16.5 C
Lviv
04.03.2024
Новороздільська ОТГ

Дмитро САПИГА: «Усі так захопилися благоустроєм, що вийшла не одноденна толока, а місячник прибирання довкілля. Вдячні за допомогу підприємствам і доброчинцям…»

Схоже, і не пригадати за десятки попередніх років такого щирого ентузіазму мешканців нашої об’єднаної територіальної громади – і Нового Роздолу, і   Роздолу, і  Горішнього – Долішнього, і Станківців – Тужанівців, і  Берездівців – Гранки – Кутів, який вони демонстрували на толоках, котрі відбулися минулого тижня.

 «Вісник Розділля» інформував читачів про масовий благоустрій, подавав репортажі, відзначав цікаві моменти.

Сьогодні – знову повертаємось до цієї теми і надаємо слово старості сіл Берездівці та Гранки – Кути Новороздільської ОТГ Дмитру САПИЗІ, який прозвітував про ініціативу мешканців у, так би мовити, розгорнутому форматі.

-Все почалося з того, що нове керівництво Новороздільської ОТГ та депутати міської ради ще на початку березня на зібранні, де були присутні і старости, запропонували гарну ідею: під умовним гаслом «Очистимо довкілля!» провести весняні толоки. Адже, як кажуть, куди не глянь – всюди можна помітити сліди людського недбальства, байдужого ставлення до довкілля. Мовляв, раз то не моя територія, то можна і смітити, і скидати побудові відходи та будь – що непотрібне. І таких непривабливих  «острівців безгосподарності», рукотоворних стихійних сміттєзвалищ безліч: і на Барвінку, і на набережній міського декоративного озера, і на території міського басейну, і у інших частинах міста, і у промисловій зоні. Одне слово, справжні «гадючники», які створили самі люди.

Зрозуміло, що пропозицію організовано очистити захаращене довкілля схвально зустріли і підтримали і містяни, і представники сіл, що входять в ОТГ (бо ж і там ситуація не краща, щоправда, не таких масштабів, як в Новому Роздолі).

Згодом ми спільно із мешканцями Берездівець та Гранок – Кутів, активом нашого староства визначили особливо захаращені місця, які потребують прибирання та  впорядкування. Були розповсюджені оголошення і в селах, і в фейсбуці про проведення толоки.

Відразу ж  відзначу особливість проведеного благоустрою. Можливо, що обсяги запланованих робіт виявилися значнішими, а можливо, що люди, як кажуть, додатково вишукували, де би  ще докласти рук, аби було прибрано, але  толока у наших селах розтягнулася майже на місяць. І це – найголовніша особливість, бо такого і не пригадаю раніше.

Мабуть, великий обсяг  роботи виконано мешканцями на толоці, що розтягнулася, як зазначили вище,  на декілька тижнів?

-Так, підсумки прибирання довкілля солідні і, зізнаюся, було помітно, що вони дуже сподобалися і тим, хто виконував роботу, і тим, хто побачив результат по усьому фронту толоки (важливо додати, що значну допомогу мешканцям надало Миколаївське ШРБУ, працівники якого прокопали та очистили зливні канави, починаючи від так званої гори Яна до с. Тужанівці). Особливо вдячний тим, хто творив благоустрій – а це десятки людей у кожному селі. Зокрема, в суботу,10 квітня,  в Берездівцях  на прибирання території вийшло 87 мешканців, в Гранки – Кутах – 63 особи, сільське кладовище прибирали 8 осіб. Особлива подяка працьовитій і свідомій молоді під керівництвом колишньої депутатки Берездівецької сілської ради, активної мешканки села Лесі Грохоли (про це відзначено у минулому числі «Вісника Розділля»), які в кількості понад 10 осіб прибирали  в’їзд в село зі сторони Нового Роздолу. Що й казати, чарівні дівчата виконали великий обсяг роботи, бо сміття там дуже багато. Молодці!

А якщо порахувати, скільки сукупно вийшло мешканців Берездівець та Гранки – Кутів на толоку, то виходить понад 170 осіб. Не втримаюся,  і повторю відоме гасло: «Знай наших!»

Вважаю, що такої оцінки заслуговує і ТОВ «ДМЗ «Карпати»: працівники підприємства надали велику допомогу у прибиранні «точок» стихійних сміттєзвалищ та вивезенні сміття. Користуючись нагодою, висловлюю щиру подяку директору Ростиславу Гапатину, начальнику транспортного відділу заводу Сергію Штирбу, водію Миколі Красуляку та екскваторнику Івану Ратичу. Впевнено скажу, Берездівцям пощастило, що маємо такого доброго сусіда як ТОВ «ДМЗ «Карпати». Направду, це підприємство надає нашим селам постійну і значну допомогу.

Вважаю, якщо вже торкнувся теми міських підприємств, які допомагають у вирішенні сільських проблем, то варто відзначити ТОВ «Енергія – Новий Розділ»: це підприємство, як кажуть, відразу позитивно відгукується, коли нам потрібна техніка, при чому, різного призначення. Тож від імені мешканців сіл, що входять в староство, висловлюю подяку працівникам та керівництву «Енергії».

Було б дуже несправедливо, якби я у цьому ряду із вдячністю  не згадав агрофірму «Західний Буг» – директор цього потужного підприємства , яке орендує наші сільгоспугіддя, Євген Жмур безвідмовно надає допомогу, коли це нагально потрібно, переважно потужною технікою. 

А ще я дуже вдячний колишнім депутатам Берездівецької сільської ради, які разом з активом наших сіл  проводять велику роботу, допомагають організовувати мешканців на виконання нагальних робіт.

