16.5 C
Lviv
16.07.2024
Новороздільська ОТГ

Злослів’я призводить до хвороб і старіння

   Дехто любить говорити: “це мене вбиває”, “це мені в печінках сидить”, “я цього не переварюю”, “я-в шоці”, “я- мертвий”, “голова мені пухне”. А потім думають, звідки проблеми з травленням, пухлина мозку, чому людина так рано пішла з життя? Люди просто не розуміють, яку велику силу мають слова.

   Від того, які слова вживає людина, може залежати її життя? Слова, що ми промовляємо, матеріалізуються в нашому житті. Найтяжчі прокльони батьків – завжди збуваються, тому вони мають стежити за тим, що говорять дітям. Деякі повторюють: “ти- дурний”, “ти- дебіл”, “звідки ти взявся, такий дурень, на мою голову”, “ти мені набрид”, “та я тебе заб’ю”. І чого доброго потім можна чекати?

 А треба і сварити обережно:” ти мене розчарував сьогодні”, “мені соромно за тебе”, “я хочу пишатися тобою”, “зроби так, щоб мамі не було боляче” –  перелік можна продовжувати.

   Спільна молитва про зцілення – і безнадійно хворі стають на ноги. Мати Св. Августина, християнка, 17 років молилася за нього. І він з розпусника та грішника став найвидатнішим з Отців церкви. От що значить молитва матері.

Інколи, як вдаришся ліктем, то так хочеться “висловитися”. А краще сказати “ой, мамо!”, “щоб тебе качка копнула “- так жартівливо говорять українці. Але краще викинути зі своєї мови ці “вставні” слова, цей пустоцвіт Як і слова-паразити. “Нехай жодне пусте слово не виходить з вуст ваших” – сказано в Біблії.

   Слово виражає, ким є людина насправді: “Чим сповнене серце, те говорять вуста”. Добра людина каже добре – слова підтримки, надії, сподівання. Лиха – критикує, гнівається, висловлює незадоволення. агресію, роздратування. Слова – як лакмусовий папірець –  за ними можна пізнати людину.

Показовою є казка про дідову та бабину дочку. З вуст доброї сиплються перли, з вуст злої, бабиної – гадюки. Це гаддя – погані слова, які отруюють простір навколо людини.

Професор І. Бєлявський, доктор біології,15 років вивчав вплив нецензурних слів на людину і встановив закономірність – люди, які матюкаються, виявляються старшими свого паспортного віку, частіше хворіють і швидше вмирають.

Якщо дитина в утробі матері чує матюки, то може народитися із закладеними хворобами.

   Нецензурні слова руйнують генетичний код, призводять до занепаду,  запускають програму на самознищення на клітинному рівні.

   Вчений з Японії Е. Масару в досліді на одних пробірках написав “любов”, “мати Тереза”, “Ісус”, на інших -“Гітлер”, “диявол”, “війна”. І заморожував. В останніх пробах кристали води були деформовані, хаотично розташовані, у перших – у вигляді зірочок і візерунків.

   Отже позитивні сова – позитивні ефекти.

Павло РИЗВАНЮК, лікар – педіатр Новороздільської міської лікарні

Схожі повідомлення

Нагорода з нагоди дня підприємця

admin2

Відійшла у засвіти… Учитель життя

admin2

Молодь знімає документальний фільм про Новий Розділ

admin2

Сім’я переселенців з Бахмута поки що  живе у відділенні травматології міськлікарні, але оскільки дружина  вагітна, то подружжя з нетерпінням очікує, коли у Новому Роздолі відремонтують гуртожиток, призначений для такої категорії «нових» містян

admin3

Новороздільські пластуни доставили у храми міста та об’єднаної громади Вифлеємський Вогонь Миру

admin3

Завод на Львівщині успішно освоює нове виробництво

admin2

Залишити коментар