16.5 C
Lviv
28.05.2024
Новороздільська ОТГ

Все про декларування доходів громадян у 2021 році

«Схід сонця неминучий, як візит до вас податкового інспектора»так безапеляційно гласить відомий американський афоризм. Важко цьому заперечити і українцям. А тому громадянам слід дотримуватись усіх норм і правил, встановлених податковим законодавством. Благо, що ця поважна інституція ще й заздалегідь нагадує нам, як саме правильно провадити свої справи, аби згодом не мати відповідних клопотів із «податковим інспектором», як вказано вище. Натепер – такими важливими справами є декларації про доходи. Зокрема, з 1 січня 2021 року громадяни можуть подавати декларацію про доходи, одержані у 2020 році. Відповідно, вкрай актуальними для усіх є   низка першочергових запитань: хто зобов’язаний подати декларацію, коли доходи не декларуються, як і коли подавати декларацію.

Докладніше– у інтерв’ю репортера «ВР» із начальником Миколаївської ДПІ Миколою ФЕРЕНЦОМ:

Пане Миколо, чи всі доходи декларуються громадянами, коли не слід подавати декларацію?

– На загал декларуванню підлягають ті доходи, які не були оподатковані під час їх виплати. Якщо доходи виплачували суб’єкти господарювання – юридичні та фізичні особи – підприємці, то податок з таких доходів вже утримано і перераховано до бюджетів.

Так, наприклад, заробітна плата виплачується найманому працівнику за мінусом податку на доходи фізичних осіб та військового збору. Причому найманий працівник не несе будь якої відповідальності за правильність обчислення та своєчасність внесення до бюджету податків із заробітної плати податковим агентом. Це стосується і винагороди за цивільно-правовою угодою.

Громадянин надає в оренду власні квартири іншому громадянину і суб’єкту господарювання, – у першому випадку декларація подається, у другому – ні.

Якщо громадянин протягом минулого року отримав спадщину чи подарунок, надавав в оренду нерухоме чи рухоме майно, отримав дохід від продажу майна, інвестиційних активів, надання платних послуг громадянам, іноземні доходи та інші доходи, з яких не утримано податок, то він зобов’язаний подати декларацію за 2020 рік.

Якщо громадянин отримав спадок від близького родича і податок нуль, то декларація теж подається?

Є ряд випадків, коли декларацію можна не подавати – якщо отримано дохід у вигляді спадщини, що оподатковується за нульовою ставкою – від близьких родичів, також від операцій продажу або обміну майна, дарування, що оподатковується за нульовою ставкою, не оподатковується, або з яких податок був сплачений при нотаріальному посвідченні договорів.

Як відомо, терміни для подання декларацій є різними, то коли ж її слід надати?

– Громадяни, які зобов’язані подати декларацію, повинні зробити це до 1 травня 2021 року.

Фізичні особи, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, подають декларацію не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.

Декларацію з метою реалізації права на податкову знижку можна подати протягом року – до 31 грудня 2021 року включно.

Як і куди подається декларація?

  – Декларація подається за місцем податкової адреси платника.Вибір способу подання декларації надається платнику. Це може бути і поштове відправлення і особисте подання декларації. Але такі методи є затратними для платника податків – як у часі, так і фінансово.

Ми закликаємо громадян подавати декларацію через Електронний кабінет, з використанням електронного підпису. Це дуже зручно. Електронний кабінет надає багато можливостей платнику податків не лише для подання декларації, а й для самоконтролю нарахованих та сплачених податків.

Крім цього, на офіційному вебпорталі ДПС в Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» створено електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи» – цей сервіс дає змогу заповнити декларацію та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді.

Дякую за вичерпну інформацію, яка, безумовно, стане в пригоді громадянам.

– Впевнений, що даною консультацією скористаються усі, кому вона необхідна.

Розпитував Юрій КОМАРНИЦЬКИЙ

Схожі повідомлення

Плетіння сіток військовослужбовцям – долучайтеся!

admin2

Станківці-Тужанівці: Тужанівська школа

admin2

Терміновий збір на тепловізор для воїна-земляка

admin2

У неділю – волейбольний турнір серед дівчат 2011 р.н і молодші, присвячений Дню міста Новий Розділ

admin3

Пам’яті колеги – Галини Степанівни ФІЛІП’ЮК

admin3

“Золотий фонд нації” – у книзі надруковано твори двох новороздільців

admin2

Залишити коментар