16.5 C
Lviv
18.06.2024
Новороздільська ОТГ

Безкоштовне харчування школярів. Коли….?

Одне з перших  «спірних» питань, яке стало «не на користь» новоствореної Новороздільської громади,   – це харчування дітей 1-4 класів у школах. У Новому Роздолі уже багато літ безкоштовно харчували лише дітей т.зв. «пільгових категорій», у селах – усіх дітей.  Але ж мають бути однакові правила у всіх навчальних закладах громади – міських і сільських: для безкоштовного харчування усіх без  винятку учнів у міському бюджеті потрібно було понад 4 млн грн, що для міського бюджету – непідйомна сума. Отож вирішили у всіх школах громади харчувати лише пільговиків. Тож погодили  з 1 січня 2021 року організувати за рахунок коштів місцевого бюджету безкоштовне харчування   в закладах загальної середньої освіти наступним категоріям:  –  учням 1-4 класів із сімей, які отримують допомогу відповідно до ЗУ “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»; – дітям-сиротам, дітям без батьківської опіки та піклування; –  дітям, батькам, яких надано статус учасників АТО (ООС);  – дітям, батькам  яких надано статус бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході  України, – дітям  з числа внутрішньо перемішених осіб чи дітям, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів. Додали і категорію дітей з багатодітних сімей.

Звісно, це викликало  незадоволення  мешканців сіл, але вибору особливо і не було.

З 1 січня, анонсували при прийнятті бюджету.

Натомість уже минуло 1 березня, тобто третій місяць пішов, а віз і нині там, невдоволено резюмують мешканці громади, чиї діти мали би отримувати  безкоштовне харчування у школах.

Чому?  

За відповіддю звернулися до начальника  відділу освіти Г.Ю. Панчишин.

«Зараз проходить тендерна процедура відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», йде вибір переможця. Після того ще кілька  днів триватиме так званий оскаржувальний термін. І аж тоді фізично розпочнеться харчування дітей.  Це припадає приблизно – з 11 березня».

Тобто уся тендерна процедура займає понад півтора місяці!!!!   Місяць на  тривалість тендеру, плюс близько 10 днів на визначення переможця, плюс ще десь 10 днів т.зв. оскаржувальний термін.

До того ж, ще до початку тендеру йде процедура погодження меню, також як мінімум кілька днів.

Бюрократія, безвідповідальність, байдужість – що ж, на вашу думку,  стало причиною такого затягування  виконання рішення органу місцевого самоврядування?

І тоді потрібно би взяти на контроль, як будуть використані кошти зі статті «безкоштовне харчування школярів», зекономлені за рахунок такої затримки?

Схожі повідомлення

АННА-МАРІЯ ГОШИЛИК — MVP ВИЩОЇ ЛІГИ СЕЗОНУ 2023/24!

admin3

Пам’ятники від фірми “ART- STONE”: якісно і вигідно для замовника

admin3

Народний дім Новороздільської громади став лауреатом обласного конкурсу “Об’єднані духом і культурою”

admin2

Інтерв’ю з дружиною Андрія Марунчака учнів Новороздільського профліцею – переможець патріотичного конкурсу

admin2

Графік вимкнення електроенергії на 15 травня

admin2

ГРАФІК відключень споживачів електричної енергії по місту Новий Розділ на 17 грудня 2022 року у разі виникнення дефіцитиу потужності в Західних електричних мережах

admin3

Залишити коментар