16.5 C
Lviv
01.12.2023
Україна

Як вибрати ефективне та економічне опалення?

З кожним роком все більш актуальною стає необхідність економії природних ресурсів через постійне зростання вартості викопних енергоносіїв – нафти, газу, вугілля, пального сланцю, труднощів при їх видобутку, транспортуванні та, особливо, через проблеми, пов’язані з негативним впливом на навколишнє середовище під час переробки таких енергоносіїв.

Вирішення більшості проблем, що виникають, знаходиться в галузі використання так званих нетрадиційних відновлюваних джерел енергії – сонця, вітру, води, підземних геотермальних джерел і т.д.

Одним з найбільш ефективних способів опалення та постачання гарячої води будівель і споруд зараз є застосування системи, яка називається «тепловий насос». Ця технологія є досить популярна у країнах Європи та в Америці, тому в Україні ця технологія не дуже поширена. Але компанія Mecond має значний досвід роботи на ринку кліматичного обладнання. Тому купити тепловий насос в Україні ми рекомендуємо саме у них!

Що таке тепловий насос?

Принцип дії теплового насоса було відкрито ще в 19 столітті. У навколишньому середовищі атмосферному повітрі, водоймах та річках, ґрунті за умови, що температура там вища за нуль градусів, завжди є деяка кількість теплової енергії, яка приймається та накопичується цим середовищем від головного джерела тепла – Сонця.

Тепловий насос призначений для відбору цієї теплової енергії та використання її з метою опалення та постачання гарячої води будівель та споруд. 

Загальну схему теплонасоса можна подати у вигляді трьох замкнутих трубопроводів-контурів, по яких циркулюють певні рідини.

Перший контур заповнений теплоносієм або тепловіддавачем – рідиною, яка рухаючись трубопроводом, акумулює тепло з навколишнього середовища.

У другому контурі циркулює рідина – холодоагент, який випаровується під впливом тепла тепловіддавача з першого контуру, а потім конденсується, передаючи таким чином тепло в третій контур.

У третьому контурі рухається теплоприймач – вода системи опалення будівлі та гарячого водопостачання. Тепловий насос – це ніби «холодильник навпаки». У звичайному холодильнику відбувається той самий процес, тільки у зворотному порядку – тепло відбирається з внутрішнього об’єму та викидається у навколишнє середовище.

Застосування теплонасосів для опалення заміських будинків

Завдяки безлічі позитивних якостей теплові насоси використовуються для створення оптимального мікроклімату в будинках різного призначення, у тому числі в індивідуальних заміських житлових будинках. А у зв’язку з високою ефективністю та екологічністю теплових насосів їх застосування особливо виправдане в енергоефективних екодомах.

Однак при цьому необхідно знати про певні умови та обмеження використання теплових насосів:

  • Використання теплових насосів буде справді ефективним за умови гарного утеплення будівлі, тобто безглуздо опалювати будівлю за рахунок збору теплової енергії з навколишнього середовища, одночасно допускаючи великі витоку тепла назовні. Будівля вважається досить утепленою, якщо тепловтрати в ній становитимуть не більше 100 Вт/м2;
  • При використанні теплових насосів було визначено, що більше відрізняються значення температур теплоносіїв на вхідному і вихідному контурах системи, тим менше значення коефіцієнта перетворення тепла, при цьому знижується економія електроенергії. Тому найвигіднішим буде застосування у схемі теплового насоса низькотемпературних систем опалення, таких як тепла підлога та використання теплого повітря;
  • Рекомендується встановлювати в комплекті з тепловим насосом додатковий генератор тепла, наприклад, невеликий електронагрівач або сонячну батарею.

Така схема називається бівалентною системою опалення. А детальніше чому саме теплові насоси варта встановлювати в приватних будинках, замість газових та твердопаливних котлів ви можете прочитати у цій статті – https://mycond-heatpump.com.ua/ua/naybilsh-efektivne-ta-ekonomichne-opa/.

Переваги використання теплових насосів

Для роботи теплового насоса використовується теплова енергія нашої планети, відновлювана Сонцем, при цьому виключаються будь-які шкідливі викиди в атмосферу, тому спосіб опалення можна назвати екологічно чистим. Крім цього, теплові насоси працюють практично безшумно, не голосніше звичайного побутового холодильника.
Теплові насоси вибухо- та пожежобезпечні, тому що відсутні процеси горіння, викиди небезпечних сумішей та газів, а під час роботи жодна деталь не може нагрітися до температури, при якій можуть спалахнути горючі матеріали.   

Сучасні теплові насоси є системами опалення та гарячого водопостачання будівель, що характеризуються високою енергетичною ефективністю, що дозволяє суттєво економити витрати. Для роботи теплового насоса необхідна тільки електроенергія для роботи компресора, причому на 1 кВт витраченої електроенергії видається майже 5 кВт теплової енергії. Економічний розрахунок показує, що у порівнянні з газовим опалювальним котлом усі витрати на опалення знижуються на порядок.

Схожі повідомлення

ПІСЕННЕ ЄВРОБАЧЕННЯ: коли відбудеться і який прогноз для України

admin2

Українка перемогла у міжнародному конкурсі краси

admin2

Прогулянки із задоволенням і не без сюрпризів

admin

Як купити квиток на поїзд до Запоріжжя за допомогою онлайн-сервісу Proizd. Інструкція

admin

Українка – друга жінка в історії, яка отримала одну з найпрестижніших математичних премій

admin2

Де знайти високоякісний корм для тварин в Україні, не виходячи з дому

admin

Залишити коментар