16.5 C
Lviv
04.03.2024
Стрийщина

“Нова радість стала” на сопілках – рекорд встановили на Львівщині

Майже півтисячі людей заспівали колядку на Львівщині, встановивши рекорд України

У Бойківському селі Стрілки, що на Львівщині у Самбірському районі, 406 місцевих виконавців на сопілках разом виконали колядку «Нова радість стала», встановивши рекорд України.

Як зазначається, учасники рекорду вишикувалися у формі восьмикутної зірки та одноголосно виконали колядку «Нова радість стала» на сопілках, після чого її заспівали, а потім знову зіграли.

Наймолодшою виконавицею колядки була учениця 2 класу місцевої школи імені о. Михайла Вербицького, а найстаршому виконавцю недавно виповнилося 75 років.

За словами вчителя Стрілківської школи, пана Ярослава, у кожному класі на сопілках грають від 50 до 80% учнів. Сам же рекорд був присвячений пам’яті місцевого вчителя сопілкарства, який нещодавно помер.

У селі Стрілки та в сусідніх селах більшість дітей та багато дорослих грають на сопліках – цей інструмент тут купують більше, ніж в столиці.

Перший рекорд України у селі встановили ще  7 років тому – тоді виконали Гімн України на 237 сопілках. За словами представника книги рекордів України, «ті емоції, які тут панували і просто зашкалювали, не можна зафіксувати ніякою цифрою і грамотою».

До речі, одним із найвідоміших парохів сільської церкви Святого Євстахія був автор гімну України «Ще не вмерла Україна» отець Михайло Вербицький. Хоча він служив всього два роки, з 1853 по 1856 рік, проте серед місцевих мешканців зберігся переказ, що саме у Стрілках він написав мелодію гімну.

Нагадаємо, у четвер, 13 січня, в місті Олевськ, що у Житомирській області, встановили рекорд України. Упродовж 4,5 годин мешканці міста безперервно співали щедрівки та колядки біля головної ялинки.

Схожі повідомлення

У Дрогобичі при пожежі загинуло двоє людей

admin2

Яблучний Спас, Бориницьа капличка – 160 років з дня об’явлення Богородиці

admin2

Транспортний податок – хто і за що платить

admin3

Гірка втрата Миколаївської громади

admin2

20 травня у Розвадові вогнеборці ліквідували пожежу в господарській будівлі

admin3

Маршрутка … без колеса

admin2

Залишити коментар