У бюджетній лінійці Redmi китайська компанія Xiaomi пропонує смартфони, які чудово справляються з вирішенням повсякденних завдань: від фотозйомки до спілкування в месенджерах, перегляду фільмів та ігор, нехай і не на максимальних налаштуваннях графіки. Моделі справді безкомпромісні: за скромні гроші ви отримуєте смартфон зі стильним дизайном, безліччю камер та непоганою продуктивністю.
Серія ксяоми редми 9 винятком не стала. Крім класичної «дев’ятки», тут є Redmi 9A та 9C. Розбираємось, що у моделей спільного, чим вони відрізняються і яка оптимально підійде саме вам.
Хороші у всьому
Дизайн всіх Redmi 9 подібний: традиційний для нових Xiaomi моноблок зі злегка округленими кутами та екраном практично на всю передню панель – за винятком акуратного вирізу для фронтальної камери у верхній частині.
Пластикові корпуси виконані добротно, якість складання – на висоті.
Відрізнити одну модель від іншої можна по блоку камер: у 9А це скромний одинарний модуль, у 9С три камери і спалах вписані в квадрат, Redmi 9 це вертикальна смужка, об’єднана зі сканером відбитка.
Усередині все, що потрібно на кожен день:
- Підтримка 4G/LTE – швидкого мобільного інтернету. З ним ви зможете дивитися відео з YouTube у високій якості без пауз і зависань, грати в онлайн-ігри з невеликим пінгом, спілкуватися по відеозв’язку і обмінюватися сотнями фото в месенджерах.
- Хороший обсяг оперативної та вбудованої пам’яті. Достатньо для більшості ігор, програм соціальних мереж, месенджерів, онлайн-банкінгу, браузерів і т.д. Також є підтримка карток пам’яті microSD.
- Пристойні камери. З ними ви зможете робити яскраві селфі, фотографувати друзів, пам’ятки, а також документи, цінники та цікаві ситуації на вулицях. І, звичайно, домашніх улюбленців — куди без них!
- Великий яскравий екран. На дисплеї з діагоналлю 6,53 дюйми ви прочитаєте дрібний шрифт або розгляньте всі деталі на фото навіть під прямим сонячним промінням. Екрани витягнуті, так що вміщують більше тексту, забезпечують кращий огляд в іграх та дозволяють дивитися широкі відео без чорних смуг зверху та знизу.
- Великі акумулятори. 5000 мАг вистачить на цілий день активного використання, а якщо ви не надто часто дістаєте смартфон із кишені, то й на пару днів. Зручно жити, не переймаючись розташуванням розеток і про те, чи взяли ви з собою зарядний пристрій.
- Підтримка швидкого заряджання. Раніше вона була «кілер-фічею» смартфонів дорожчою, але тепер і бюджетники можна зарядити за кілька годин.
- Свіже ПЗ. Android 10 у фірмовій оболонці MIUI та регулярні оновлення софту «по повітрю» – ваші комфорт та безпека.
- Слоти для двох SIM-карток. Допомагають економити на мобільному зв’язку: наприклад, ви можете купити одну картку для дешевого інтернету, а другу – для безкоштовних дзвінків у мережі.
- Старий-добрий 3,5 мм роз’єм для навушників. Чи зможете користуватися звичними провідними «вухами» без жодних перехідників. Хоча це вже не модно.
- Розблокування по обличчю. Достатньо подивитися на екран, і смартфон розблокується, а отже, не доведеться знімати рукавички взимку.
Xiaomi Redmi 9A: найкращий за свої гроші

Молодша модель у лінійці отримала 8-ядерний процесор MediaTek Helio G25 – бюджетний, але порівняно швидкий. У своїй ціновій категорії він впевнено оминає конкурентів — дозволить навіть пограти у PUBG Mobile, Fortnite чи «Танки».
Щоправда, оперативної пам’яті небагато – 2 ГБ, та й постійної – 32 ГБ. Але є підтримка карток microSD ємністю до 256 ГБ. Якщо плануєте багато знімати, поставити десятки додатків та носити улюблену музику із собою, знадобиться.
Роздільна здатність дисплея Xiaomi Redmi 9A — HD+ (720 x 1600 пікселів), співвідношення сторін – 20:9. Чи не FullHD, але картинка виглядає цільною, окремих точок не розглянути.
Роздільна здатність основної камери смартфона – 13 МП, фронтальної – 5 МП. Інтелектуальні алгоритми є навіть у цьому бюджетнику — вони допоможуть покращити фото одним дотиком. Підтримується навіть розумний аналіз селфі: смартфон автоматично виділить ваші риси обличчя та підбере найкращий варіант освітлення.
Заряджається Xiaomi Redmi 9A через microUSB. У комплекті – швидка зарядка потужністю 10 А.
Смартфон представлений у трьох кольорах – бірюзовому, блакитному та темно-сірому. Смужка збоку на задній кришці відрізняє її від «старших братів».
Xiaomi Redmi 9C: більше можливостей

Тут версії вже дві – з 2/32 ГБ та 3/64 ГБ пам’яті. Обидві підтримують карти пам’яті ємністю до 512 ГБ. І кольори корпусу інші – помаранчевий, сірий та синій. Поверхня пластику текстурована – щоб не такі помітні були відбитки пальців і дрібні потертості.
Модель отримала більш потужний процесор – MediaTek Helio G35, а також 8-ядерний. Він приблизно на чверть продуктивніший за попередника, а значить, дозволить грати з вищими налаштуваннями, швидше обробляти фото і відео. Та й загалом смартфон працює спритнішим — особливо, коли гуляєте в інтернеті сайтами.
Більше тут і камер. В основній – три модулі:
Фронтальна камера – така ж, як у 9А, роздільною здатністю 5 МП. Та й загалом ці смартфони мають багато спільного: однакові екрани, акумулятори, зарядні пристрої на 10 Вт, порти microUSB для заряджання та передачі даних. Основна відмінність між ними — 9С має NFC-модуль для безконтактної оплати.
Xiaomi Redmi 9: швидкий та потужний

Цей смартфон випускається також у двох версіях: з 3/32 ГБ та 4/64 ГБ пам’яті. І процесор MediaTek Helio G80 тільки збільшує відрив від «молодших братів»: його продуктивність у півтора рази вища, ніж у чіпа Redmi 9С. І ще він вважається геймерським! Так, Xiaomi Redmi 9 підходитиме на звання бюджетника для ігор.
Цікавішими є й камери. В основній — уже чотири модулі:
Роздільна здатність фронтальної камери – 8 МП. Селфі будуть кращими, ніж на 9А і 9С, а штучний інтелект отримає більше інформації для «поліпшайзінгу».
Також Xiaomi Redmi 9 відрізняється роздільною здатністю екрану – FullHD + (2340 x 1080 пікселів). Ігри та відео виглядають на ньому набагато приємніше. Смартфон отримав NFC для безконтактної оплати, ІЧ-порт для керування домашньою технікою та дводіапазонний Wi-Fi. На частоті 5 ГГц перешкод менший, тому зв’язок стабільніший, пінг в іграх буде меншим.
Нарешті, у коробці з Xiaomi Redmi 9 (фіолетовим, бірюзовим чи сірим) ви знайдете зарядний пристрій потужністю 18 Вт. І акумулятор тут трохи більше – 5020 мАг проти 5000 мАг у 9А та 9С.