16.5 C
Lviv
18.06.2026
«Вісник Розділля»
Україна

“Поранений ангел” – провісник людських випробувань у протистоянні силам зла, аби захищати правду у темні часи…

Про це йдеться у повідомленні Руслана Онищенка на своїй сторінці у Facebook:

Це «Поранений янгол» Хуго Сімберга. На картині бачимо дітей, що несуть янгола. Янгол не бачить шляху – його очі зав’язані. Янгол не може летіти – він стікає кров’ю. Погляд хлопчика позаду сповнений докору, у ньому прочитується німе запитання: «Що ви накоїли, люди?». На обличчі хлопчика, який іде попереду, відбилася скорбота. Вони – діти – замість того, щоб рости й пізнавати світ, несуть у руках своє зранене дорослими невідоме майбутнє, несуть саме життя, таке крихке, таке вразливе…

Картина написана 1903 року, художник ніяк не пояснив своєї ідеї, залишивши право інтерпретації нам. І нині вона сприймається так.

Війна написала для нас свою картину світу, зі старих образів, звичних речей створила нову систему символів і сенсів. Її час – її темпи, її теми. І ми мусимо встигати, адаптуватися, не втративши ні віри, ні любові.

Війна стала лакмусовим папірцем, на якому яскраво, аж боляче дивитися, проявилися пороки суспільства: корупція, несправедливість, грабіжництво, визискування, споживацтво, шукання власної вигоди, скупість, цинізм, жорстокість. Кожен щодня прямо чи опосередковано стикається із цим, і в таких умовах украй важливо залишатися людьми, пам’ятати, що ми – діти Божі, ми – християни.

У темні часи нам належить бути світлом для світу, орієнтиром для заблуканих, утіхою для стражденних. Нам належить узяти ноші зі зраненим янголом. Нести надію. Захищати правду, усе чисте й святе, що є у світі. Бути діяльними, бути активними. Адже ми відповідальні не тільки за себе. Майбутнє – у наших руках.

Місіонер.

Схожі повідомлення

Внаслідок обстрілу Чернігова загинув громадянин США

admin2

Архітектура Львова

admin

ДТП з українськими туристами у Турції

admin2

Автотроща на Дрогобиччині: отримали травми четверо осіб, зокрема, і 8 – річна дівчинка

admin3

Якби вдалося відправити “ухилянтів” за кордон, двоє львів’ян, які фальсифікували довідки, заробили б 11 тис. дол. США. А так – судовий вирок

admin3

20 лютого у Дрогобичі 36-річний водій «Peugeot» в стані алкогольного сп’яніння  здійснив зіткнення з автомобілем «ВАЗ 2107»: внаслідок ДТП 24-річний водій  та 4 пасажирів «Жигулів» отримали тілесні ушкодження

admin3