16.5 C
Lviv
12.04.2024
Новороздільська ОТГ

Контрастний будинок на вул. Винниченка, 19: завдяки ініціативі мешканців світла стає більше, аніж тіні…

Вже років з надцять тому на одному з найстаріших кварталів міста, а саме на 9-му, будинок по вул. Винниченка, 19 став помітно контрастним. Зокрема, із зовнішньої сторони житлового будинку діюче  кафе «Вікторія» поступово перетворилося на «точку», де з рання до вечора переважно перебуває відповідна публіка, яка своїм виглядом «підказує» перехожим свою згубну пристрасть до міцних трунків, а із внутрішньої сторони  у двох під’їздах живуть мешканці, які намагаються упорядкувати прибудинкову територію, підтримувати чистоту у під’їздах тощо.

Утім, пальма першості у такому  господарському підході до покращення побутових умов належить мешканцям під’їзду, що зліва. Тому він, можна сказати, є зразковим. Наприклад, ще восени минулого року з їхньої ініціативи, а насамперед, Романа Кресана розмальовано  «петриківським» розписом стіну при вході в під’їзд (на фото).

Роботу майстерно виконала юна містянка, студентка Київського університету технології та дизайну (перейшла на третій курс) Діана Юнг, яка, до речі, у шкільні роки відвідувала секцію дзюдо, де тренером Роман Ярославович. Мешканці під’їзду, які скинулися копійчиною на фінансування цього мистецького проєкту, побачивши  готовий розпис, тільки ахнули від захвату. Та, власне, кожен, хто бачив цей витвір, реагував схоже.

 Утім, це не перша спільна ініціатива мешканців  та успішна реалізація задуманого. Зо три роки тому викладено фасад при вході  у під’їзд, встановлено дерев’яний парканець та нову зручну  широку лавку.

На став винятком у стремлінні мешканців під’їзду до покращення побутових умов підвищеної комфортності і рік 2021-й. Зокрема, встановлено якісні металеві двері із кодовим замком, а всередині – взагалі дух перехоплює: у «тамбурі» під’їзду виконано супер якісний ремонт. Мешканка під’їзду Людмила Грица – Марлян розповіла вашому автору, з чого все починалося: «Ще в травні жителі нашого під’їзду  написали  колективне звернення на адресу комунального підприємства з проханням відремонтувати «тамбур» під’їзду. Керівництво відреагувало позитивно, внісши вказане звернення у заплановані роботи. А наприкінці листопада працівники КП «Розділжитлосервіс»   приступили до роботи. Підсобили і ми, мешканці під’їзду, зібравши кошти на придбання облицювальної плитки та вхідних дверей. А нові поштові скриньки було придбано за кошти двох родин (їхніх прізвищ у коментарі вони просили не називати). Слід віддати належне сусідові Роману Кресану, який доклав найбільше зусиль, щоб швидко і якісно було виконано ремонтні роботи, які тривали три тижні. Окрема подяка за сумлінну і дуже якісну роботу працівнику ремонтно – будівельної дільниці підприємства Андрію Кузьмику (на фото)»

На запитання, чи запланували мешканці під’їзду якусь чергову цікавинку на рік 2022-й, Людмила Миколаївна відповіла лаконічно: «От спочатку  відсвяткуємо новорічно – різдвяні свята, а там буде видно, може, знову комусь прийде гарна ідея, а ми, звісно, підтримаємо. Аби здоров’я…».

Що ж, має рацію моя давня сусідка по кварталу, бо і ваш автор тутешній вже понад 60 років.

З Новим Роком, З Різдвом Христовим!

Іван БАСАРАБ

Схожі повідомлення

Тусовка пам’яткоохоронців у палаці Лянцкоронських

admin2

Захищаючи Україну, у бою загинув воїн Дмитро ПОЛЬОВИЙ

admin3

Толока біля басейну у розпалі. Долучайтеся!

admin2

Сьогодні, 1 листопада, 9-й день, коли відійшла у Засвіти наша 44-річна донечка Галина

admin3

Поліцейські викрили зловмисника, причетного до пограбування перехожого у Новому Роздолі

admin2

Палац Лянцкоронських: величне минуле і сумне сьогодення…

admin2

Залишити коментар