20.8 C
Lviv
16.05.2021
Україна

Європа перейшла на літній час, попри спільну згоду, що від переведень годинників треба відмовитись

Якщо Ви ще не перевели стрілочки годинника- нині саме час!

Усі 27 держав-членів ЄС в ніч на 28 березня перевели годинники на так званий “літній час”, попри наявність згоди про те, що від переведення треба відмовлятися.

Принципове рішення про те, що Євросоюз відмовиться від переведення стрілок на “літній” та “зимовий” час, було ухвалене ще у 2018 році. Тоді звучало очікування, що 2019 рік стане останнім коли держави ЄС будуть змінювати часовий пояс двічі на рік. Для цього усі столиці мали обрати, на якому часі вони залишаються – кожна держава мала обрати між “постійним літнім” та “постійним зимовим” часом.

Втім, дебати про це, а також ухвалення відповідних рішень затягнулися. Зараз у ЄС розрахують, що останні переведення час відбудуться у 2022 році.

Наразі час 8-ми держав ЄС синхронізований із українським. У ніч на неділю вони перевели годинники на часовий пояс “Грінвіч+3”, тобто той самий, який політики у Києві іноді називають “московським часом”. Це Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва, Румунія, Болгарія, Греція та Кіпр.

Очікуються, що після скасування переведення більшість з них лишиться на літньому поясі на постійних засадах.

Нагадаємо, у постанові про відмову від переведення в Україні на літній час, йде мова і про встановлення “київського час”, що є важливим для збереження цілісності українських територій, де окуповані вже живуть за так званим “московським часом”.

Схожі повідомлення

На що звернути увагу при виборі дивана

admin

Відпочинок в Карпатах : переваги гірського відпочинку та вибір туроператора

admin

10 геніальних українських письменників, яких неможливо не читати.

admin1

Українські ляльки Barbie. Які вони..?

admin2

Мешканці Львівщини творять новітній словник: замінимо англіцизми українською…

admin2

Облаштування слюсарної майстерні: верстати

admin

Залишити коментар