16.5 C
Lviv
14.04.2024
Новороздільська ОТГ

Оцінку дій в. о. директора ЗОШ №2 М. М. Куртого стосовно мого звільнення дав суд. Чи може такий керівник і надалі очолювати школу?

Роздуми після судового рішення і напередодні проведення конкурсу на посади директорів закладів загальної середньої освіти

Наскільки мені відомо, Новороздільська міська рада має намір провести конкурс на посади директорів закладів загальної середньої освіти. У цьому переліку, звісно, буде і посада директора Новороздільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 (надалі – школа).

Тривалий час (з червня 2019 року) обов’язки директора школи виконує Куртий Мар’ян Миколайович. Можу припустити, що Куртий М. М. також братиме участь у вказаному  конкурсі та претендуватиме на посаду директора школи.

Проте дозволю собі, як людина, котра знає чимало про діяльність цієї особи на посаді, яку вона займає понад 20 місяців, поставити запитання: чи може М. Куртий очолювати школу?

Поясню свою позицію. Будучи відомим серед мешканців міста як популярний автоелектрик, ремонтуючи електричні та електронні пристрої автомобілів тих, хто до нього звертався з таким проханням, але не володіючи необхідним стажем педагогічної та/або науково – педагогічної роботи, Куртий М. М. все ж таки «спробував» себе на посаді в. о. директора школи.

Порушуючи норми трудового законодавства, цей керівник почав зводити рахунки з окремими працівниками, зокрема, зі мною, на той час шкільним сторожем. Зокрема, придумавши начебто скоєння мною два порушення трудової дисципліни, Куртий М. М. видає два накази про притягнення мене як сторожа до дисциплінарної відповідальності – оголошення доган, а в подальшому звільняє мене з формулюванням за систематичне невиконання посадових обов’язків.

Нещодавно оцінку законності таких дій в. о. директора Куртого М. М. дав Миколаївський районний суд Львівської області, визнавши наказ про оголошення догани сторожу (тобто мені) незаконним. Щоправда, зазначене судове рішення  на даний час ще не набрало законної сили і в. о. директора має право на апеляційне оскарження, проте вселяє надію, що справедливість восторжествує, те, що суд першої інстанції також вважає накази Куртого М. М. протиправними. 

Також доречно нагадати, що згідно із вказаними рішеннями Феміди, якщо їх не оскаржить відповідач, окрім скасування наказів про дисциплінарні стягнення, поновлення на роботі, я, як незаконно звільнений Куртим М. М. сторож,  претендую на моральну шкоду – середній заробіток за час вимушеного прогулу, починаючи з 6 березня 2020 року, який  підлягає стягненню зі…ЗОШ №2. Я поважаю колектив цієї школи, але ціна через таку «діяльність» цього в. о. директора висока. Шановні працівники школи,  це не моя провина, а самі знаєте чия. Як бачимо, виконуючи обов’язки директора школи протягом майже двох років, Куртий М. М. охарактеризував себе як некомпетентний керівник, діями якого завдано шкоду освітянському бюджету.

Таким чином, сподіваюся, що майбутній конкурс на посаду директора цієї школи буде прозорим, а Новороздільську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №2 очолить фаховий, грамотний керівник із необхідним досвідом педагогічної роботи.

Олег ПУНДОР, 20.04.2021р.

Схожі повідомлення

Добра традиція на Старий Новий рік: спортивне орієнтування новороздільської молоді у підвечірньому лісі

admin3

ФК “Новий Розділ” – ФК “Миколаїів”- 0:4: гарячий матч – холодний душ…

admin3

Найкращому товаришу і другу мого брата, Романа Федака, моєму доброму приятелю – Роману Люкову, який  в березні 2022 року загинув під Києвом, захищаючи незалежність України

admin3

11 липня – приходьте на благодійний концерт у Тужанівцях

admin2

Учні Новороздільського професійного ліцею виготовляють окопні свічки для українських вояків. Сьогодні партію виробів передали бійцям 8-го батальйону УДА “Аратта”

admin3

Темп реконструкції площі нормальний, тож напередодні нового року роботи будуть завершені. Тьху-тьху, аби не наврочити…

admin3

Залишити коментар