16.5 C
Lviv
30.05.2023
Новороздільська ОТГ

Академія футболу «Розділля» – про новий формат, амбітні плани і уміння досягати мети.

Спортивний табір, який проходив 1-5 серпня на стадіоні Новороздільської ЗШ №2, своєю яскравою незвичністю, креативністю, барвистою презентацією спричинив хвилю емоцій та чудових вражень. На закриття 5 серпня завітали і ми, щоб побачити на власні очі, що ж таке Академія футболу «Розділля» і чим вона зуміла захопити дітлахів. Шумне подвір’я 2-ї школи (за чим уже скучили шкільні подвір’я не лише за час канікул, але й уже звичних «дистанційок» та карантинів), неймовірний рух. Попід деревами на матах спільний обід – весело, гамірно. Підходжу до одного «гурту» і цікавлюся, які ж враження залишив після себе спортивний табір.

І звідусюди навперебій лунає: «мені дуже сподобалися тренування…», «мені – треніровки і квести…і Вероніка» (на таке відкрите зізнання знову мов відлуння – і мені, і мені, і мені….),«мені футбол»,«ми робили велику гру і збирали букви та цифри»,«мені подобається футбол і обід»,«мені футбол і футбольні розіграші» («Бо він отримав призи, – доповнює улюблениця Вероніка, – ми проводили спортивні естафети: хто виграв, той отримував нагороди»).
Ще би довго розповідали хлопчики й дівчата про свої враження, але прозвучав клич на заключну гру: «Ми будемо грати з тренерами, – гордо на ходу доповнило жваве хлопченя, – а потім всі разом обливатися водою. Ото буде кайф!».
Тут всі ловили кайф! І дорослі, і діти. Втім, дорослі – це п’ятеро молодих хлопців, які й творять нову Академію футболу «Розділля» – творять творчо, натхненно, захопливо й успішно. І у їх успіху, побачивши такий підхід, не залишається ані найменшого сумніву.
Спортивний табір – це свого роду промо-акція новоствореної Академії футболу. Але це не був футбольний табір. Сучасні методики тренування, індивідуальний підхід до кожного вихованця – а вихованців, дітей від 6 (найменшому, Максіку, навіть 4-х не виповнилося, але він цілком вписався в колектив) до 14 років, загалом було до 80 осіб, і щодня різноманітні заняття – різні ігри, естафети, квести, то власноруч виготовлені поробки на майстер-класах від творчої переселенки Інесси Щурської, активний майстер-клас з пішого туризму від аса Богдана Іваницького та його команди, щоденні цікаві заняття та тренінги з психологами Христиною Кіхтан і Радиславою Горбіль, дружні обіди і улюблені волонтери-аматори Вероніка Могильна, Олена Мотичак, Мар’яна Радчук. П’ять днів спортивного табору промайнули, наче один день.
Радислава Горбіль додала і свої враження: «Діти здружилися. Вони прийшли з різних класів, з різних шкіл і з навколишніх сіл, і з числа внутрішньо переміщених осіб. Напевно, далося взнаки і те, що діти скучили за спілкуванням, бо через карантини не відвідували школу. За ці кілька днів сформувалися гарні команди. І діти постійно питають, чи буде продовження. Хлопці-організатори просто молодці!».


Після всього побаченого-почутого-відчутого поспішили поставити запитання Ростиславу Савостьянову, голові громадської організації «Українська молодь – Христові!», голові Молодіжної ради міста, засновнику і першому голові гуманітарного штабу при Новороздільській міській раді, який почав працювати з перших днів повномасштабного вторгнення ворога в Україну, словом, людині, яка, на мою думку, з футболом нічим не пов’язана. Втім, визнаю, помилялася, але несподівано відкрила невідому сторінку з життя активного юнака.
Ростиславе, так чому футбол, зрештою? Невже дань найулюбленішій грі мільйонів?

