16.5 C
Lviv
04.06.2023
Новороздільська ОТГ

Міська влада спрацювала оперативно: звалище тваринних решток ліквідували наступного ж дня… Чекаємо результатів і від поліції.

Надзвичайна подія миттєво облетіла місто – новина про купу скинутого по дорозі на Ілівські дачі решток тваринного походження облетіла громаду швидше, аніж напевно ширився лісом нестерпний сморід.

Дякуючи небайдужим, котрі зранку 22 липня виявили це “сміттєзвалище” і перетелефонували до правоохоронних органів, дякуючи активності й оперативності органів місцевого самоврядування звалище ліквідували доволі швидко, хоча “шлейф неприємного смороду”, не лише у прямому значенні цього слова, ще тягнутиметься одвічним риторичним запитанням: звідки така нелюдяна непорядне ставлення до своїх же земляків, звідки така впевненість у безнаказанності та безвідповідальність людей?

Словом, уже наприкінці дня (четвер, 22 липня) зібралася міська комісія з  техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, з представниками Новороздільського міського сектору ГУ ДСНС України у Львівській області, Управління Держспоживслужби в Миколаївському районі.

Тут вирішили і всі нюанси “спецоперації” по ліквідації звалища. Насамперед на “місці злочину” працівники екологічної служби забрали зразки грунту для аналізу. Надалі було складніше завдання: віднайти транспорт для погрузки і вивезення рештків, а також захисний одяг для людей, котрі цим займатимуться.

І вже у пятницю, 23 липня, звалище рештків великої худоби, що викинули по дорозі на Ілівські дачі, ліквідовано. Місце дезінфікували вапном.

Рештки вивезли у Жовкву, де знаходиться єдине на Львівщині підприємство з утилізації решток тваринного походження – Жовківська філія ДП “Укрветсанзавод”, або костомельний завод. Ці відходи там спалили.

Щоправда, вартість цієї “послуги” вартувала міському бюджету Новороздільської громади понад 37 тисяч гривень. Ще понад 11 тис – на транспортні послуги, тобто не лише вивіз, але й погрузка майже 13-ти тонн тваринних решток, і вкрай необхідне миття та дезінфекція задіяного автомобіля та екскаватора.

Гроші (49 тисяч грн) використали із резервного фонду. Виконавчий комітет, засідання якого відбулося у понеділок, 26 липня, затвердив це рішення.

Дякую Михайло Гулій, Жук Богдан за злагоджену роботу! – висловилася міський голова Ярина Яценко. А також попросила всіх, кому щось відомо про зловмисників, повідомити поліцію або міську раду.

Залишається сподіватися, що якнайшвидше віднайдуть “злочинців”, котрі і компенсують чималі затрати, а також понесуть повну відповідальність за завдані громаді збитки.

Такої ж оперативної роботи, як від міської ради, очікуємо і від правоохоронних органів, тим паче, що певні “ниточки”, котрі ведуть до “злочинців”, уже вималювалися.

Схожі повідомлення

“БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ” – в Новому Роздолі!

admin2

Допомога військовому госпіталю від Новороздільської громади

admin2

Завдяки Вашому голосу наша громада зможе отримати кошти на відновлення спортивного залу в МБК “Молодість”

admin2

Супервихідні юних футболістів АФ “Розділля”: звіт про досягнуті успіхи і не тільки

admin3

Палац Лянцкоронського – на аукціон

admin2

Заквітчана Алея Героїв або Як ми любимо своє місто?

admin2

Залишити коментар