16.5 C
Lviv
02.10.2023
Новороздільська ОТГ

ТзОВ «Енергія – Новий Розділ» – про абонентське обслуговування

Із керівництвом ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» – заступником директора Олегом Шайногою, головним інженером Василем Халаком, начальником виробничо-технічного відділу Андрієм Макарчуком вперше мали розмову про намір запровадити плату за абонентське обслуговування споживачів багатоквартирних будинків у …. квітні 2021 року (інтерв’ю надруковане у «Віснику Розділля» №14 (1315) від 16 квітня 2021 року).
Тож нинішня наша розмова із заступником директора Олегом Шайногою практично співпадала із тим, про що вели мову рік тому.

 • У зв’язку з чим виникла така необхідність – введення абонентської плати?
 • У зв’язку з прийнятими новими правилами надання послуг. У відповідності до Закону України від 09.11.2017 №2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги», Правил надання послуг централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, затверджених постановою КМУ від 05.07.2019 №690, на виконання вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2021 р. №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги» до тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення не включаються витрати, які включаються до складу плати за абонентське обслуговування. Плата за абонентське обслуговування сплачується споживачами послуг централізованого водопостачання та водовідведення, які уклали з виконавцями послуг індивідуальні договори.
 • А тепер, будь ласка, детальніше роз’ясніть, що ж таке абонплата?
 • Плата за абонентське обслуговування – це плата виконавцю послуги (у даному випадку – з водопостачання) за індивідуальним договором як відшкодування витрат виконавця.
  Про які саме витрати йде мова? Витрати, пов’язані з укладанням договорів. Витрати за здійснення розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами та стягненням плати за спожиті комунальні послуги.
  Плата за абонентське обслуговування формується відповідно до Законів України «Про житлово-комунальні послуги», «Про метрологію та метрологічну діяльність», «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», «Правилами надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і типових договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення», затверджених Постановою Кабміну від 05.07.2019 р. №690 (зі змінами, внесеними згідно з Постановою Кабміну від 02.02.2022 р. №85).
 • І який розмір абонплати?
 • ТзОВ «Енергія – Новий Розділ» провела розрахунки і визначила розмір плати за абонентське обслуговування – 24,84 грн з абонента за послугу з водопостачання та водовідведення. А для мешканців приватного сектору, де немає послуги водовідведення, – половина суми, тобто 12,42 грн з абонента.
  Абонплата сплачується щомісячно – її розмір вказано у додатковому рядку у розрахунковій квитанції.
  Згідно з Постановою КМУ від 21.08.2019 №808 «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговування внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг», зі змінами, внесеними згідно з Постановою Кабміну України від 01.09.2021 р. №928, держава регулює її граничний рівень, який з 01.12.2021 р. становить 35,19 грн.
 • Тобто, навіть коли людина не проживає і не користується водою, абонплату вона буде сплачувати? Щось на зразок плати «за транспортування газу»?
 • Так. І це стосується усіх енергоносіїв.

Схожі повідомлення

Зміни в організації виплати та доставки пенсій та грошової допомоги

admin3

У Солонці “швидка” збила новороздільця

admin2

Громадська організація Центр “Тавор” як друга домівка для людей з особливими потребами, де багато обіймів, щирості, добра, бажань, мрій та віри

admin3

“Наша громада” продемонструвала неготовність Новороздільської громади

admin2

День Незалежності, 30-річчя «Променю життя» і 26-та спартакіада спілки інвалідів

admin2

Футбольна команда Березини – переможець Миколаївщини

admin2

Залишити коментар