16.5 C
Lviv
02.03.2024
Україна

Перша українська місія на Місяць, ініційована відомим українцем

Британська компанія Spacebit у співпраці з американськими партнерами здійснить у 2022 році першу українську місію на Місяць, в рамках якої на поверхню супутника буде доставлено техніку для проведення наукових досліджень.

Про це під час пресконференції на тему «Spacebit здійснить першу українську місію на Місяць» розповів засновник та генеральний директор компанії – українець Павло Танасюк.

“Це дуже важлива подія. Ми сьогодні анонсуємо першу українську місію на Місяць“, – сказав він.

За його словами, в рамках місії, яка коштуватиме компанії Spacebit та її партнерам з української сторони близько 1,5 мільйона доларів, на супутник буде доставлено техніку для проведення наукових досліджень на поверхні Місяця.

Зокрема йдеться про камери та радіаційні сенсори, що будуть виготовлені українськими інженерами та протестовані компанією спільно з Конструкторським бюро “Південне”, Науково-виробничим підприємством «Меридіан» ім. Корольова, підприємством Екотест та ТитанЕра.

Як вважає Танасюк, така місія дозволить Україні приєднатись до клубу привілейованих країн, які доставили вантаж на супутник. Подібна логістика до цього вдавалась лише трьом державам — США, Китаю та Росії.

Крім того, це відродить роль України як космічної держави на міжнародній арені та надасть старт для розвитку вітчизняних космічних проєктів у співдружності з державним сектором.

“Про цей проєкт дізнаються у всьому світі, адже Україна стане однією з небагатьох держав, яка змогла успішно доставити науковий вантаж на Місяць”, – додав Танасюк.

Spacebit – це приватна британська компанія, яка розробляє технології космічної робототехніки для місячних і планетарних місій, працює над інструментами аналізу космічних даних і роботизованими концепціями дослідження космосу, які включають штучний інтелект і передову мікробототехніку.

Spacebit була заснована в 2014 році українцем Павлом Танасюком.

Схожі повідомлення

Тюнінг авто: секрети вдалого покращення автомобіля

admin

Львів’янка – новий міністр соцполітики

admin2

Краса сходу: корейська та тайська косметика

admin

МОЛИТВА, КУЛІ І ЖИТТЯ…

admin3

На Донбасі загинув командир батальйону 80-ї ОДШБ Андрій Луканюк. ФОТО

admin3

Наша зброя — це культура. Чергова відзнака — це не мій успіх, а наша спільна боротьба

admin3

Залишити коментар