16.5 C
Lviv
07.12.2023
Новороздільська ОТГ

Перше немовля у Новороздільському пологовому-2022

Новий рік – нові надії, нові сподівання. Тож недарма  першими звертають увагу на пологові відділення – скільки нових життів народилося у новому році.

Як ми уже згадували у перший день нового 2022 року, у Новороздільському пологовому було по-святковому тихо і спокійно. Породілля з донечкою виписалися вакурат напередодні Нового року, 31 грудня 2021 р.

І ось зателефонували напередодні виходу газети.

Не скажеш, що аж надто людно було на свята  у пологовому, та все ж першою появилася на світ у новому році у Новому Роздолі дівчинка, вагою 3750 гр, перша дитина в сімї. Щоправда, довелося робити кесарів розтин, але і мама (новороздільчанка),  і донечка почувають себе дуже доборе, що тішить.

Загалом попутньо поцікавилися і статистикою народжуваності за минулий 2021 рік. «У 2021-му на світ у нашому пологовому появилося 173 дитини (із 171 пологів), оскільки було три двійні, – прокоментував в.о. завідувача відділення Юрій Титинюк. так, було і значно більше пригадую, і до 500 пологів на рік. Але така ситуація, на жаль, не лише  у нашому місті. Навіть у львівських пологових константують зменшування народжуваності на тисячу осіб за рік». До речі, зауважив лікар, січень і не планується бути надто “урожайним”, адже на обліку вагітних наразі нараховується менше десятка майбутніх мамусь.

Зробивши маленький «рейд» підшивкою газети «Вісник Розділля»,  вибірково витягнули цифри статистики щодо народжуваності у міському пологовому відділенні – у 2006 році народилося 306 немовлят, у 2010 – 345 немовлят побачили світ у Новому Роздолі, у 2013 році – 398 маленьких новороздільців народилося у пологовому відділенні.

Молодь виїжджає до великих міст, молодь виїжджає до інших країн. Молодь взагалі не поспішає народжувати. А причини… ну це вже зовсім інша тема.

Так що «рахунок на немовлят» у нашому місті відкрито.

Принагідно нагадаємо: у Львові у новорічну ніч народився хлопчик, у Рівному – одразу двоє хлопчиків появилися на світ 1 січня 2022, першими у 2022 році на Волині народились 3 хлопчики та лише одна дівчинка, дві дівчинки і два хлопчики – тобто, четверо діток народилося у новорічну ніч в Ужгородському міському пологовому будинку. І ще 7 маленьких українців народилися 1 січня у Києві.

Віра ВЛАСЮК

Схожі повідомлення

У межах Програми на облаштування умов для проживання ВПО кошти перераховано і на ремонт гуртожитку Новороздільського коледжу

admin2

Новороздільська поліція «закрила» ялинкового руфера по імені Пєтька

admin2

Світлої пам’яті воїн Ігор МАКОГІН. Післяслово 

admin3

В суботу – концерт кращих колективів Новороздільської громади

admin2

Потрійний тріумф 80-річного Геннадія ПЕЧЕНЮКА

admin3

Наші найщиріші вітання волонтерам і волонтерським спільнотам Новороздільської громади з “професійним” святом!

admin3

Залишити коментар