16.5 C
Lviv
04.12.2023
Новороздільська ОТГ

Новороздільський ДРАЦС про демографічну статистику у 2021, 2011, 2001-му…

У круговерті і поспіху життєвих буднів якось не задумуємося, як «живе» місто, село чи громада. У плані «живе» практично у прямому значенні: хто живе, скільки нас живе, хто уже відійшов у засвіти, а хто продовжив рід плачем новонародженого. Тим паче, новий рік, який почасти примушує призупинитися, проаналізувати, десь оглянутися назад, перед тим, як планувати на рік прийдешній…
Люблю у цьому плані вишукувати статистичні дані, зокрема, демографічної статистики, яка дає окреме розуміння якості життя у місті та й в країні загалом. І особливо подобалася статистика демографічної ситуації по Новому Роздолу, одному з наймолодших міст Львівщини, і одному з небагатьох, де народжуваність перевищувала чи бодай не надто відрізнялася від зловісних показників смертності. Що суттєво вирізняло наше місто з-поміж тисяч інших по Україні…

І ось в.о. начальника Новороздільського відділу ДРАЦС у Стрийському районі Львівської області Наталія Корецька подала нам статистичні дані. Слід відзначити, що з грудня позаминулого 2020 року це дані не по місту Новий Розділ, а по Новороздільській ОТГ, тобто у міському ДРАЦСі реєструють акти стану цивільного запису і у Новому Роздолі, і у смт. Розділ, і по селах Березина, Берездівці, Гранки-Кути, Горішнє, Долішнє, Станківці, Тужанівці, Підгірці. Отож, протягом 2021 року зареєстровано актових записів цивільного стану у кількості: про народження – 187, про смерть – 511 (! – Господи, це ж майже втричі більше!), про шлюб – 109, про розірвання шлюбу – 10 і ще про розірвання шлюбу, але на підставі рішення суду – 43, про зміну імені – 14 (як не дивно, і таке буває).
Принагідно уточнили такі ж дані і за попередній 2020 рік (наприкінці року також бралися дані з новоутвореної Новороздільської ОТГ): за рік народилося – 153 діточок, померло – 318 осіб, взяли шлюб – 83 пари, розірвали шлюб – 22, змінили ім’я – 11 людей.
Картина практично та сама: смертність значно перевищує народжуваність, шлюбів набагато менше, але, що тішить, і розлучень значно поменшало, бо подекуди ці цифри – одруження і розлучення – практично співпадали.
Для порівняння: «витягнули» з архівів статистику по Новому Роздолу за 2011 рік: народилося – 295, померло – 198, одружилося – 191 пара. Ще десятиліття назад – 2001 рік: народилося – 285, померло – 185, одружилося – 182. Цифри дійсно вражають…


Наталія Корецька поділилася і не менш цікавою інформацією щодо імен, яким називають новонароджених у Новороздільській ОТГ. Серед імен для дівчаток найпоширеніші – Анна, Аліна, Софія, Емілія, Вікторія, Діана, серед хлопчиків – Максим, Дмитро, Матвій, Артем, Денис, Дем’ян.
Рідковживані імена для дівчаток (тобто таке імя могло бути єдине протягом року) – Моніка, Олена, Кіра, Анюта, Жасмін, серед імен для хлопчиків – Сарім, Нестор, Роман, Лев.
От і подумалося, що без Жасмін та Сарімів ми якось і проживемо, а от що Олена та Роман потрапили до рідковживаних, то навіть перепитали, чи не помилилися часом у ДРАЦСі? Бо ж з часом відійде і наша славнозвісна «українська рамадана», бо ж хіба багато ми чуємо серед малечі імен Іван, Василь, Марія, Надія?


І завершальний штрих. За два тижні поточного 2022 року: зареєстровано народжень – 5, смертей – 25 (уп’ятеро більше!), шлюбів – 3, розірвання шлюбу – 1.
Залишається сподіватися, що цілий 2022-й подарує нам більше даруночків від лелек, та менше похоронних дзвонів і розірвань шлюбів.

Схожі повідомлення

Пам’ятники від компанії «АРТ – STONE» та наших партнерів з фірми «Спокій» м. Львів

admin3

Перлина Розділля – переможець творчих учнівських робіт Новороздільського професійного ліцею

admin2

Обов’язково завітай! “LitStage October 2022” у “Ком’юні-Теці”.

admin2

Про засідання сесії Новороздільської міської ради від 30 березня 2023 року

admin3

Михайло МЕЛЬНИК: про чинник успіху ОСББ «ЛЮКС Розділ», про мету ГО «Ефективне управління» та про інші цікаві речі

admin3

Адреси пунктів “Незламності” у Новороздільській громаді

admin3

Залишити коментар