16.5 C
Lviv
28.09.2023
Новороздільська ОТГ

Нова “швидка допомога” прибула до Нового Роздолу

«Метою минулого року було повністю оновити рухомий склад центрів екстреної медичної допомоги, що практично і вдалося зробити завдяки спільним старанням Національної служби здоровя України та Міністерства охорони здоровя», – прокоментував «обновку»  Тарас Кушнір, керівник пункту екстреної  медичної допомоги  “Стрий” Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Саме йому підпорядковується  пункт швидкої допомоги у Новому Роздолі. І саме до нас наприкінці 2021-го, у грудні надійшла нова машина  швидкої допомоги. Нова і сучасна, як мовиться, прямо із заводського конвейєру, на базі  Peugeot Boxer, 2021 року випуску,укомплектований всією необхідною апаратурою класу Б, тобто до їх «комплекту» входить ноші на колесах, крісло складне, простирадло для перенесення хворих, дефібрилятор автоматичний з ритмом та записувачем показників пацієнта і з можливістю кардіостимулятора, кардіомонітор, електрокардіограф,  кисневе обладнання (нема лишень системи штучної вентиляції легень – машина такого класу типу В найближче знаходиться у Миколаєві), сумка-укладка для невідкладної допомоги,  також всередині автомобіля діє система, котра дозволяє регулювати температуру й вологість повітря всередині «карети швидкої допомоги». Все устаткування в машині розташували таким чином, щоб забезпечити медичним працівникам швидкий та комфортний доступ до нього.  

«Окрім нового автомобіля – доповнює фельдшер невідкладних станів ЄМД у Новому Роздолі Світлана Волошанська, у нас нове обладнання, нова комплексаційна сумка і навіть нові форми. А додатково отримані у тренувальних центрах знання і навики додають мотивації і бажання працювати також по-новому».

Нова «швидка допомога» була дуже доречною для нашого міста, адже попередній автомобіль практично вийшов з ладу. Чому лишень один автомобіль, звісно, поцікавилися у Тараса Кушніра. По-перше,  у Новому Роздолі працює одна бригада екстреної медичної допомоги, яка отримує середньостатистичне навантаження. По-друге, завдяки  повній інформатизації та добре налагодженій комунікації (у кожному автомобілі швидкої допомоги працює  GPS-трекер і смартфон, є спільний  «пункт керування», на якому «видно» все: де яка швидка перебуває, куди мчить на виклик і навіть з якою швидкістю, чи є хворий «на борту» і в якому стані) система екстреної медичної допомоги працює дуже ефективно. І якщо є потреба, то швидко прибуде «машина» до Нового Роздолу з Жидачева, Миколаєва чи Стрия. Зрештою, по-третє, завершив коментар директор Стрийського районного центру екстреної медичної допомоги, у перспективі планується  створити ще одну  медичну бригаду на швидкій допомозі у Новому Роздолі.

Наразі не оминули ми теми і приміщення «швидкої допомоги».  Проблемне, оскільки і місця бракує і недостатньо обладнане навіть у побутовому сенсі, але з цим, запевнив Тарас Кушнір, до кінця поточного року наведуть лад. Наразі уже є домовленість і з керівництвом Новороздільської ОТГ, і з керівництвом Новороздільської міської лікарні, що для пункту «швидкої допомоги» виділять приміщення у т.зв. старому корпусі лікарні, де вже і проведуть певні  ремонтні роботи та облаштують все найкращим чином.

Віра ВЛАСЮК

Схожі повідомлення

Новороздільські Пластуни запрошують на майстер-клас із розпису писанок

admin1

Загинули у 1951-му, щоб ми сьогодні жили в Незалежній Українській Державі

admin2

Вишиванки видатних українців у виконанні Лесі Демчук

admin2

Громадські слухання – про нові тарифи на вивіз сміття у селах Берездівці та Гранки-Кути!

admin2

Лютий – дати і події Новороздільської громади

admin2

Дмитро БРАТИНА – Герой нашого часу,  енергійний і  самодостатній, який прагнув реалізувати себе і мріяв з другом – десантником Романом після Перемоги над кацапською ордою відкрити в місті «Тату – бар». Не судилося – загинув як лицар у бою за Україну…

admin3

Залишити коментар