16.5 C
Lviv
17.04.2024
Україна

Під час позачергової сесії Львівської обласної ради ухвалено спільну заяву щодо засудження рішення РФ про визнання незалежності т. зв. “ДНР” та “ЛНР”

Сьогодні під час XII позачергової сесії Львівської обласної ради депутатський корпус ухвалив спільну заяву усіх фракцій політичних партій щодо засудження рішення Російської Федерації про «визнання незалежності» так званих «ДНР» та «ЛНР» на тимчасово окупованих територіях сходу України.

Участь в сесії також взяв голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький. Про це інформує пресслужба Львівської ОДА

«Учора всі ми прокинулися у новій реальності. Росія визнала незалежність окупованих районів Донецької та Луганської областей і водночас наростила близько 150 тисяч своїх військових поруч з кордонами України. Багато провідних експертів називає теперішню ситуацію – найбільшою світовою кризою безпеки з часів закінчення холодної війни, а дехто те, що сьогодні відбувається – складнішим за холодну війну. Але найважливішим є те – що світ врешті-решт об’єднався навколо України. Вже 8 років багато хто на Заході не помічав війни у одній з найбільших країн Європи. Росія забрала у нас Крим та пошматувала Донбас. Навіть після цього лідери деяких країн були переконані, що Путіна можна зупинити санкціями чи перемовинами. Але сьогодні вони чітко розуміють – Україна останній бастіон не лише європейської, але й світової безпеки. І одностайно нас підтримують. Вони розуміють, що лише у єдності зможуть протистояти кривавому агресору. Так само і єдині маємо бути сьогодні ми», – наголосив очільник області.

Він також підкреслив, що українців не мають розділяти політичні вподобання чи партійні кольори. Чвари та непорозуміння мають залишитися в стороні.

«Всі ми сьогодні маємо стати плечем в плече для захисту нашої батьківщини. Нашої землі, за яку проливали кров століттями наші діти та прадіди. Землі, за незалежність якої вони боролися. А сьогодні ми цю незалежність маємо зберегти та не віддати. Ми не лише маємо об’єднатися, але й підтримати нашого Президента – Володимира Зеленського. На безпековій конференції у Мюнхені він сказав, що з підтримкою чи без, ми будемо боронити! Будемо боронити кожен метр пляжу в Одесі та Маріуполі, кожну грудку чорнозему в українських степах, кожне дерево у наших карпатських лісах, кожен аеропорт, залізницю, міст, кожен будинок! Бо все це – Україна. А всі ми – українці! І ми у себе вдома. Ми зобов’язані бути готовими до будь-яких варіантів розвитку подій. Все буде Україна!», – додав Максим Козицький

Як йдеться у заяві, останні дії керівництва Росії стали остаточним виявом цинічної, злочинної, антицивілізаційної та антигуманної суті російської влади.

«Підписання Путіним указів про визнання псевдореспублік і чергове введення військ на територію України розцінюємо як визнання багаторічного посягання на територіальну цілісність та суверенітет України. Ці злочинні дії керівництва держави-агресора суперечать нормам міжнародного права. Їх негайно має засудити світова спільнота, також потрібно оскаржити у міжнародних судових установах», – містить текст заяви.

Також депутати закликали до єднання всі українські політичні сили, організації, установи, підприємства довкола захисту України, її державної та територіальної цілісності.

«У нас один спільний ворог, проти якого ми маємо бути єдиними. Лише об’єднання зусиль здатне посилити обороноздатність нашої країни та забезпечити безпеку нашого регіону та кожного мешканця України. Звертаємося до усіх органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні негайно прийняти усі необхідні рішення для посилення обороноздатності України, нашого війська, кордонів країни та захисту цивільного населення», – йдеться в документі.

Заява адресована усім міжнародним партнерам з вимогою зупинити агресора, накласти жорсткі санкції та підтримати Україну у цей непростий час.

У документі висловили декілька пропозицій, зокрема:

  • невідкладно розглянути питання розірвання дипломатичних відносин України з Російською Федерацією, заборони ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації до часу відновлення територіальної цілісності нашої країни;
  • ухвалити законопроєкт щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораціонізм та українофобію, заморозити активи російського бізнесу та власників-колаборантів в Україні, закрити кордон з Російською Федерацією.

Звернення до партнерів України та міжнародної спільноти полягає в тому, щоб якнайшвидше ввести реальні економічні санкції проти Російської Федерації:

  • Заблокувати реалізацію Проєкту «Північний потік-2» (Nord Stream 2);
  • ввести санкції проти членів Держдуми і Ради Федерації, які проголосували за визнання ОРДЛО, за персональні та секторальні санкції для російських громадян і економіки, ембарго на російську нафту і газ.

«Тільки таким чином ми спільно зможемо зупинити імперські амбіції керівництва кремля на відновлення Радянського Союзу, захистити людство від світової війни та тисяч людських жертв. Ми віримо в силу української армії і знаємо, що вона зробить все, щоб захистити незалежність України та безпеку її громадян.  Ми рішуче заявляємо, що Україна єдина та неподільна. Українці ніколи не визнають спроб анексії своїх територій. Ми ніколи не поступимося національними інтересами та Державною незалежністю України в її визнаних світом кордонах. Слава Україні!

У межах сесії за заяву проголосували усі депутати.

Схожі повідомлення

Переклад документів та текстів

admin

0.5% мого життя в піхоті

admin3

Представники скаутської організації “Пласт” передали Головнокомандувачу Збройних Сил України Вифлеємський вогонь миру

admin3

Спіральні конвеєри: види та особливості

admin

Привітання очільника області з нагоди Дня ракетних військ і артилерії та Дня інженерних військ

admin3

росія завдала авіаудару по арсеналу ПС ЗСУ в Делятині

admin2

Залишити коментар