Еге ж, діяльні люди живуть у селах староства, яке очолюєте. Та і з підприємтвами, як зізналися, пощастило, бо всіляко допомагають повсякчас. Дозволю собі  із цікавості поставити ще одне запитання: у Берездівцях та  Гранки – Кутах живуть два колишніх міських голови Нового Роздолу. Чи  долучаються до вирішення сільських, як кажуть, вузьких місць?

-Що є, то є – долучаються. Зокрема, в. о. директора НД «РГХП «Сірка» Володимир Туз посприяв у завезенні 6-ти «Камазів» по 12 кубів вапняку на підсипку  відрізку  дороги,  протяжністю 400 метрів , що веде у Гранки – Кути зі сторони міста. А та ж згадувана вище «Енергія – Новий Розділ» надала екскаватор для розгортання цього матеріалу. Це було у минулому році, але завдячуючи В. Тузу, надано цю вкрай потрібну допомогу. А вже нове керівництво міської ради, наскільки мені відомо, планує втілити проєкт зміцнення вказаної дороги: організувати розкопування ровів, які виконуватимуть функцію водостічних канав, і  підсипання основи дорожнього полотна відходами бою  бетону. Тоді втрамбована цим використаним будівельним матеріалом дорога буде довше служити людям.

Щодо Андрія Мелешка, колишнього голови Берездівецької сільради та очільника Новороздільської міської ради, то він за свій рахунок закупив 5 електричних опор та кабель, які будуть використані для проведення вуличного освітлення з вулиці Болонної на Задвірну. Знаю, що Андрій Романович скромна людина, тому, можливо, не схвалить цієї згадки про його доброчинність, але, вважаю, що люди повинні про це знати.

-Наближаються Великодні свята, очевидно, що без передпасхальної толоки не обійтися, бо така вже у Галичині традиція…

-Саме так, і це буде другою фазою  згаданої вище весняної толоки. В рамках першочергових заходів заплановано прибирання кладовища, бо після вивезення сміття 10 квітня, впевнений, що тут напередодні Великодня назбирається ще чимало нових сміттєвих куп та «стирт», адже роками  помічено, що основний масив людей, що впорядковують могили рідних та близьких на Берездівецькому кладовищі, приходить сюди переважно у крайній тиждень  перед Пасхою. Користуючись нагодою, через газету  «Вісник Розділля» звертаюся до мешканців Нового Роздолу, чиї рідні чи близькі похоронені на сільському кладовищі, щоб вони, впорядковуючи могили, також допомагали і у прибиранні цвинтаря. Бо і за 5 попередніх років урядування в якості сільського голови, і тепер як староста, не можу пригадати бодай одного випадку, аби містяни доклалися до прибирання цвинтаря, площею понад гектар. Причому не надавали ні практичної, ні матеріальної допомоги тим, хто працював на цвинтарній толоці, хоча на це потрібні певні видатки, на які, поміж іншим,  у сільській скарбниці витрат не передбачено. А новороздільських могил тут ой як багато…

Вибачте, що перебиваю, але прошу пояснити: Ви згадали, що містяни, чиї рідні чи близькі похоронені на тутешньому цвинтарі, не надали жодної копійки матеріальної допомоги. Можливо, вони б охоче це зробили, але не знають, кому вручати кошти. Чи не можете вказати конкретний механізм такої матеріальної допомоги на цвинтарні справи?

-Охоче підкажу, може, й справді, новороздільці відгукнуться. Отже, тим, хто бажає внести посильну лепту на прибирання та догляд кладовища, слід звернутися до подружжя місцевих  підприємців – Наталії та Олега КУЗИКІВ, – які надають послуги ритуального характеру, зокрема, в Новому Роздолі та Берездівцях. Вони  із вдячністю приймуть вашу допомогу, бо займаються акумулюванням доброчинних внесків місцевих мешканців на прибирання цвинтаря, вивезення сміття тощо. Якщо до цієї доброї справи долучаться й новороздільці, то, звісно, за таку підмогу будемо щиро вдячні. Відразу ж надаю контакти: білий кіоск біля місцевого поштового відділення  та НД «Просвіта» по вул. Травневій у Берездівцях. Контактний телефон: 063 029 92 38 (Кузик Наталя Володимирівна).

-Які ще намітили здійснити заходи?

-Можливо, це не зовсім по темі толоки, але поділюся й іншими  планами. Зокрема, нещодавно відбулася зустріч з міською головинею Яриною Яценко, керуючим КП «Розділжитлосервіс» Богданом Жуком та директором ДП «Благоустрій» Миколою Поглодом, під час якої обговорено необхідність проведення реставрації пам’ятника полеглим у Другій Світовій війні в центрі Берездівець, заміни банера Героям Небесної Сотні, бо за 5 попередніх років він вже вицвів, тому замовлено новий. Звичайно, вказані заходи важливо виконати. Взагалі вважаю, що усе, що спрямоване на благо громади, слід будь – що виконувати. При потребі, залучаючи до цього і владу, і депутатів, і підприємства, і доброчинців. Бо, як сказано у прислів’ї: дорогу здолає той, хто йде…

Розпитував Іван БАСАРАБ  

Схожі повідомлення

Тепер тестувань на ВІЛ/СНІД у Новому Роздолі стане набагато більше!

admin3

ART – STONE  – власне виробництво у Новому Роздолі

admin3

Весняний набір в автошколу

admin2

Пожежу в підвалі швидко ліквідовано

admin2

Богдан Николин –  новорозділець, удостоєний відзнаки Головнокомандувача ЗСУ генерала Валерія Залужного «Срібний хрест». Штрихи до портрета воїна

admin3

Аномальна трагедія: у Львові накривка люка вбила 10-річного хлопчину

admin3

Залишити коментар