16.5 C
Lviv
25.03.2023
Україна

Не лише Залужному! Григорій Степанець заповів два мільйони УКУ

Ще одним спадкоємцем американця українського походження Григорія Степанця став Український католицький університет, якому жертводавець записав у спадок 2 млн доларів. Раніше стало відомо, що Григорій Степанець заповів 1 млн доларів головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному.

Як розповіли ZAXID.NET у середу, 25 січня, в УКУ, повідомлення про те, що Григорій Степанець заповів університету 2 млн доларів стало для них приємною несподіванкою. Довідалися про це наприкінці 2022 року, коли до УКУ написала юридична компанія, яка займалася розпорядком спадку.

«Ми спочатку не повірили, думали, що це жарт», – розповіла проректорка УКУ Наталія Климовська.

З Григорієм Степанцем в УКУ не були знайомі. Тож керівництво вишу припускає, що він дізнався про діяльність університету зі ЗМІ та від знайомих.

«Ми вдячні Григорієві Степанцю. Хочемо зв’язатися з його донькою, щоб більше дізнатися про нього, можливо, він мав своє бачення щодо використання грошей. Зараз ми працюємо з різними програмами, які необхідні в часі війни, шукаємо кошти на гуманітарні програми», – зауважила Наталія Климовська.

За її словами, рішення про використання значних сум коштів в університеті приймає сенат – дорадча рада.

УКУ є приватним університетом, і об’єднує багатотисячну спільноту жертводавців по всьому світу, зокрема, у діаспорі. Люди за життя допомагають університетові, є випадки, коли заповідають спадки після смерті. Пожертва Григорія Степанця є найбільшою середи тих, які жертводавці заповідали на університет після смерті.

Нагадаємо, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний отримав у спадок від американця українського походження Григорія Степанця 1 млн доларів, які пожертвував на потреби українських військових.

Як повідомляє НВ, колишній народний депутат України Борислав Береза у своєму Телеграм-каналі повідомив додаткову інформацію про спадщину Григорія Степанця. За інформацією Берези, Степанець заповів ще по $2 млн двом українським університетам (Національному університету Києво-Могилянська академія та Українському католицькому університету).

Додатковий $1 млн, як стверджує Береза, Степанець залишив для ізраїльської армії ЦАХАЛ.

У некролозі на сайті американської меморіальної служби Dignity Memorial вказано, що Григорій Степанець помер 24 жовтня 2022 року в місті Редмонд (штат Вашингтон, США). Саме тут розташована штаб-квартира компанії Microsoft, де довгий час працював Степанець. Місто відоме заможним рівнем життя через велику кількість високооплачуваних технічних робітників, які тут мешкають.

За інформацією Української правди, Степанець працював у Microsoft з кінця 1980-х, коли переїхав з СРСР у США.

Народився він у квітні 1938 році у Вінниці. Батько Григорія Степанця загинув під час Другої світової війні і наступу німецької окупаційної армії в жовтні 1941 року. Григорія з матір’ю евакуювали на Урал, «де вони зазнали голоду та інших випробувань», розповідає УП.

Після завершення війни родина повернулася до Вінниці, де вижити в нові голодні роки їм допоміг дядько Григорія. Як інвалід війни ((він був поранений і втратив ногу) той отримував військовий пайок і ділився з ними.

Вищу освіту в галузі математики і хімії Григорій Степанець отримав у Москві, де в 1956 році став студентом Московського державного університету імені М. В. Ломоносова. Захистив кандидатську роботу з фізичної хімії. Володів українською, російською, німецькою, італійською та англійською мовами.

Працював у Геофізичному науково-дослідному інституті в Москві. Втратив роботу після того, як підписав лист на підтримку дисидентів: Степанця звільнили за сфальсифікованим приводом, він зазнав переслідувань КДБ.

Російський правозахисник Олександр Черкасов, голова ради правозахисного центру Меморіал, підтвердив, що за історією Степанця стоїть «одна стара московська дисидентська історія».

Відтоді повноцінно працювати українець не міг і подав заявку на отримання виїзної візи, однак дістав відмову.

Лише після приходу Михайла Горбачова до влади в СРСР Григорій Степанець отримав дозвіл виїхати з Радянського Союзу.

У 1989 році він приїхав до США і почав працювати в штаб-квартирі Microsoft у Редмонді. Маючи досвід роботи старшим системним програмістом і аналітиком, став розробником програмного забезпечення. Навіть зараз у мережі можна знайти патент, одним із двох співавторів якого є Григорій Степанець (Gregory Stepanets). Він був оформлений у 1997 році для Microsoft і стосується техніки декодування даних змінної довжини — йдеться про бінарне кодування інформації у комп’ютерах.

Схожі повідомлення

Судитимуть групу “ухилянтів” від мобілізації в ЗСУ. І знову – це вихідці зі сходу України

admin3

Як спроектувати систему автополиву

admin

Медпрацівники лікарні на Львівщині “непоганого” заробляли на довідках про непридатність до служби в ЗСУ. За такий злочин передбачена кримінальна відповідальність – ув’язнення від 5 до 10 років. Ото доробилися ескулапи…

admin3

Звернення Президента на другий ранок масштабної війни

admin3

12 квітня працівники СБУ затримали голову політради партії ОПЗЖ Віктора Медведчука, який перебував у розшуку

admin3

Легко та професійно вивчайте англійську разом з FLeaders

admin

Залишити коментар