 • Ні. Футбол посів серйозне місце в моєму житті. Займався ним професійно з 9-ти років, закінчив навчання в Новороздільській ДЮСШ, рік навчався в спортивному інтернаті в Івано-Франківську, тобто пройшов повноцінну спортивну школу. Вже потім пішов навчатися на кухаря-кондитера у Новороздільському професійному ліцеї, а згодом – на філософсько-богословський факультет в Український католицький університет. Наразі готуюся до вступу на магістратуру в Дрогобицький педагогічний університет на факультет фізичної культури і спорту.
 • Несподівано. Круті повороти підготувало тобі життя. Значить, це не настільки нова сторінка в твоєму життєписі, а радше повернення до початків? Як виникла ідея створити Академію футболу?
  -Через майже 10 років зустрілися з Остапом Шайгецом. Вирішили організувати Академію для дітей, оскільки обоє працюємо з дітьми: я в УМХ, Остап – вчитель фізкультури Новороздільської ЗШ №5. Та й футбол для нас – не нова тематика, ми ж грали в одній команді. Так і визріла ідея створення Академії футболу «Розділля».
 • Це вже офіційна назва?
 • Так. У травні ми зареєстрували громадську організацію.
 • Ми – це ваша команда? Хто входить до її складу?
 • Ми з Остапом засновники Академії. Я – президент, Остап – віце-президент. Двоє тренерів, які професійно навчалися – новороздільчанин Павло Пашко (навчався у спортивному училищі Львівських «Карпат», грав за команду прем’єр-ліги, закінчує магістратуру в інституті фізкультури в Києві) і Андріан Яблонський зі смт. Розділ (тренує дітей в Розвадівській ДЮСШ). Назар Ольшанський займається медійним напрямком і комунікацією з батьками.
 • Академія футболу створена. Гравців де набиратимете?
 • Спортивний табір, який сьогодні завершується, це свого роду і було знайомство з Академією, її представлення місту. Наступного тижня відбуватимуться відкриті тренування і одночасно реєстрація хлопців 2009-2010 та 2011-2012 років народження для двох груп, які будуть займатися на постійній основі.
 • У Новому Роздолі після значної перерви відроджено футбольний клуб «Новий Розділ». Ви будете готувати молоду зміну для міського клубу? Та й футбольне відділення працює в міській дитячо-юнацькій спортивній школі – буде конкуренція?
 • Що ж, здорова конкуренція спонукає до розвитку, так що це мотивує.
  Ми плануємо працювати з дітьми до 14 років включно, тобто шкільного віку. У планах рухатися навпаки, тобто «вниз», до діток від 3 років, але це згодом. Тренерський потенціал дозволяє це робити, а от відсутність спортивних залів, де можна проводити заняття з такими маленькими дітьми (а там трохи інша специфіка) наразі примушує відкладати задумане на пізніше.
 • Так, футбольне поле і спорядження також важлива складова. Як з цим вирішили питання?
 • Наразі займатимемося на стадіоні другої школи. І очікуємо рішення виконкому про підписання офіційної оренди стадіону і спортивного залу Новороздільської ЗШ №2.
  А необхідне спорядження на дві групи вже закупили, наразі за свої кошти. Для відкриття ще двох груп необхідно буде докупити ще комплект м’ячів та іншого необхідного спорядження для тренування.
 • І важливо – фінансування. Кожен спортивний клуб потребує коштів.
  -У нас діє членська система, як в будь-якій громадській організації. Крім того, діти навчатимуться на платній основі, сплачуючи місячні внески. Націлені і на співпрацю зі спонсорами, які могли би підтримувати і розвивати футбол у місті. Уже маємо партнерів. Медична клініка у Новому Роздолі «Материнка-clinic», приміром, зголосилася проводити нашим дітям медичні огляди. Маємо домовленості з відомими спортивними магазинами Select і Ksektor, де купуватимемо спорядження, форму, отримавши значну знижку.
 • Ростиславе, внески будуть посильні для батьків? Бо фінансове становище багатьох сімей бажає бути кращим.
 • Так, цілком посильні. Маю досвід роботи в УМХ: і діти, і батьки задоволені. Крім того, точно будуть «пільгові» місця. Ось і на нашому першому спортивному таборі було до 10 дітей, які оплачували зі знижкою: це і діти з числа внутрішньо переміщених осіб, і малозабезпечені сім’ї та сім’ї учасників АТО.
 • Залишилося хіба нагадати, куди звертатися бажаючим юним футболістам записатися на тренування у новостворену Академію футболу «Розділля»?
 • Ми широко представлені у соцмережах Фейсбук та Інстаграм. Також вказую телефон нашого медійника Назара – 093-55-63-482.
 • Старт успішний, судячи із сьогоднішнього дня. Але ще попросимо кілька слів про напрям руху Академії, про бачення її майбутнього.
 • Ми, звісно, прагнемо стати професійною Академією, щоб наші вихованці грали і у дитячо-юнацькій футбольній лізі України. Якщо заглянути ще дальше, то мріємо збудувати в місті Академію, де юні футболісти будуть жити, тренуватися, щоб гідно представляти наше місто в Україні. Виховання справжнього футболіста – це потужна праця, адже потрібне комплексне виховання: мають бути і досвідчені тренери, і спортивні лікарі, реабілітологи, масажисти. І обов’язково психолог, бо дітей з перших днів слід навчати не лише правил футболу, поводження з м’ячем, умінню думати на полі, але й емоційного уміння не лише вигравати, але й програвати, тобто підніматися після невдач і прямувати до мети.
  Так, розуміємо, для цього потрібно багато працювати, залучати потужних меценатів. І ми готові.
 • Респект! Гарні, амбітні плани. Бажаємо їх здійснень. Вірю у вашу команду і …замовляю перше інтерв’ю для «Вісника Розділля» у день відкриття будівлі Академії футболу «Розділля».

Після завершальних футбольних матчів, де суперниками учасників першого спортивного табору АФ «Розділля» були їх наставники – тренери і волонтери і які завершилися «перемогою дружби» та мокрим обливанням, відбулося офіційне закриття.
Кожен учасник табору отримав посвідку, аплодисменти і слова подяки від нових друзів. Академія футболу вручила подяки усім, без кого не відбувся би її перший презентаційний захід, за розвиток футболу в громаді і за сприяння діяльності АФ «Розділля» – міському голові Ярині Яценко, директору Новороздільської ЗШ №2 Мар’яно Куртому і заступнику Світлані Балацькій, Василю Дабіжі, який свого часу тренував засновників і молодих тренерів Академії футболу, Катерині Шиманській, керівнику медичної клініки «Материнка-clinic», яка стала партнером і готова підтримувати юних спортсменів у їх поступі до перемог.
Перемог, які обов’язково стануть основою успішного майбуття Академії футболу «Розділля»!

Віра Власюк

Схожі повідомлення

Зимова снігова пара: «дама» відвідала «кавалера» у лікарні…

admin3

В Новороздільській громаді вшанували пам”ять жертв Голодомору

admin3

Трагічна втрата перед Великоднем

admin2

Олег БОРИСОВСЬКИЙ – в наших серцях навік

admin2

На відкриття кризового центру у Новому Роздолі завітала заступник Міністра соціальної політики

admin2

Безкоштовне харчування школярів. Коли….?

admin2

Залишити коментар