16.5 C
Lviv
24.04.2024
Новороздільська ОТГ

Міська влада спрацювала оперативно: звалище тваринних решток ліквідували наступного ж дня… Чекаємо результатів і від поліції.

Надзвичайна подія миттєво облетіла місто – новина про купу скинутого по дорозі на Ілівські дачі решток тваринного походження облетіла громаду швидше, аніж напевно ширився лісом нестерпний сморід.

Дякуючи небайдужим, котрі зранку 22 липня виявили це “сміттєзвалище” і перетелефонували до правоохоронних органів, дякуючи активності й оперативності органів місцевого самоврядування звалище ліквідували доволі швидко, хоча “шлейф неприємного смороду”, не лише у прямому значенні цього слова, ще тягнутиметься одвічним риторичним запитанням: звідки така нелюдяна непорядне ставлення до своїх же земляків, звідки така впевненість у безнаказанності та безвідповідальність людей?

Словом, уже наприкінці дня (четвер, 22 липня) зібралася міська комісія з  техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, з представниками Новороздільського міського сектору ГУ ДСНС України у Львівській області, Управління Держспоживслужби в Миколаївському районі.

Тут вирішили і всі нюанси “спецоперації” по ліквідації звалища. Насамперед на “місці злочину” працівники екологічної служби забрали зразки грунту для аналізу. Надалі було складніше завдання: віднайти транспорт для погрузки і вивезення рештків, а також захисний одяг для людей, котрі цим займатимуться.

І вже у пятницю, 23 липня, звалище рештків великої худоби, що викинули по дорозі на Ілівські дачі, ліквідовано. Місце дезінфікували вапном.

Рештки вивезли у Жовкву, де знаходиться єдине на Львівщині підприємство з утилізації решток тваринного походження – Жовківська філія ДП “Укрветсанзавод”, або костомельний завод. Ці відходи там спалили.

Щоправда, вартість цієї “послуги” вартувала міському бюджету Новороздільської громади понад 37 тисяч гривень. Ще понад 11 тис – на транспортні послуги, тобто не лише вивіз, але й погрузка майже 13-ти тонн тваринних решток, і вкрай необхідне миття та дезінфекція задіяного автомобіля та екскаватора.

Гроші (49 тисяч грн) використали із резервного фонду. Виконавчий комітет, засідання якого відбулося у понеділок, 26 липня, затвердив це рішення.

Дякую Михайло Гулій, Жук Богдан за злагоджену роботу! – висловилася міський голова Ярина Яценко. А також попросила всіх, кому щось відомо про зловмисників, повідомити поліцію або міську раду.

Залишається сподіватися, що якнайшвидше віднайдуть “злочинців”, котрі і компенсують чималі затрати, а також понесуть повну відповідальність за завдані громаді збитки.

Такої ж оперативної роботи, як від міської ради, очікуємо і від правоохоронних органів, тим паче, що певні “ниточки”, котрі ведуть до “злочинців”, уже вималювалися.

Схожі повідомлення

Чому котлован на площі під майбутній фонтан тимчасово не огороджений. Інколи там діти «рибалять», човники пускають. До біди недалеко, хто тоді відповідатиме…

admin3

Про наполегливого учня ЗОШ №3 Романа СЕМЕГЕНА, який схильний до репортерства. Утім, як завжди, на вибір професії насамперед впливають життєві обставини

admin3

Петро Волошин: «Новий Розділ і дотепер для мене, немов знайомий незнайомець, якому вдячний за все…»

admin3

Про зиму і міські дороги

admin2

“Нафтогаз Тепло” пояснює, які електроприлади найзатратніші, і надає рекомендації

admin3

Стосовно графіків вимкнення електропостачання у Новороздільській громаді: роз’яснення Новороздільської міської ради

admin3

Залишити коментар