Станом на вересень 2022-го у Новороздільському пологовому відділені народилося 120 немовлят. Середньоарифметично – 15 новонароджених щомісяця, або через день голосний крик малечі сповіщає про появу на світ.
Унікальні відчуття – народження нового життя, проте для лікарів і породіллі – це завжди час напруження. Бо ж бувають різні випадки, на жаль, і , що головне, їх неможливо передбачити.
Буває – критичний випадок, кровотеча, відшарування плаценти, випадіння петель пуповини, загроза життю і матері і дитини…
і тут відіграє значення не просто випадок чи доля, і не лише професійність лікарів (а висока професійність новороздільських медиків, оперуючих лікарів, в тому числі і гінекологів, підтверджується численними розповідями і подяками їх пацієнтів), а й особливе значення має оперативність, швидкість реагування і час, за який почали надавати медичну допомогу. У такому випадку значення мають секунди, не просто хвилини… “15 хв – максимум часового запасу при відшаруванні плаценти і різкій великій кровотечі, як це сталося нещодавно, одного серпневого дня у Новороздільській міській лікарні”, – прокоментував досвідчений лікар і адміністратор Андрій Ципук.
До пологового відділення звернулася вагітна жінка, раптово почалася кровотеча, велика втрата крові. На щастя, лікарі одразу, не відкладаючи, почали підготовку породіллі і приступили до операції Галина Лесюк та Юрій Титинюк зробили все оперативно і успішно – на світ появився малюк вагою 3600 кг і ростом 54 см
Усе закінчилося добре, усі залишилися задоволені.


Але мучить і лікарів, і їх пацієнтів одна думка – постійні чутки про можливе закриття пологового відділення – і в Новому Роздолі, і в Жидачеві, Ходорові чи Миколаєві – заважають спокійно працювати.
Бо саме лікарі знають, яким непередбачуваним буває процес дітонародження і наскільки грає роль кожна секунда-хвилина та вчасно надана необхідна допомога, особливо коли потрібно операційне втручання і мова йде про порятунок двох людей – мами і її дитятка. Якби довелося кудись їхати, добиратися, нехай навіть на якнайшвидшому виді транспорту (що втім у наших умовах абсолютно нереально) не врятували би…
Тож цінуймо життя, будьмо вдячні лікарям і добре продумаймо наслідки, які на часі через реорганізацію медичної сфери. Це стосується насамперед владних структур, які мають дотичність до реформування медицини і приймають відповідні рішення.