16.5 C
Lviv
25.07.2024
Україна

Особливості життя в Іспанії

Іспанія входить до топ-10 найщасливіших держав у світі, посідає провідні позиції у рейтингу країн із розвиненою інфраструктурою, лідирує за кількістю чистих пляжів, а за кількістю іноземних гостей Іспанія, обігнавши США, посіла у 2019 році друге місце! Так, за минулий рік країну відвідало понад 82 мільйони туристів. Що ще варто дізнатися про цю країну іноземцям, які замислилися про переїзд до Іспанії та проживання?

Іспанська освіта

Система освіти у сучасній Іспанії ділиться кілька рівнів. Обов’язковими для відвідування є початкова (з 6 до 12 років) та середня (з 12 до 16 років) школи. Закінчення Bachillerato, або старшої школи, необхідне для подальшого вступу до інституту. До дитячого садка та молодшої школи батьки можуть віддавати дитину за своїм бажанням. Середня вартість приватного дитячого садка становить 400 євро на місяць, залежно від регіону, умов перебування дитини. На сьогоднішній день Іспанія є одним із центрів міжнародної освіти в галузі бізнесу, медицини, дизайну, туризму, ресторанної та готельної справи, а також історії та новітніх технологій.

Багатьом відомо, що можливість отримати тут знання, які допоможуть збудувати успішну кар’єру, країна дає не лише своїм громадянам, а й іноземцям. Студентів з усього світу залучає до іспанських вищих навчальних закладів безліч факторів. Серед них: доступна вартість навчання, поєднання солідних академічних традицій з прогресивними методами викладання і, нарешті, перспектива отримати диплом, який визнано на території всього Європейського Союзу та за його межами.

Здоров’я в Іспанії

Іспанія входить до десятки найздоровіших країн світу. Спорт є тут чи не частиною національної ідеї. Для юних спортсменів успішно працюють численні аматорські та професійні секції, засновниками яких виступають всесвітньо відомі клуби, команди, знамениті гравці та тренери. Є й інтернати, в яких можна жити та навчатися (такий формат дає дітям можливість розвивати спортивну техніку та навички без шкоди навчанню – під час випуску їх знання підтверджуються атестатом про середню освіту). Для людей похилого віку в країні існують різноманітні соціальні програми, у тому числі знижки на ліки, а також пільги на лікування та турпоїздки. Не дивно, що сучасна Іспанія є одним із лідерів у Європі за тривалістю життя громадян: для чоловіків вона становить понад 80 років, а для жінок – 85.

Інші особливості життя в Іспанії

  • Безпека. Загалом Іспанія – дуже безпечна країна: тут можна спокійно ходити вночі, не переживаючи за вміст власного гаманця;
  • Особливості комунікації. Іспанці дуже доброзичливий народ: тут рідко можна натрапити на випадки побутового хамства. Практично будь-який перехожий буде готовий надати вам допомогу, а службовці в офісах і банках у переважній більшості будуть позитивно до вас налаштовані;
  • Доступна медицина. Система надання медичної допомоги ефективна та доступна практично всім верствам населення, великі клініки та лікувальні центри легко знайти не лише у великих містах, а й у «районних центрах»;
  • Іспанська кухня. Місцева кухня вважається однією з найкращих у світі: свіжі морепродукти, найсмачніші вина, овочі цілий рік, традиційний хамон та сири;
  • Ціни. Продукти, освіта, медицина, нерухомість та її зміст – одні з найнижчих у Європі;
  • Можливість подорожувати без візи іншими країнами Європи для всіх власників іспанського посвідки на проживання.
  • Є все-таки деякі мінуси життя в Іспанії, але в порівнянні з плюсами їх не так багато:
  • Необхідність вивчати нову мову – хоч і в багатьох публічних місцях для туристів ви легко зможете обійтися і англійською мовою, але для повноцінного та якісного життя в країні іспанську мову необхідно обов’язково вивчити.
  • Маньяна. Що перекладається російською з іспанської як «завтра».
  • Важко отримати дозвіл на роботу. Виняток становлять затребувані спеціалісти

По матеріалах сайту https://migrate.com.ua/

Схожі повідомлення

admin

Львівська 103 окрема бригада Сил територіальної оборони Збройних Сил України запрошує на військову службу за контрактом в резерві.

admin3

На Червоноградщині в аварію потрапив “Школярик”

admin2

“РЕЛІГІЯ – ВЕЛИКДЕНЬ”: історія про пасхальну поїздку на фронт

admin3

У Львові поліцейські затримали зловмисницю за підозрою у вчиненні зухвалої квартирної крадіжки

admin3

СБУ нагадує про заборону використання безпілотників на території області

admin3

Залишити коментар