16.5 C
Lviv
18.06.2024
Без категорії

Гастрономічні холодильні вітрини: правила гігієни та санітарні норми

Гастрономічні холодильні вітрини відіграють ключову роль у забезпеченні безпеки та якості продуктів харчування. Дотримання гігієнічних правил та санітарних норм є обов’язковим для всіх закладів, які використовують це обладнання. У цій статті ми розглянемо основні правила гігієни та санітарні норми, які повинні виконуватися при експлуатації гастрономічних холодильних вітрин, а також розкажемо про внесок компанії Frigo-M у забезпечення високих стандартів чистоти та безпеки.

Основні правила гігієни

Регулярне очищення

Одним з найважливіших аспектів підтримання гігієни є регулярне очищення холодильних вітрин. Це допомагає запобігти розмноженню бактерій, грибків та інших патогенних мікроорганізмів, які можуть спричинити псування продуктів та харчові отруєння.

 • Щоденне очищення: Внутрішні та зовнішні поверхні вітрини повинні бути очищені від залишків їжі, пилу та інших забруднень щодня.
 • Глибоке очищення: Раз на тиждень або за необхідності проводьте глибоке очищення з використанням дезінфікуючих засобів, особливо звертаючи увагу на важкодоступні місця та стики.

Контроль температури

Відповідний температурний режим є ключовим фактором для збереження свіжості продуктів. Важливо регулярно контролювати та підтримувати оптимальну температуру всередині вітрини.

 • Щоденний моніторинг: Перевіряйте температуру щонайменше двічі на день за допомогою термометра.
 • Калібрування приладів: Періодично калібруйте температурні датчики та термометри, щоб гарантувати їхню точність.

Санітарний контроль персоналу

Персонал, який працює з гастрономічними холодильними вітринами https://frigom.com.ua/kondyterski-kholodylni-vitryny/, повинен дотримуватися строгих гігієнічних правил:

 • Миття рук: Обов’язкове миття рук перед роботою, після контакту з сирими продуктами та після кожної перерви.
 • Використання рукавичок: Використовуйте одноразові рукавички під час роботи з готовими продуктами.
 • Чиста форма: Персонал повинен носити чистий робочий одяг, який регулярно змінюється та переться.

Санітарні норми

Зберігання продуктів

Правильне зберігання продуктів у холодильних вітринах є критично важливим для запобігання їхнього псування та забезпечення безпеки споживачів.

 • Роздільне зберігання: Сирі та готові до споживання продукти повинні зберігатися окремо, щоб уникнути перехресного забруднення.
 • Маркування: Кожен продукт має бути маркований із зазначенням дати виготовлення та кінцевого терміну споживання.
 • Охолодження: Дотримуйтесь рекомендованих температур для різних категорій продуктів (наприклад, для м’яса – 0-2°C, для молочних продуктів – 2-4°C).

Вентиляція та циркуляція повітря

Правильна вентиляція та циркуляція повітря всередині вітрини забезпечують рівномірний розподіл холоду та знижують ризик утворення конденсату.

 • Вентиляційні отвори: Переконайтеся, що вентиляційні отвори не заблоковані і повітря вільно циркулює.
 • Фільтри: Регулярно очищуйте або замінюйте повітряні фільтри, щоб забезпечити чистоту повітря всередині вітрини.

Водостійкість та антикорозійність

Матеріали, з яких виготовлені гастрономічні холодильні вітрини, повинні бути водостійкими та антикорозійними для забезпечення тривалої експлуатації та легкого очищення.

 • Нержавіюча сталь: Вибирайте вітрини, виготовлені з нержавіючої сталі, яка є стійкою до корозії та легко очищується.
 • Антикорозійні покриття: Використовуйте моделі з додатковими антикорозійними покриттями для підвищення їхньої довговічності.

Внесок компанії Frigo-M у дотримання гігієнічних стандартів

Компанія Frigo-M є одним з провідних виробників холодильного обладнання, яке відповідає найвищим гігієнічним стандартам. Продукція Frigo-M вирізняється використанням сучасних технологій та матеріалів, що забезпечують легкість очищення, безпеку та довговічність.

Інноваційні матеріали

Frigo-M використовує нержавіючу сталь та спеціальні антикорозійні покриття, що гарантує тривалий термін служби вітрин та легке підтримання чистоти. Використання загартованого скла забезпечує стійкість до подряпин та механічних пошкоджень.

Сучасні технології очищення

Моделі холодильних вітрин Frigo-M оснащені системами автоматичного розморожування та очищення, що знижує витрати часу та зусиль на обслуговування. Це також сприяє підтриманню високих гігієнічних стандартів без перерв у роботі.

Енергоефективність та екологічність

Продукція Frigo-M відповідає вимогам енергоефективності, що знижує витрати на електроенергію та забезпечує мінімальний вплив на навколишнє середовище. Енергоефективні компресори та LED-освітлення дозволяють знизити витрати на електроенергію без шкоди для якості зберігання продуктів.

Рекомендації для закладів харчування

 1. Складіть план очищення: Розробіть детальний графік регулярного очищення та дезінфекції холодильних вітрин, визначивши відповідальних осіб.
 2. Навчайте персонал: Забезпечте навчання персоналу щодо дотримання гігієнічних правил та санітарних норм.
 3. Контролюйте температурний режим: Використовуйте сучасні прилади для контролю температури та вологості всередині вітрин.
 4. Інвестуйте в якісне обладнання: Вибирайте холодильні вітрини від надійних виробників, таких як Frigo-M, які гарантують високу якість та відповідність гігієнічним стандартам.

Висновок

Дотримання гігієнічних правил та санітарних норм є обов’язковим для всіх закладів харчування, які використовують гастрономічні холодильні вітрини. Регулярне очищення, контроль температури, правильне зберігання продуктів та навчання персоналу допомагають забезпечити безпеку та якість продукції. Компанія Frigo-M пропонує високоякісне холодильне обладнання, що відповідає найвищим стандартам гігієни та енергоефективності, забезпечуючи безпечне та ефективне зберігання продуктів у будь-якому закладі харчування.

Схожі повідомлення

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 по Україні на 7 листопада

admin

Як вибрати ідеальну професійну фарбу для брів: поради та рекомендації

admin

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 по Україні на 12 грудня

admin

Раніше наша збірна мала гонор. Зараз у збірної є яйця

admin3

В м. Новий Розділ рятувальники надали доступ до квартири, де зачинився хлопчик

admin

11 жовтня у Львівській області 200 мешканців захворіли на covid-19

admin

Залишити коментар