Lviv
02.03.2024
Україна

Україна на олімпіаді в Токіо: 12 медалей і “золото” нардепа-борця

У Токіо в українців одне золото, два срібла й девять бронз. У Ріо-2016 було так: два золота, п’ять срібних медалей і чотири бронзи.

Попередні Олімпійські ігри: Атланта-1996 – 23 медалі; Сідней-2000 – 23; Афіни-2004 – 22; Пекін-2008 – 27; Лондон-2012 – 19.

Борець і депутат Верховної Ради від фракції “Слуга народу” Жан Беленюк завоював першу золоту медаль для України в Токіо у греко-римській боротьбі.

Український спортсмен Жан Беленюк признався, що ще за три тижні до початку змагань не знав, чи буде виступати на Іграх. Він також висловив подяку українцям за підтримку.

“Дякую всім. Тому що було справді дуже важко. Вибачте за сльози, але це дуже приємні почуття. Так сталося, що цей шлях, а особливо його завершення, був доволі тяжким для мене. Я дуже важко тренувався, але за три тижні до Олімпійських Ігор я не знав, чи долучуся до змагань. Лише віра мого тренера стала поштовхом для реалізації моєї мрії. Дякую всім за підтримку. Вітаю всю Україну з цією золотою медаллю”, – прокоментував перемогу Беленюк

“Я пройшов довгий і тяжкий шлях, почав займатись в 9 років, зараз мені 30 років, і нарешті це сталося, я взяв олімпійське золото”, – заявив Жан Беленюк. При цьому він розплакався і подякував своєму тренеру та мамі, які його дуже підтримували. А ще станцював гопака.

Жан БЕЛЕНЮК

Перше “золото” підняло українську збірну на 37 місце в загальному медальному заліку. Рейтинг очолюють збірні Китаю, США та Японії.

1 серпня Україна завоювала першу срібну медаль – плавець Михайло Романчук став другим на дистанції 1500 метрів. 4 серпня борець греко-римського стилю Парвіз Насібов теж став срібним призером.

• Україна завоювала в Токіо вже девять бронзових медалей. Першу медаль Україні принесла дзюдоїстка Дар’я Білодід. Також бронзові нагороди вибороли шпажист Ігор Рейзлін, стрілки Олена Костевич та Олег Омельчук (у дуеті), плавець Михайло Романчук (на дистанції 800 метрів) та тенісистка Еліна Світоліна. Алла Черкасова та Ірина Коляденко стали бронзовими призерками з вільної боротьби. А Марта Федіна та Анастасія Савчук (у дуеті) виграли бронзову медаль з артистичного плавання.
  • У НОК зазначили, що це перша для України нагорода в артистичному плаванні на Олімпійських іграх..
  • Українська спортсменка Людмила Лузан виборола третє місце в фіналі Олімпійських ігор у Токіо в одиночному запливі на каное-одиночці на 200 метрів з результатом 47,034.
Борчиня Ірина Коляденко
Анастасія Савчук і Марта Федіна
Людмила ЛУЗАН
  • На Олімпіаді в Токіо Україну представляють 157 спортсменів. Вони виступають у 29 видах.
  • На церемонії відкриття Ігор прапор України несли Олена Костевич та Богдан Нікішин.
  • За золоті медалі на Олімпіаді українські спортсмени отримають 125 тисяч доларів, за срібні – 80, за бронзові – 55.