16.5 C
Lviv
23.02.2024
Україна

Увага: Уряд змінив правила надання послуг із централізованого водопостачання та водовідведення

Як повідомила сьогодні, 3 лютого, пресслужба Львівської ОДА з посиланнм на Міністерство розвитку громад та територій, уряд вніс зміни до правил надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення. Суть вказаних змін – споживачі зможуть укладати ПУБЛІЧНІ ДОГОВОРИ приєднання про надання послуг.

Ця угода діятиме для тих споживачів, які не обрали жодну форму договору з виконавцем послуги (замість письмової форми).

Як зазначають у Міністерстві розвитку громад та територій:.

запровадження публічних договорів захистить права споживачів, а також гарантуватиме безперебійне надання послуг з водопостачання та водовідведення. Водночас виконавці послуг отримають можливість для стабільної роботи.

Укладання відповідних договорів відбувається у такий спосіб:

• тексти публічних договорів зі споживачами, які проживають у багатоквартирних будинках, публікуються на сайті органу місцевого самоврядування або виконавця послуг;

• договір вважається укладеним, якщо протягом 30 днів з дня опублікування співвласники будинку не уклали інший договір з виконавцем комунальних послуг;

• для власника індивідуального будинку такий договір вважається укладеним, якщо упродовж 30 днів з дня опублікування тексту договору він не відмовився від послуги;

• для переходу на нові договори наявним споживачам не потрібно надавати жодної додаткової інформації або щось робити.

Окрім цього, існує необхідність повного перегляду діючих тарифів на комунальні послуги, а також їх структури, а не коригування окремих складових цих тарифів.

Їх застосування можливе тільки за умови укладення з споживачами договорів з урахуванням особливостей, що визначені Законом України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 №2189-VIII (зі змінами) та вимогами Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і типових договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2019 №690).

Усі надавачі послуг з тепло-, водопостачання та водовідведення, в яких діючі тарифи встановлені уповноваженими органами до 01.05.2019 року, повинні здійснити перегляд тарифів, відповідно до положень Закону «Про ЖКП», а також Порядків формування тарифів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 №869.

«Таким чином, укладати публічні договори приєднання про надання відповідних послуг підприємства зможуть тільки за умови повного перегляду діючих тарифів на комунальні послуги, які повинні бути встановлені уповноваженими органами після набрання чинності Закону «Про ЖКП» починаючи з 01.05.2019 року», – підсумував заступник директора департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства облдержадміністрації Петро Назар.

Схожі повідомлення

Якісна ДНК діагностика у провідній сучасній лабораторії ІГР ЛАБ у Києві

admin

Бюджетні варіанти оренди фотостудій: Як знайти ідеальний варіант за доступною ціною

admin

Ремонт да діагностика принетрів у м. Львів

admin

Червоноградські розбійники: один пограбував пенсіонерку, інший – 62-річного переселенця. Тривають досудові розслідування

admin3

Результати перевірки військкомів невтішні, – Зеленський

admin3

Захворювання хребта: як визначити і коли починати лікування

admin

Залишити коментар