16.5 C
Lviv
02.12.2023
Новороздільська ОТГ

З Днем Добровольця, відважні земляки, хто за покликом серця став на захист Держави!

 Напередодні Дня добровольця насамперед згадалися новороздільці, які першими  восени 2013-го линули на столицю, аби на Майдані відстояти право України увійти у коло цивілізованих держав Європейського Союзу. Їхній порив і досі викликає душевний трепет.

 У ті    тривожні дні і ночі наприкінці  листопада 2013-го з  нашого славного міста потужний людський    потік мирних протестувальників у Київ набирав обертів, а на центральній площі Нового Роздолу розгорталися перші  мітинги.  А починаючи з вранішніх сутінків  1 грудня, коли сотні екіпірованих як на війну  «беркутів Януковича»  брутально, жорстоко і нещадно били і кидали в «автозаки»  тоді ще   романтично налаштованих  молодих протестувальників (переважно із  студентського середовища), які разом із переможницею Євробачення  Русланою Лижичко  влаштували біля стели Незалежності  нічну вахту незгоди з рішенням Януковича  (бо ж 29 листопада на Вільнюському саміті  він таки офіційно відмовився від курсу у ЄС, обравши путінський вектор розвитку) , перші  новороздільські добровольці, а з ними десятки тисяч  небайдужих громадян,  цвіту української нації – хто чим міг і як міг – масово подалися у Київ і перетворили   столицю на останній  бастіон Державності. 

Так починалася Революція Гідності

У  цьому могутньому здвигу народного протесту, який через нерішучість лідерів Другого Майдану поволі втрачав запал, визріли легіони безстрашних патріотів, котрі усвідомили, що тільки революційним шляхом можна скинути антиукраїнську деспотичну владу і делегувати її  винятково політикам – державникам, справжнім  реформаторам.

 Так  народилися сотні Самооборони, так постав «Правий сектор», які забезпечили перемогу Революції Гідності. З початком російсько – української війни було сформовано й інші добровольчі батальйони, які безстрашно боронили рубежі держави, знищуючи російсько – сєпарських окупрантів. А в їхніх бойових шеренгах на передньому краї  повсякчас із побратимами перебували наші славні новороздільці…

І коли російські війська  та банди сепаратистів навесні 2014-го  рушили на  Донбас, аби у крові потопити завоювання Української Революції  (тоді і  виявилося, що  військово-матеріальна база вітчизняних Збройних  Сил була фактично доведена корумпованим режимом Януковича  до краху, отож  революційній владі доводилося «на марші» її  відновлювати «по крупинках»),  то насамперед світле воїнство Майдану, зорганізувавшись у добровольчі батальйони, не гаючись, подалося на  Донеччину та Луганщину, аби дати відсіч віроломним зайдам. А в їх бойових шеренгах на передньому краї повсякчас із побратимами перебували наші славні новороздільці.

 Так гартувалася сталь нової збройної формації…

Мабуть, у  російсько-українській  війні найбільше новороздільців воювало у лавах Української добровольчої армії (раніше – «Правого сектора» Добровольчого українського корпусу)  під проводом Дмитра Яроша. А найчисельнішим братством – у  легендарному 8-му окремому батальйоні «Аратта», створеному і очолюваному до відходу у Вічність 1 серпня 2020 року світлої пам’яті  Андрієм Гергертом.  Їхня бойова звитяга на фронтах Донбасу  оповита славою, про що «Вісник Розділля» впродовж декількох років інформував городян.

До слова, в  грудні 2016-го  ваш автор перебував на запрошення земляка, колишнього учня ЗОШ №3,  комбата «Аратти»  Андрія Гергерта (Червня)  у Широкиному (див. фото). У ці незабутні  декілька  днів перебував  серед  бійців «нелегальної армії Яроша», вбувався у їхній воістину суворий побут Воїна  і на  базі в Юр’ївці, і на лінії зіткнення у Широкиному.  Напоказ побут був  тихим та непомітним для стороннього ока, але насправді це був лише  нетривалий постій після кількаденної ротації, короткі мирні дні  перед черговим рейдом на передову. А там «наші тихі і непомітні бійці» вмить перетворювалися  на смертельно   небезпечних   для зайд-ворогів воїнів  (як у пісні Ріфмастера «Тихо прийшов, тихо пішов, ворога знищив, як був наказ), які за будь-якої нагоди   знищували окупантів. Мимоволі  пригадався вислів комбата Червня: «Ми люди вільні. Бачимо ворога – вбиваємо…». Він саме про наших добровольців, які в сувору для Держави  годину вільно, без примусу зробили свій вибір – захищати Україну.

З Днем добровольця, відважні земляки, хто за покликом серця та обов’язку став на захист Держави. Вічна слава полеглим! Слава Україні!

Іван БАСАРАБ

Схожі повідомлення

Спільно привітали старшого братчика Новороздільської станиці Львівського крайового братства ОУН – УПА Володимира ВИШНЕВЕЦЬКОГО з 80-річчям!

admin3

У бою з російськими агресорами на Донеччині загинув військовослужбовець, мешканець м. Новий Розділ Володимир САДОВИЙ, 1975 р.н.

admin3

Новий Розділ: графік вимкнення електроенергії на 22 грудня

admin2

Новороздільська громада – графіки відключень

admin2

Нові історичні знахідки у парку палацу Лянцкоронських!

admin2

Контрастний будинок на вул. Винниченка, 19: завдяки ініціативі мешканців світла стає більше, аніж тіні…

admin3

Залишити коментар