16.5 C
Lviv
29.05.2024
Новороздільська ОТГ

Хто працює, того ще і критикують, або Про ситуацію в ЗОШ №2…

З приводу статті Олега Пундора «Оцінку дій в.о. директора ЗОШ №2 М. М. Куртого стосовно мого звільнення дав суд. Чи може такий керівник і надалі очолювати школу?», надрукованої у «Віснику Розділля» у №15 від 23 квітня 2021 року

Насамперед, розпочну із резонансу після виходу вказаної публікації у міській газеті. Отже, першою відгукнулася моя давня колега, з якою колись, як кажуть,  не один пуд журналістської солі разом з’їли. Бо ж професія така… І відразу ж почув від неї докір: мовляв, чому надрукував, не перевіривши факти, чи знаю, що чинний директор дуже добра людина, з відзнакою закінчив вуз, з порядної сім’ї. На аргумент, що згадані О. Пундором «факти» грунтуються на судових рішеннях та про те, що редакція отримала відповідну інформацію з Львівської обласної прокуратури, колега зреагувала в тому дусі, що, мовляв, є дух і є буква закону. А насамкінець, оцінивши статтю, як упереджену, поспитала, чому редакція не поцікавилася у вчителів та персоналу школи, що вони думають про вказану колізію, як оцінюють діяльність і директора, і колишнього сторожа. Дещо розгубившись, врешті відповів, що ініціативу публічно зреагувати на допис О. Пундора мав би проявити насамперед  шкільний колектив. На тому, власне, і завершилася наша емоційна бесіда.

Ще через день-другий, вітаючись із працівницею школи, відчув певну прохолоду у її чемній відповіді навзаєм. Звісно, не надто здивувався, пояснивши таку реакцію корпоративною солідарністю.

А вже от наприкінці минулого тижня у редакцію написали листа «батьки учнів, що навчаються у ЗОШ №2». Слід відзначити, що у тексті дифірамбів  редактору за публікацію у «Віснику Розділля» матеріалу О. Пундора  «Оцінку дій в.о. директора ЗОШ №2 М. М. Куртого стосовно мого звільнення дав суд. Чи може такий керівник і надалі очолювати школу?» не прозвучало, натомість містилися слова похвали за плідну діяльність директору школи М. Куртому та критична оцінка роботи колишнього сторожа О. Пундора.

Окремим акцентом виділявся абзац, у якому містилося побажання, аби М. Куртий переміг на оголошеному на 5-й сесії Новороздільської міської ради конкурсі на посаду директорів шести шкіл – Новороздільської ЗШ №2, ЗШ №3, СШ №4, шкіл с. Березина, с. Гранки-Кути і смт. Розділ.

Можливо, якби не ця обставина, то у «Віснику Розділля»  таки був би надрукований  вказаний лист. Проте, аби не склалося враження, що текст може, якось «тиснути» на конкурсну комісію і, таким чином, вплинути на рішення щодо обрання директора ЗОШ №2,  редакція вирішила не друкувати листа, а переповісти про зміст. Причому, прибравши  як агітаційні фрагменти на користь М. Куртого (впевнені, конкурсна комісія об’єктивно обере переможців на посади директорів шкіл!), так і колючі випади на адресу О. Пундора. Сподіваємося на розуміння і вказаних осіб, і читацького загалу.

  1. Щодо звинувачень про нефаховість  М. Куртого  – в. о. директора школи, котрий, як зазначає у публікації О. Пундор: «охарактеризував себе як некомпетентний керівник, діями якого завдано шкоду освітянському бюджету». Як зазначають автори листа, «за останні два роки, відколи М. Куртий  перебуває на посаді в.0. директора, зроблено дуже і дуже багато. Ми не здаємо гроші ні на ремонт школи, ні на інші шкільні потреби, як це було у всі попередні роки. Нині у школі встановлено нові вікна, меблі, руками техперсоналу (дуже їм вдячні) задіяна сигналізація. Відчуваємо прекрасне ставлення до учнів з боку адміністрації та вчителів. У соціальних мережах нещодавно натрапили на необгрунтовані обвинувачення на адресу М. Куртого однієї дописувачки, яка єдина підтримує п. Пундора.
  2. Щодо особи О. Пундора. Його прийняв на роботу попередній директор, у школі працював більше 10 років. Подейкують, що перед цим він працював у одній із шкіл, але надовго там не затримався.

Завершується лист сподіванням авторів на те, що донесли до новороздільчан і читачів «Вісника Розділля» правдиву інформацію про ситуацію у школі №2 , так, «якою її бачимо».

ВІД РЕДАКЦІЇ. Щодо розв’язання колізії, що розгортається у ЗОШ №2, то, очевидно, що остаточні крапки над «і» поставить вердикт Феміди стосовно апеляційного оскарження в.о. директора ЗОШ№2 М. М. Куртим рішення Миколаївського районного суду, яким визнано його наказ  про оголошення догани сторожу (тобто О. Пундору – І. Б.) незаконним. Тож усім сторонам залишається набратися терпіння.

Іван БАСАРАБ 

Схожі повідомлення

Перше місце – за представлення музею “Відродження” Новороздільського ліцею ім. В. Труша

admin2

Олегу Борисовському навіки 24…

admin2

Стрийські рятувальники проводять практичні навчання. І в Новороздільському дитячому садочку…

admin2

Андрій КОПИЧИН: «В умовах війни Центр навчання населення   військових професій покликаний зняти з громадян острах від «невідомої»  їм армії, адаптувати і, певною мірою,  спонукати їх до служби  в Збройних силах. Наш проєкт жодним чином не дотичний до ТЦК та СП»

admin3

Реконструкція початку Алеї Героїв триває

admin2

Разом до Перемоги: чергова відправка медичної допомоги з Новороздільської громади

admin2

Залишити коментар