Щойно відбулося розширене засідання Новороздільської міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Розширеної, бо запросили представників міського відділу освіти і директорів десяти шкіл Новороздільської територіальної громади. Адже одне з питань, котре розглядали, відновлення очного навчання у школах громади.
На підставі рішення Львівської обласної комісії з ТЕБ та НС у Новороздільській ОТГ з 26 квітня встановили “жовтий” рівень епідемічної небезпеки.
Дані Миколаївського міськміжрайонного відділу ДУ “Львівський обласний лабораторний центр” щодо захворюваності населення на covid-19 станом на 26 квітня : підтверджено випадків захворюваності у Миколаївській ОТГ – 865 (за попередній день – 16), у Новороздільській ОТГ – 536 випадків, з яких за попередній день – 39, Тростянецька ОТГ – відповідно 63 і 0 (нуль) за попередній день, Розвадівська ОТГ – 191 і 2.
У Новороздільській ОТГ за вихідні – 23-25 квітня – зареєстровано 39 випадків захворювання на коронавірус, з яких: Новий Розділ – 28, смт. Розділ – 7, с. Берездівці – 2, по 1 випадку – у с. Гранки-Кути і Березина. Щоб сказати про різкий спад захворюваності? Не скажеш. Але – “жовта” зона.
Тепер щодо навчання. Наразі воно відбувається дистанційно, в онлайн-режимі. Міський відділ освіти провів моніторинг температурного режиму у навчальних закладах: у НВК ім. В.Труша, ЗШ №2 – середня температура 12 градусів по Цельсію, ЗШ №3 і ЗШ №5 – 13 градусів, СШ №4 – 15. У сільських школах ще холодніше: Горішнє і Тужанівці – 10 градусів тепла, смт. Розділ і Березина – 9-12, Гранки-Кути – 8-9 градусів.
У місті, як відомо, опалювальний сезон припинено з 9 квітня. А погода не тішить весняним теплом – холод, дощі і приморозки не відступають, хоча уже кінець квітня. Тож приміщення нахололі. Звісно, у класних кімнатах, які “до сонця”, може прогріватися до 14-15 градусів тепла, але відсидіти 5-6 уроків у таких приміщеннях – складно і сприятливо для простуди.
Сільські школи мають автономне опалення, але технічно нагріти їх також проблемно: але потрібно офіційне розпорядження про продовження опалювального сезону, визначитися з газовиками щодо лімітів,зрештою, “взяти ” на роботу працівників котельні, котрі офіційно уже звільнені, тобто усі ці процедурні питання, дозволи, розпломбування, плюс зрозуміло ж: школа – не хата: “нагріти” її значно довше, а попереду – 4 дні вихідних, тобто практично кошти “на вітер”. Адже найшвидше вдалося би “зібрати” дітей на середу, а у пятницю, як свідчить практика галичан, діти до школи не йдуть, а до плащаниці. Тож чи є сенс на два дні “запускати” освітній процес?
Після детального обговорення прийшли до спільного висновку: продовжити дистанційне навчання до 30 квітня, а на очну форму навчання учні 1-11 класів повертаються 5 травня.
Так, не всі задоволені таким станом справ, але технічні параметри і неможливість створити відносити температурний режим відповідний до законодавчих санітарних норм, примушують робити такі висновки.
Залишається сподіватися, що це наш останній “локдаун”.