16.5 C
Lviv
16.10.2021
Стрийщина

Мандрівний музикант Валерій Гуменюк з Вінниці знову дарує містянам пісні про війну, кохання і життя. І окрилює душі…

Вперше гурт мандрівних музикантів з Вінниці, батько і син  Валерій та Владислав Гуменюки,  співав для новороздільців, облаштувавши на бруківці «сцену» неподалік центральної площі ( на розі неподалік магазинів «Янтар», «Євросекондхенд» та аптеки), на початку липня.

 Тоді їхній понад 4-годинний виступ полонив серця усіх, хто у той момент опинився у цій частині міста. Пісні про українсько – російську війну, про фронтове побратимство, про любов і  вірність, навіть відомі давні вітчизняні «хіти» проймали  душу і тіло до мурашок під шкірою, викликали світлі емоції  і гордість за рідний край.

 Багато людей, слухаючи  просто неба концерт, цікавились, звідки у місто приїхали незвичайні мандрівні музики –  оригінальні і манерою співу, і актуальним репертуаром, і, власне, своїм виглядом. Старший музика –  із проникливим поглядом сірих очей, із  обвітреним обличчям, посіченим чисельними зморшками, у спортивному одязі, проте у шапці – «мазепинці», який сумовито  співав, вправно підбираючи акорди  на гітарі, і його молодший колега – юнак із тонкими інтелігентними рисами і богемною борідкою, який грав на електронних ударних інструментах («перкусії»). На прохання аудиторії,  репортер «Вісника Розділля», познайомившись із «артистами», з’ясував, що вони родом з Вінниці, у шкільні роки навчалися у музичній школі, а батько Валерій – ще й в музучилищі. Потім син вивчився на програміста. А пан Валерій з дев’ять років грав на органі у костелах Вінничини (там чимало місцевих мешканців є римо – католиками). До слова, сім’я Гуменюків музично – богемна, а донечка – професійна скрипалька. Власне, і сестра пана Валерія майже тієї  ж «митецької породи» – вивчилася на скульптора і досі працює за фахом.

А спонукав батька і сина стати «мандрівними музикантами» … новітній російський імперіалізм, який проявився у віроломно розв’язаній агресії проти України, анексії Криму та окупації частини Донбасу. Восени 2014-го  56-річний Валерій за покликом сумління добровільно звернувся у місцевий військкомат із наміром підписати контракт на службу у Збройних Силах України. Проте прискіпливі лікарі під час медогляду виявили у нього  низку болячок, а тому встановили вердикт, що «за станом здоров’я» він не може бути військовослужбовцем. Пан Валерій і досі гнівається на «ескулапів».

А далі якось мимоволі прийшла ідея «сколотити» сімейний гурт – і у форматі «мандрівних музикантів» концертувати містами України і співати пісні, які б «живили» слухачів і  гарними бадьорими емоціями, і водночас  підносили б «бойовий дух» нескореної української нації. І вже перші успішні концерти, які викликали позитивну і вдячну реакція людей, підтвердили, що пан Валерій таки по- своєму прислужується «українській справі», хоча і  не зброєю, а словом і піснею.

З того часу, тобто із 20215 року, відколи вони бувалим «бусиком» вояжують Україною ( часто бувають і на Заході), вінницькі мандрівні музиканти відвідали багато міст, дали сотні концертів просто неба, відчули приємні миті визнання, а головне –  суспільної запотребованості.  А що ще треба справжнім музикантам.!…

Сьогодні, у вівторок, 21 вересня,  почувши зі сторони площі знайомий спів і мою улюблену пісню української групи «Еней» з Польщі «Біля тополі», відразу здогадався, що мандрівні музиканти з Вінниці знову приїхали у Новий Розділ, тож хутко поспішив на звуки щемної мелодії. Утім, грав на гітарі і співав  тільки пан Валерій. Зустріч була теплою, наче ми давні друзі. А розмова – короткою, бо аудиторія «підганяла», мовляв, ще наговоритеся, нехай «артист» співає. Звісно, довелося послухатися. Можу тільки додати, що син Владислав цього разу  не зміг супроводжувати батька, бо працює програмістом, а виступав з ним раніше, коли була відпустка.

Утім, і самотужки Валерій Гуменюк викликав ажіотаж і захоплення присутніх – він душевно і з гідністю співав для них, він співав для України, він співав для перемоги….

Іван БАСАРАБ     

Схожі повідомлення

У Стрию з нагоди 120-річчя створення Народного дому Блаженніший Святослав освятив наріжний камінь пам’ятника отцеві Остапу Нижанківському

admin3

Вже у неділю – перший регіональний дитячий футбольний турнір

admin2

На сході загинув молодий воїн з с. Рудники

admin2

Цвинтарний злодій

admin2

Почалося! Отруєння чадним газом

admin2

20-річного дрогобичанина врятував поліцейський

admin2

Залишити коментар