16.5 C
Lviv
18.05.2024
Новороздільська ОТГ

Володимир Щепний: «Проблема присутності на території забудови міста і сіл безпритульних псів та диких тварин, а також їхнього знешкодження, вимагає нагального вирішення»

 Коментар начальника відділу  з мобілізаційної роботи та надзвичайних ситуацій Новороздільської ОТГ Володимира Щепного  з приводу випадку, що трапився 17 травня у с. Станківці

– На початку тижня редакція «Вісника Розділля»  на своєму сайті та ФБ – версії інформувала читачів про шокуючий випадок: минулого понеділка два собаки увірвалися якимось чином на подвір’я мешканця с. Станківці і загризли чотирьох курей та, подейкують, ще кількох свійських тварин. Причому так і залишили територію обійстя.  Поліцейські, які прибули на місце інциденту, зафіксували цю подію у відповідному протоколі, але собак не нейтралізували і не забрали з подвір’я. Мовляв, це не їхня компетенція. Пане Володимире, як прокоментуєте вказану ситуацію?

–  Щодо  випадку  із собаками, які вранці у понеділок, 17 травня, загризли курей  мешканця села Станківці, а після цього так і залишилися перебувати на подвір’ї господаря, і надалі  створюючи небезпеку, то це справді непроста проблема. Адже навіть прибулі з міського відділення поліції так не змогли нічого вдіяти, а тільки склали протокол. Власне, можна уявити стан господаря, коли правоохоронці покинули місце інциденту, а пси залишилися гарчати  під кролячою кліткою. Бо ж де була гарантія безпеки?

Отож прокоментую вказану ситуацію через призму відповідного законодавства. Власне, на жаль, законодавством так до кінця і не визначено порядок реагування на вказану вище  та схожі ситуації. По суті, усі вони зводяться до спільного знаменника, а саме – безпритульні собаки  та дикі тварини, які заходять у села з навколишніх лісів, створюють реальну  небезпеку для оточуючих. До речі, схожі випадки раніше траплялися і на території Нового Роздолу,  і на теренах ближніх сіл, куди заходили лиси і навіть вовки (до речі, тоді мисливці знищили вовків, але аж тоді, коли вони покинули територію міської забудови).

Оскільки членам Українського товариства мисливців та рибалок заборонено відстріл бродячих тварин в межах забудови, тому залишається звертатися за вирішенням вказаної проблеми до правоохоронців. Додам, що   питання  щодо реагування поліції на ці випадки, як на мене, теж чітко не врегульоване. Тому правоохоронці неохоче беруться за виконання місії знешкодження  безпритульних тварин та диких тварин, як це відзначалося вище. Принагідно, хочу нагадати, що будь – яка тварина, в тому числі і дика тварина, яка перебуває поза межами свого природного існування, тобто знаходиться в межах сільської чи міської забудови, створює потенційну небезпеку для оточуючих. І не має аж такого великого  значення,  чи мають такі тварини ознаки хвороби, наприклад, сказу, чи не мають. А тому вони підлягають знищенню.

-Дозвольте запитати: а хто має виконувати цей акт?

-Власне, щодо цього питання і виникає проблема. Тому що поліція, як у випадку, що трапився у с. Станківці, прибувши на місце інциденту, тільки склала відповідний протокол. По ідеї,  такий протокол мав би іти на розгляд адміністративної комісії. Знову ж таки постає запитання: а кого саме повинні карати рішенням вказаної комісії? Адже власник цих псів, що загризли курей господаря із с. Станківці, наскільки мені відомо,  так і не зголосився. Щодо диких тварин, яких виявили у межах забудови чи то села, чи то міста, то коментарі працівників ветеринарної служби однозначні – таких тварин потрібно знищити. Передбачаю реакцію організації любителів тварин і екологів – незгідну з таким «рецептом» реагування , – але  наголошу: однозначно безпека громадян має бути пріоритетною. Тим більше, що зараз завершується весна, отже, різко зростає імовірність зараження сказом тварин, до слова, навіть кіт, якого власники випустили з оселі надвір на годину – другу, може повернутися зі сказом ( нагадаю, що роки 3 тому у с. Горішнє, якщо не помиляюся, відбулося зараження сказом людей саме від кішки. Їм тоді  успішно було проведено вакцинування від зараження, тож обійшлося без наслідків) . Тому у цей період слід бути максимально обережним, триматися на достатній відстані від тварин: не провокувати, не привертати їхню увагу до себе. А власникам приватних господарств слід максимально убезпечити свої подвір’я від невідомих  чотирилапих «візитерів», а  в разі їхньої присутності та, можливо, агресивної поведінки,  звертатися до старост, до представників поліції, у наш відділ МБ та НС.

все – таки, як кажуть, тривожний дзвіночок пролунав у с. Станківці та с. Горішнє: як реагуватимете?

-В першу чергу слід провести спільну нараду відділу мобілізаційної роботи та надзвичайних ситуацій із міським відділенням поліції і напрацювати рішення із вирішення цієї проблеми.

Розпитував Іван БАСАРАБ

Схожі повідомлення

Готуємо наших таборових провідників!

admin3

Стань донором крові для наших Захисників та Захисниць!

admin3

11 липня – приходьте на благодійний концерт у Тужанівцях

admin2

Кому потрібна психологічна підтримка – ТЕЛЕФОНУЙТЕ!

admin2

Благодійна виставка унікального художника Андрія Клепаровського у Новому Роздолі

admin2

Чи можливо відродити знамениту волейбольну команду «Роздільчанка», яка постала у скрутні 90-ті? Так, але, як і тоді, усе залежить від фінансових можливостей

admin3

Залишити коментар