16.5 C
Lviv
11.12.2023
Новороздільська ОТГ

Роздільський будинок-інтернат готується приймати “гостей”

«За останні 4 роки є значний поступ у розвитку закладу», – Іван Собко під час візиту до Роздільського дитячого будинку-інтернату

Найближчим часом у закладі облаштують близько 20 додаткових ліжкомісць для підопічних інтернатів з Донецької області.

Комісія Львівської ОВА під головуванням заступника начальника адміністрації Івана Собка та департаменту соціального захисту населення ознайомилася з роботою Роздільського дитячого будинку-інтернату. Заклад розташований у смт. Розділ і призначений для проживання хлопців та чоловіків, які мають психічні розлади, віком від 4 до 34 років.

Тут проживають 83 підопічних, з них 3 – з Бучі. Наймолодшому підопічному – 9 років.

Як розповів Іван Собко, зараз у закладі триває реконструкція даху, яку розпочали ще чотири роки тому. Після заміни підрядника роботи з реконструкції продовжуються.

«Бачу значний прогрес у розвитку закладу за останні чотири роки: покращилася матеріально-технічна база, належно облаштовані харчоблок, пральня, санвузли, кімнати для проживання.

З проблемних питань, які озвучив керівник інтернату, сьогодні – це незавершені роботи по третій черзі реконструкції даху. З теперішнім підрядником проговорили завершення реалізації проєкту і за підсумками доповімо начальнику Львівської ОВА. У разі погодження профінансуємо з обласного бюджету з цією метою близько двох мільйонів гривень», – зазначив Іван Собко.

Він також додав, що зараз триває евакуація населення з Донецької області, в тому числі з дитячих інтернатів, у зв’язку з чим є потреба у розгортанні додаткових місць у таких закладах. Тож у Роздільському інтернаті при необхідності планують облаштувати ще до 20 ліжкомісць.

«У планах на наступні роки – попрацювати з територією, облагородити її належним чином, створити додаткові елементи дозвілля для підопічних, а також переглянути середню заробітну плату працівників, яка зараз складає 6600 гривень. Такий розмір зарплатні у дитячому інтернаті є неприйнятним і має становити більше 10 000. На наступний рік Львівська обласна військова адміністрація збалансує дані цифри і працівники сфери соцзахисту, як і працівники інших галузей гуманітарної сфери, матимуть гідну оплату праці!», – наголосив Іван Собко.

Слід додати, що на території закладу в окремому приміщенні облаштували відділення підтриманого проживання для осіб з інвалідністю. Чотири мешканці відділення проживають та обслуговують себе повністю самостійно. 

У департаменті соціального захисту населення Львівської ОВА зазначають, що такі відділення (групи) повинні створювати самі громади для того, щоб люди з психічними розладами, які не потребують постійної підтримки соцпрацівників, могли швидше соціалізуватися та жити максимально повноцінним життям.

Додамо, що на Львівщині загалом є два заклади такого типу – Роздільський та Буківський дитячі будинки-інтернати.

Схожі повідомлення

Канонічна візитація архієпископа Мечислава Мокшицького, Митрополита Львівського, першого єпископа Маріяна Бучека та інших польських отців

admin3

Студентка Новороздільського коледжу – лауреатка обласної премії імені В’ячеслава Чорновола

admin2

Спільно привітали старшого братчика Новороздільської станиці Львівського крайового братства ОУН – УПА Володимира ВИШНЕВЕЦЬКОГО з 80-річчям!

admin3

Спортивний майданчик третій школі – подарунок батьків єдиного сина Ростислава Бальзана, учня ЗЗСО №3 ім. Андрія Гергерта, який загинув смертю хоробрих навесні 2022 року. У четвер – урочисте відкриття

admin3

Музичний гурт відкрив збір коштів на дрон воїну-новороздільцю

admin2

1/4 фіналу Кубка Львівщини-2023: супер- матч між ФК “Новий Розділ” – ФК “Миколаїв” відбудеться у неділю,19 листопада, на стадіоні “Галичина”

admin3

Залишити коментар