16.5 C
Lviv
20.04.2024
Україна

Які спортивні добавки бувають і кому вони потрібні

Вітаміни та біологічно активні речовини необхідні людині для повноцінного та здорового життя. На ринку зараз існує безліч різних вітамінів і вітамінних добавок, щоб людський організм не відчував нестачу корисних речовин. Особливо коли людина активно займається спортом та хоче щоб її організм працював як швейцарський годинник.

Якщо ви в пошуках де можна знайти різноманітні вітаміни та харчові добавки для вашого здоров`я, рекомендуємо вам сайт Fitomarket (https://fitomarket.com.ua/ua/). Там ви зможете знайти різноманітні вітаміни, суперфуди, корисні дієтичні добавки та багато іншого.

У цій статті ми поговоримо про те, навіщо потрібні вітаміни та різні вітамінні добавки , як вони працюють і в чому їх відмінності.

Для чого потрібні вітаміни та вітамінні добавки?

Вітаміни необхідні здійснення життєво важливих процесів в організмі людини. Людині необхідно отримувати необхідну кількість вітамінів із їжею, оскільки сам організм людини не синтезує необхідну кількість вітамінів самостійно.

Вітамінні добавки є доповненням до раціону для зміцнення здоров’я. Вони випускаються у вигляді вітамінно-мінеральних комплексів або різних бадів (біологічних активних добавок).  

Всі вітаміни та добавки можна розділити на кілька видів:

  • Загальні добавки, які забезпечують організм вітамінами та необхідними поживними речовинами. Цей тип вітамінів підійде кожному незалежно від його спортивних цілей.
  • Добавки, що впливають на продуктивність у спорті.
  • Спортивні добавки, що ніяк не впливають на продуктивність у спорті. Зазвичай від такого типу добавок немає нікого штибу.

Також важливо пам’ятати про здоров’я вашого шлунку. У цьому вам допоможуть таблетки від здуття, пробіотики та інше.

Далі ми виділимо обов’язкові добавки та добавки, які можна додати до свого раціону.

До обов’язкових добавок можна віднести:

  • Риб’ячий жир – найкраще джерело омега-3 жирних кислот, які забезпечують безліч переваг для організму. Риб’ячий жир відрізняється своїми протизапальними та антиоксидантними властивостями. Це наймодніша добавка сьогодні, і компанії вкладають великі гроші у дослідження, тому база досліджень накопичилася велика. Омега-3 жирні кислоти нормалізують обмін речовин, захищають серце, допомагають жирам бадьоріше окислюватися, допомагають контролювати запалення. Простіше перерахувати те, що риб’ячий жир не робить.
  • Вітамінно-мінеральний комплекс . Людям, які регулярно займаються спортом, потрібна велика кількість вітамінів та мінералів у їхньому раціоні. І оскільки зі звичайної їжі отримати достатню кількість вітамінів та мінералів неможливо, то вітамінно-мінеральний стане відмінним вирішенням проблеми.
  • Глютамін відіграє важливу роль у відновленні організму. Глютамін діє шляхом видалення надлишку аміаку, який може накопичуватися під час інтенсивних фізичних вправ, а також допомагає регулювати кислотно-лужний баланс вашого тіла.
  • Карнітин (L-карнітин) – спалює жирові клітини, підштовхуючи організм до їх використання як джерело енергії при інтенсивних навантаженнях.
  • Таурін – амінокислота, яка допомагає клітинам утримувати молекули води, тим самим збільшуючи їх обсягом. Зростання гідратації призводить до прискорення синтезу білка. Один із основних наслідків – набір м’язової маси.
  • Глюкозамін – це натуральна добавка, що отримується з панцира молюсків. Дослідження показують, що регулярний прийом сульфату глюкозаміну здатне знижувати швидкість деградації колагену (суглобової тканини), полегшуючи симптоми остеоартриту. При цьому хоча глюкозамін можна порівняти з ацетамінофеном (еталонним препаратом для лікування остеоартриту), його користь не завжди однозначна.
  • Кофеїн . Покращує силу та витривалість на тренуванні. При щоденному застосуванні розвивається звикання, тому будь-якими стимуляторами не варто захоплюватись. Тим не менш, він працює і, більш того, є основою багатьох передтренувальних комплексів разом із креатином.

Схожі повідомлення

Райони Львівщини отримали системи супутникового зв’язку «Starlink»

admin3

7 жовтня Львівщина прощається із чотирма новітніми Героями-захисниками України

admin3

Голова Союзу Українок Америки Наталія Павленко зробила офіційну заяву щодо висловлювання Зоряни Боднар в інтерв’ю ТРК «Аверс»

admin3

ЗСУ звільнили нові населені пункти, – ОК “Південь”

admin3

Прокат моторної яхти для зустрічі з потенційними діловими партнерами

admin

Гріховний “бізнес” мешканця м. Сколе, який збував “канабіс” та “амфетамін” наркозалежним, викрили поліцейські. Після суду – лиходій спокутуватиме провину у в’язниці

admin3

Залишити коментар