16.5 C
Lviv
23.02.2024
Новороздільська ОТГ

Оперативність та професійність новороздільських гінекологів врятувала маму з дитиною.

Станом на вересень 2022-го у Новороздільському пологовому відділені народилося 120 немовлят. Середньоарифметично – 15 новонароджених щомісяця, або через день голосний крик малечі сповіщає про появу на світ.

Унікальні відчуття – народження нового життя, проте для лікарів і породіллі – це завжди час напруження. Бо ж бувають різні випадки, на жаль, і , що головне, їх неможливо передбачити.

Буває – критичний випадок, кровотеча, відшарування плаценти, випадіння петель пуповини, загроза життю і матері і дитини…

і тут відіграє значення не просто випадок чи доля, і не лише професійність лікарів (а висока професійність новороздільських медиків, оперуючих лікарів, в тому числі і гінекологів, підтверджується численними розповідями і подяками їх пацієнтів), а й особливе значення має оперативність, швидкість реагування і час, за який почали надавати медичну допомогу. У такому випадку значення мають секунди, не просто хвилини… “15 хв – максимум часового запасу при відшаруванні плаценти і різкій великій кровотечі, як це сталося нещодавно, одного серпневого дня у Новороздільській міській лікарні”, – прокоментував досвідчений лікар і адміністратор Андрій Ципук.

До пологового відділення звернулася вагітна жінка, раптово почалася кровотеча, велика втрата крові. На щастя, лікарі одразу, не відкладаючи, почали підготовку породіллі і приступили до операції Галина Лесюк та Юрій Титинюк зробили все оперативно і успішно – на світ появився малюк вагою 3600 кг і ростом 54 см

Усе закінчилося добре, усі залишилися задоволені.

Але мучить і лікарів, і їх пацієнтів одна думка – постійні чутки про можливе закриття пологового відділення – і в Новому Роздолі, і в Жидачеві, Ходорові чи Миколаєві – заважають спокійно працювати.

Бо саме лікарі знають, яким непередбачуваним буває процес дітонародження і наскільки грає роль кожна секунда-хвилина та вчасно надана необхідна допомога, особливо коли потрібно операційне втручання і мова йде про порятунок двох людей – мами і її дитятка. Якби довелося кудись їхати, добиратися, нехай навіть на якнайшвидшому виді транспорту (що втім у наших умовах абсолютно нереально) не врятували би…

Тож цінуймо життя, будьмо вдячні лікарям і добре продумаймо наслідки, які на часі через реорганізацію медичної сфери. Це стосується насамперед владних структур, які мають дотичність до реформування медицини і приймають відповідні рішення.

Схожі повідомлення

Сумний початок 2024-го… 5 січня Новороздільська громада провела в останню путь Героя. Сьогодні прощаємося ще з двома …

admin2

З ініціативи ФК “Новий Розділ” розпочалися 2-тижневі тренування з футболу для дітей

admin3

Військо потребує допомоги з тилу. Долучайтеся до нас допомагати плести маскувальні сітки для ЗСУ!

admin3

27 березня у часовому проміжку між 8.00 год. до 9.00 год. протягом 15-20 хвилин не буде електроенергії

admin3

Галина ПРИРІЗ: «Кожна книга – це  великий світ»

admin2

До уваги споживачів електричної енергії Філії «Новороздільські електромережі» ТОВ «Нафтогаз Тепло».

admin3

Залишити коментар