16.5 C
Lviv
24.07.2024
Україна

Демографічна криза в Україні – по всіх показниках

Середня тривалість життя в Україні нижча, ніж на планеті, враховуючи Африку.

Про це заявила директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В.Птухи НАН України Елла Лібанова під час всеукраїнського форуму “Україна 30. Здорова Україна” 24 червня.

“На сьогодні середня тривалість в Україні не тільки чоловіків, а населення в цілому нижча, ніж середня по Земній кулі, враховуючи Африку та інші країни”, – сказала вона та додала, що це спричинено довготривалим збереженням занадто низького рівня народжуваності в країні.

Варто зазначити, що раніше у Держстаті повідомляли, що в Україні смертність майже вдвічі перевищує народжуваність.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Чисельність населення скорочується на всій території Європи.

Головними причинами демографічної кризи в Україні є висока смертність, низька народжуваність та еміграція.

Заступник директора Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи НАН України Олександр Гладун заявив, що в Україні всі складники демографічного процесу “перебувають в кризовому стані”. “Це перш за все низька народжуваність, смертність вища, ніж у європейських країнах, і міграційні процеси, які ми зараз не можемо навіть оцінити”, – говорить Гладун.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд оприлюднив прогноз, згідно з яким населення України до 2025 року скоротиться на 1 млн осіб і складе 40,7 млн.

Схожі повідомлення

Залучені до ліквідації наслідків ДТП рятувальники деблоквували травмованого водія

admin3

Україна: відкриваючи загадковий світ історії та культури

admin

Коли ваш близький іде на війну: що потрібно пам’ятати

admin3

Якою буде ціна на електроенергію з 1 травня?

admin2

44-річний гастролер з Луцька скоїв у Львові мінімум 7 крадіжок магазинів. На цьому “вояж” зловмисника зупинили правоохоронці

admin3

Ну і розмах: 10 тисяч закладок з наркотиками щомісяця робив 21-річний трускавчанин на території Львівщини. Наркозбувача затримали поліцейські Львівського УБН з речовими доказами

admin3

Залишити коментар