16.5 C
Lviv
27.02.2024
Стрийщина

Держекоінспекція обстежила хвостосховища Стебницького ГХП “Полімінерал”

Результати перевірки ПрАТ Стебницьке ГХП «Полімінерал” Державною екологічною інспекцією у Львівській області відповідно до доручення Державної екологічної інспекції України від 29.10.2021 року та Протоколу № 28 засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 25.10.2021 року, за участю представників ПрАТ Стебницьке «ГХП «Полімінерал»» проведено обстеження хвостосховища Стебницького гірничо-хімічного підприємства «Полімінерал».

З метою запобігання виникнення аварійної ситуації на хвостосховищі вищезгаданим підприємством проведено заходи зі зниження рівня розсолів (зменшення навантаження на тіло дамби), перекачування розсолів з хвостосховища у підземні пустоти рудника № 2, що було складовою комплексу природоохоронних заходів щодо запобігання просідання земної поверхні на шахтному полі рудника № 2, згідно розробленого Інститутом гірничо-хімічної промисловості ВАТ «Гірхімпром» «Комплексного проекту консервації рудника № 2 і рекультивації порушених земель».

На даний час всі відпрацьовані і задокументовані гірничі виробки рудника № 2 Стебницького гірничо-хімічного підприємства «Полімінерал» заповнені розсолами, об′єм накопичених розсолів у підземних гірничих виробках рудника № 2 становить 14 667 195 куб. м. Рівень розсолів на хвостосховищі підприємства зафіксований на позначці: секція № 1 – 311,48 м (допустимий 312,0 м); секція № 2 – 303,77 м (допустимий 304.0 м).

Про результати обстеження та про ситуацію, яка виникла в зоні діяльності ПрАТ «Стебницьке гірничо–хімічне підприємство «Полімінерал», Інспекцією повідомлено Львівську облдержадміністрацію, Держекоінспекцію України та інші зацікавлені організації.

Схожі повідомлення

Літній відпочинок закінчився трагедією на р. Опір

admin2

Крупське проводжатиме в останню путь Героя!

admin2

Ювілейний, 15-й день ВИШИВАНКИ: етномузика, екологія, традиції і факти

admin2

Смертельна ДТП на Стрийщині: мотоцикліст зіткнувся з трактором

admin2

У Львові обікрали молодіжний центр

admin2

Найтепліша новорічна львівська ніч

admin2

Залишити коментар