16.5 C
Lviv
19.06.2024
Україна

Для тих, хто не з України, але почав розуміти, де знаходиться ця велична країна

Для тих хто не з України, але почав розуміти де знаходиться ця велична країна:

?? Україна — це найбільша з країн, що повністю знаходяться в Європі.

?? Міжнародний український гімн складається всього з шести рядків (чотири у віршах і дві в приспіві). Решта рядків гімну вважаються політично некоректними. (наприклад, “Станемо, браття, в бій кривавий від Сяну до Дону” має на увазі, претензії Україні на територію Росії та іншого “сусіда”).

?? Українська мова є однією з найпоширеніших мов в світі (фахівці розрізняють близько 7000 мов ) і за кількістю носіїв займає 26-те місце. Також вона є другою за поширеністю серед мов слов’янського походження.

?? Також українска мова зайняла друге місце в світі за мелодійністю після італійської. Її визнали третьою найкрасивішою мовою у світі за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія і побудова речень після французької та перської мов на мовному конкурсі у Парижі.

?? Україна посідає четверте місце у світі за кількістю громадян з вищою освітою. Населення України належить до найбільш освічених, а кількість людей з вищою освітою на душу населення — вища за середньоєвропейський рівень.

?? Найстарішим навчальним закладом Східної Європи вважається Києво-Могилянська академія.

?? Перший друкований буквар, виданий українським автором, мав назву «Наука до читання й розуміння слов’янського письма». Він вийшов в світ у Вільнюсі.

?? Запорізька Січ — суспільно-політична та військово-адміністративна організація українського козацтва — по праву вважається одним з перших демократичних утворень у світі.

?? Найперша Конституція в світі створена – Пилипом Орликом. 5 квітня 1710 р і мала назву «Конституцію ПРАВ і СВОБОД війська Запорізького». У США Конституцію прийняли в 1787 р., у Франції та Польщі тільки в 1791 році.

??Армії УПА поставили абсолютний рекорд, утримуючись на фактично окупованій території майже двадцять років. Технології та методи українських вояків вивчали навіть кубинські повстанці Фіделя Кастро.

?? Найдовший музичний інструмент у світі – це українська трембіта. Її довжина може досягати чотирьох метрів, а її звуки чутні більш ніж за десять кілометрів.

?? Найдовша гіпсова печера у світі і друга за протяжністю (поступається лише Мамонтовій печері в США) – носить назву «Оптимістична» і знаходиться на Поділлі.

?? На території України зосереджено 1/4 всіх запасів чорнозему на планеті.

?? Найдавніша відома ученим мапа, а також найстародавніше поселення Homo Sapiens знайдені в Україні: у с. Межиріччя Рівненської області. Їм близько 14,5-15 тис. років. Мапу вибито на кістці мамонта.

?? Територією України пролягав один з найбільших історичних транспортних шляхів — «шлях із варяг у греки» — система річкових шляхів і волоків між ними завдовжки 3 тис. км, що пов’язувала північні землі Давньої Русі з південними руськими землями та Балтійське море з Чорним. Протягом усієї давньої історії Україна-Русь виступала мостом між світами Східної Європи і Давнім Сходом, Європою античною, візантійською і латинською.

?? З 12 лавр світу 4 знаходяться в Україні. Три православні та одна греко-католицька.

?? Україна займає місце в трійці світових лідерів з виробництва меду. Також є одночасно першою в світі з виробництва меду на душу населення.

?? Найглибша у світі станція метро знаходиться у Києві.

?? Найкоротша головна вулиця, але в той же час одна з найширших і мальовничих — вулиця Хрещатик у столиці України Києві.

?? Одна з найвідоміших у світі різдвяних пісень — це «Щедрик», народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells. Зазвичай на Youtube різні виконання «Щедрика» набирають мільйони переглядів.

?? Одна з найбільших пустель Європи знаходиться саме в Україні.

?? Український “Південмаш” (м.Дніпро) виробляє найбільш екологічно чисті ракети-носії в світі.

? Третій найвідвідуваніший у світі Макдональдс — у Києві, біля залізничного вокзалу. Цей заклад незмінно потрапляє до п’ятірки найбільш жвавих Макдональдсів світу.

❗І це ще навіть не вершечок айсбергу, далі буде ??

На зображенні може бути: текст «перша згадка про украйну -1187 p перша згадка про росію- 1387 p киеву 1539 pokiB москвi̇ 875 pokiB украйнська гривня з'явилася y 1130 p росйський рубль з'явився y 1654 украёнська мова почала формуватися yVIcT початок формування poc мови - XII CT»

Ольга СМОЛЯР, Facebook

Схожі повідомлення

Тарас БАТЕНКО: заборона «РПЦ» в Україні – у Верховній Раді зареєстровано відповідний законопроект

admin3

Генеральний штаб ЗСУ висловив рішучий протест проти обрання Укрпоштою дати 23 лютого для презентації поштових марок під назвою «Збройні Сили України. Сухопутні війська».

admin1

BlaBlaCar: чи буде комісія і коли?

admin2

Цікава інформація про деякі види додаткових  відпусток  

admin2

На електровелосипеді по місту

admin

Секрети хімчистки авто

admin

Залишити коментар