16.5 C
Lviv
29.09.2023
Стрийщина

У Журавно буде створено сучасний психоневрологічний інтернат

У Журавно буде створено перший на Львівщині Будинок підтриманого проживання психоневрологічного типу. Таке рішення нині ухвалили депутати Львівської облради. Інформує Ірина Гримак.

Львівська облрада вирішила перепрофілювати обласний дитячий протитуберкульозний санаторій «Журавно» у психоневрологічний інтернат для дорослих. Таке рішення прийняли 56 депутатів на сесії у вівторок, 16 листопада. Пояснили такий крок браком місць для утримання людей з психічними захворюваннями.

Відповідно до рішення депутатів, Обласний дитячий протитуберкульозний санаторій «Журавно», що у селищі Журавно Стрийського району, буде перепрофільовано та перейменовано на «Журавненський будинок підтриманого проживання психоневрологічного типу» з 1 березня 2022 року. Директора нового комунального закладу призначать після конкурсу.

Один із спальних корпусів санаторію – пам’ятку архітектури XVIII cт. Палац Скшинських-Чарторийських – вирішили вивести з майнового комплексу санаторію та оформити як окремий об’єкт.

Як зазначається у пояснювальній записці, рішення про перепрофілювання пов’язане з браком місць для осіб з психічними захворюваннями в існуючих шести інтернатах, які наповнені на 100%. Цих людей виписують, зокрема, з реорганізованої психлікарні «Заклад» і вони не мають де проживати. Станом на 1 жовтня у черзі на поселення до психоневрологічних інтернатів перебуває 52 чоловіки та 20 жінок. Загальна кількість місць в діючих чоловічих психоневрологічних інтернатах – 436, а у жіночих – 610.

Це буде заклад нового типу, яких ще на Львівщині немає.Він працюватиме за принципами, які визначені Європейською конвенцією та рекомендаціями щодо психіатрії і прав людини. В ньому будуть створені відповідні умови для догляду за хворими, їхньої адаптації та інтеграції в нормальне життя.

На базі Будинку підтриманого проживання психоневрологічного типу будуть відпрацьовані моделі і рекомендації щодо трансформації інших п’яти комунальних закладів, які надають послуги психічнохворим, відповідно до сучасних європейських стандартів.

Схожі повідомлення

“Океан Ельзи” – безкоштовний концерт до ювілею Alma Mater Святослава Вакарчука

admin2

Водіям на замітку: де на Львівщині встановлять камери для фіксації порушень правил дорожнього руху.

admin2

Новороздільські рятувальники гасили пожежу у Вербіжі

admin2

На Львівщині планують закрити майже 30 шкіл

admin2

Один загиблий та п’ятеро травмованих – ДТП у Гірному

admin2

У Ходорові 29-річний мешканець Стрийщини убив 64-річного господаря будинку з мотивів помсти. Поліцейські затримали підозрюваного за лічені дні

admin3

Залишити коментар