16.5 C
Lviv
17.11.2025
«Вісник Розділля»
Новороздільська ОТГ

Хто такі «інтелігенти»

Про це нагадує загалу у повідомленні на своїй сторінці у Facebook “Високоактивний соціопат”

У Стародавньому Римі основною силою держави була армія.

Римська армія складалася з легіонів. В легіоні було 5000 воїнів. Легіон складався і 5 когорт. Відповідно в кожній когорті було 1000 солдат. Воїни всередині легіону поділялися на новачків, навчених, досвідчених, ветеранів та еліту.

Новачки становили зазвичай першу когорту, у другій когорті билися воїни, що вже побували у битві, у третій когорті боролися воїни, що побували в кількох битвах, у четвертій когорті боролися воїни, за плечима яких цілі кампанії. І, нарешті, п’ята когорта чи, інакше, ” непереможна когорта ” чи ” остання тисяча “.

Ця когорта складалася з найдосвідченіших воїнів, воїнів, за плечима яких були не тільки компанії, а цілі війни, і вступала в бій ця когорта в найвизначніший момент бою і саме вона вирішувала його результат.

Ця когорта ніколи не відступала без наказу – вона перемагала супротивника або гинула! Тому і називалася ” непереможною ” , її не можна було перемогти. Її можна було лише знищити. І саме ці воїни й були охоронцями орла легіону. Саме воїни останньої когорти легіону і називалися у Стародавньому Римі «інтелігентами».

Чому ці воїни називалися інтелігентами, тобто. “розуміючими”?

А дуже просто. Цим людям не треба було нічого пояснювати, вони самі все знали та розуміли, що їм робити, і коли робити. І саме тому їх так називали.

Бути інтелігентом, тобто воїном останньої когорти, вважали за честь собі патриції, сенатори, трибуни, цензори, претори тощо.

Інтелігенція – це хребет Риму. Інтелігенція – це те, на чому стояв Рим.

Бути воїном останньої когорти – значить бути професіоналом у своїй справі найвищого класу, бути гідним пліч-о-пліч боротися поряд з кращими людьми і це означає бути самому – представником кращих людей.

Немає опису світлини.

Схожі повідомлення

Нове у Новому Роздолі: послуга денного догляду для дітей з інвалідністю

admin2

Світлій пам’яті Сергія КРИЖАНІВСЬКОГО

admin3

Про графік вимкнення електропостачання у населених пунктах НГ, які обслуговує “Львівобленерго”

admin3

Новий Розділ – прання та чищення одягу

admin2

Це був дуже непростий і багатогранний рік. Рік, який навчив нас цінувати те, що маємо

admin3

Дивна «точка» на сходах поруч з аптекою «3і»: подейкують, що тут реалізують алкогольні вироби невідомого походження та цигарки?

admin3