок будівельного транспорту і будівельних робіт можливі викиди в повітря, але незначні. Наслідки для повітря на етапі експлуатації мінімальні. При роботі котельні на виробництві передбачені викиди парникових газів, але з незначним обсягом і які не перевищують норми. Шуми технологічні будуть внаслідок шуму роботи транспорту.

Підприємство, яке зайде на територію у разі, коли виграє аукціон, і його  будівлі визначаються, як 4 клас шкідливості – із захисною зоною 100 м. Природна захисна смуга зелених насаджень має бути до 300 м».

Згодом відбулося голосування, про результат якого ми повідомляли на початку публікації.

* * *

Отже, Громадські слухання відбулися, однак резонують у громаді і надалі, зокрема, у соцмережах з’являються коментарі – і критичні, і позитивні. І це нормальний процес, бо тема надто  важлива для громади, тож, як мовиться у прислів’ї, «Треба сім разів відміряти і раз відрізати». Утім, складається враження, що деякі особи прагнуть радже «сім разів» посіяти сумнів стосовно намірів інвестора. Зрештою, хтозна, можливо, це не упередженість з якихось невідомих загалу особистих мотивів, а благі наміри…

Іван БАСАРАБ

Схожі повідомлення

“Срібло” в інтелектуальній грі завоювали ліцеїсти Нового Роздолу

admin2

У дарунок – генератор для Новороздільської лікарні

admin2

Вечір пам’яті жертв голодомору – біля пам’ятника Шевченкові

admin2

День Молоді – у “Молодіжному центрі” на Березині

admin2

“Нафтогаз-Тепло” попереджає про тимчасове відключення світла

admin2

Андрій ГАРАПЦЬО: «Перемогою над ФК «Троянда» (2:1) наш клуб фактично заздалегідь став переможцем у  7-й групі обласної першості у 2/3 лізі. Утім, будь – що прагнутимемо здолати у крайньому турі і СКК «Острів», адже вболівальники за це нас і підтримують»

admin3

Залишити коментар