16.5 C
Lviv
18.06.2024
Без категорії

Нотаріальні послуги: все, що потрібно знати про апостиль диплома та апостиль на атестат

У сучасному світі, де освіта та робота все частіше перетинають кордони, важливо мати належним чином засвідчені документи. Це стосується, зокрема, апостилювання дипломів та атестатів. У цій статті ми детально розглянемо, що таке нотаріальні послуги, як отримати апостиль диплома та апостиль на атестат, а також на що варто звернути увагу при підготовці документів.

Що таке нотаріальні послуги?

Нотаріальні послуги – це комплекс дій, які надають нотаріуси для підтвердження юридичної сили документів. Нотаріуси виконують різні функції, зокрема:

 • Підтверджують автентичність документів.
 • Засвідчують підписи на документах.
 • Надають консультації з правових питань.
 • Оформлюють довіреності, заповіти та договори.

Ці послуги необхідні для того, щоб документи мали юридичну силу як на території країни, так і за її межами.

Що таке апостиль?

Апостиль – це спеціальний штамп, який ставиться на офіційні документи для підтвердження їх законності у міжнародних відносинах. Апостиль спрощує процес визнання документів за кордоном і є обов’язковим для тих країн, які приєдналися до Гаазької конвенції 1961 року.

Апостиль диплома

Апостиль диплома потрібен для того, щоб ваш освітній документ був визнаний за кордоном. Це може бути необхідним для навчання або роботи в іншій країні. Процес апостилювання диплома включає кілька кроків:

 1. Підготовка документів: Переконайтеся, що диплом підготовлений для подання на апостиль. Він повинен бути оригінальним та у хорошому стані.
 2. Звернення до відповідного органу: Апостиль диплома ставиться у Міністерстві освіти або іншому уповноваженому органі. У деяких країнах це може бути і Міністерство юстиції або закордонних справ.
 3. Оплата послуг: Апостилювання диплома є платною послугою. Вартість залежить від країни та специфіки документу.
 4. Отримання апостилю: Після проходження всіх процедур на диплом буде поставлений апостиль, який засвідчує його легітимність для використання за кордоном.

Апостиль на атестат

Апостиль на атестат потрібен для підтвердження легітимності вашого шкільного документа при вступі до закордонних навчальних закладів або під час працевлаштування за кордоном. Процес апостилювання атестату подібний до апостилювання диплома і включає наступні етапи:

 1. Підготовка документів: Атестат повинен бути оригінальним і мати всі необхідні підписи та печатки.
 2. Звернення до відповідного органу: Зазвичай апостиль на аттестат ставиться у Міністерстві освіти або іншому уповноваженому органі.
 3. Оплата послуг: Як і у випадку з дипломом, апостилювання атестату є платною послугою.
 4. Отримання апостилю: Після проходження всіх необхідних процедур на атестат буде поставлений апостиль.

Важливі моменти при апостилюванні документів

 1. Вибір нотаріальної контори: Перед тим, як звертатися до нотаріальної контори, дізнайтеся про її репутацію та якість послуг. Оберіть ту, яка має позитивні відгуки та досвід роботи з апостилюванням документів .
 2. Підготовка документів: Переконайтеся, що всі документи готові до апостилювання. Вони повинні бути в належному стані, мати всі необхідні підписи та печатки .
 3. Звернення до компетентного органу: Заздалегідь дізнайтеся, який орган займається апостилюванням ваших документів, щоб уникнути непорозумінь та зайвих витрат часу .

Переваги апостилювання документів

Апостиль має кілька переваг, які роблять його важливим для міжнародного визнання документів:

 • Простота та швидкість: Процедура апостилювання спрощує легалізацію документів для використання за кордоном, роблячи процес швидшим та зручнішим.
 • Визнання у багатьох країнах: Апостиль визнаний у більш ніж 120 країнах, що робить його універсальним способом легалізації документів.
 • Економія коштів: Апостиль дозволяє уникнути додаткових витрат на легалізацію документів через консульства та посольства.

Висновок

Нотаріальні послуги є важливим елементом визнання документів як у своїй країні, так і за її межами. Особливо це стосується апостилювання дипломів та атестатів, що забезпечує їх легітимність для навчання або роботи за кордоном. При виборі нотаріальної контори та підготовці документів важливо враховувати всі нюанси та етапи процесу. Завдяки цьому ви зможете швидко і без зайвих труднощів отримати необхідні послуги та підтвердити законність ваших документів.

Схожі повідомлення

17 листопада у Львівській області 607 мешканців захворіли на covid-19

admin

Які різновиди кліщів небезпечні для людини?

admin

Як учням покращити свої знання з алгебри в школі?

admin

7 жовтня у Львівській області 227 мешканців захворіли на covid-19

admin

Урядом запроваджено перелік карантинних обмежень, які діятимуть з 19 грудня 2020 року на всій території України

admin

Користь бізібордів для розвитку дітей: Рекомендації лікарів

admin

Залишити коментар