16.5 C
Lviv
04.03.2024
Стрийщина

100-річчя уродин Петра Яцика вшановували у його рідному селі – Верхнє Синьовидне

7 липня на Сколівщині у с. Верхнє Синьовидне відбулися урочисті заходи з нагоди 100-річчя від Дня народження видатного культурного і громадського діяча, мецената, уродженця цього краю Петра Яцика. Знаного українця, який відмовився бути бідним.

Заходи відбулися біля місцевої школи, де навчався наш великий українець.

Вшанували нашого героя: духовенство, місцева громада, представники Сколівської міської ради та Стрийської районної ради.Ми вшановували людину, яка без сумніву стоїть у першому ряді українських меценатів – поруч з родиною Терещенків, митрополитом Андреєм Шептицьким… За різними підрахунками, Петро Яцик пожертвував на підтримку української культури більше 16 млн дол.

У різних країнах світу та на різних континентах сьогодні вшановують його велика ім’я, але ми згадували великого українця тут – у селі, де він народився, зростав та формувався.Коли люди нас покидають ми інколи задаємо собі питання: що б вони нам порадили, якби були у тій чи іншій ситуації? Сьогодні ми також повинні поставити перед собою питання: що б на своєму 100-літньому ювілеї сказав нам Петро Яцик? Без сумніву, він говорив би про любов до України. І, можливо, він би зацитував слова іншого великого мецената ХХ ст. Євгена Чикаленка, який казав, що “мало любити Україну до глибини душі, треба любити її до глибини кишені”!

Схожі повідомлення

У свята кількість нетверезих водіїв зросла

admin2

Президент Зеленський підписав закон який назвав «земельною Конституцією України».Мова про ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони».

admin3

Негідник викрав скриньку для збору коштів на ЗСУ, встановлену у одному із закладів харчування у Стрийському районі

admin3

Рятувальники завітали у дитячий садочок Жидачева

admin2

Виїзний семінар фінансистів у Миколаєві

admin2

Протягом вихідних на Львівщині сталось 5 ДТП

admin2

Залишити коментар