16.5 C
Lviv
14.07.2026
«Вісник Розділля»
Новороздільська ОТГ

Злети і падіння новороздільської хокейної команди “Ватра”

Про це повідомляє на своїй Facebook – сторінці випусковий редактор у “Локальна історія” Денис Мандзюк:

Український гокей у радянські часи не обмежувався «Соколом» (Київ). Своя команда існувала і в наших краях. І то не у Львові, а у скромному містечку Новий Розділ. Інформації про неї в інтернеті практично немає, але трошки вдалося нашкрябати.

1980 року «Спортивна газета» повідомляла: «Добрі звістки надходять із Нового Роздолу. Незабаром тут має відкритися хокейне відділення ДЮСШ при СК “Ватра”. Вже придбано спеціальний комбайн, що готуватиме лід на штучній ковзанці».

Спортшколу утримувало виробниче об’єднання «Сірка». Гокейна секція швидко наповнилася дітьми, ласими до льодової забави. Тренував їх Віктор Чигир. Проблем не бракувало. 1983-го та сама газета дорікала: «Це саме той випадок, коли один у полі не воїн. Адже про яку віддачу можна вести мову, коли ентузіастові доводиться працювати одному зі… ста учнями. Два роки спливло з того часу, як збудували в Новому Роздолі штучну ковзанку, але справи, на жаль, так і не налагодили».

Попри все, вже того року «Ватра» (Новий Розділ) взяла участь у першості республіканської ради «Авангард» серед 16-річних юнаків у Києві. І навіть вийшла у фінал! «Спортивна газета» описувала вирішальний матч з «Променем» (Дніпродзержинськ, теперішнє Кам’янське): «Виступ прикарпатців став приємною несподіванкою. Перші два періоди йшла рівна боротьба. Але у завершальному періоді перевага була на боці досвідченішого “Променя”».

1984 року «Ватра» виступила у фінальному турнірі всесоюзних змагань «Золота шайба» в Чєлябінську. На одному інтернет-форумі є інформація, що команда з Нового Роздолу посіла п’яте місце. Саме там і було зроблене це фото, яке мені вдалося придбати на онлайн-аукціоні.

На жаль, з крахом совка пішов у небуття і новороздільський гокей. У 2000-х існувала команда «Ватра» (Івано-Франківськ), у складі якої були й вихованці тамтієї «Ватри» – принаймні, так вказує Вікіпедія. Від ковзанки у містечку не лишилося ані сліду.

Схожі повідомлення

Нашій дорогій класній керівничці (Матусі) Валентині Пантелеївні КОСІВ – від учнів колишнього, уже дорослого класу 1989 року випуску!

admin3

Про камери відеоспостереження в Новороздільській громаді

admin3

Нагороди новороздільчан на урочистому заході вшанування Степана Бандери

admin2

Пліч-о-пліч у радості, пам’яті та вірі в майбутнє: у неділю партнери з Олешківської міської територіальної громади завітали до Нового Роздолу та стали частиною відзначення Дня міста

admin3

Коментар міського голови на дописи Нафтогаз Тепло на тему теплопостачання, що все залежить від міської влади

admin3

Кому до Ходорова? Збережіть графік

admin2