16.5 C
Lviv
15.03.2025
«Вісник Розділля»
Новороздільська ОТГ

Напередодні Дня міста Андрія Кузьменка (“Кузьму” ,”Скрябіна”) вітали і слухали мешканці будинку, у якому він, починаючи від немовляти, прожив 14 років, аж поки його батьки не переїхали з Нового Роздолу у Новояворівськ, та шанувальники його творчості. Усім було кльово і ностальгійно – як у пісні знаменитого барда “Старі фотографії”…

Впевнений, що неймовірна за емоційними рефлексіями та естетичним зануренням у світ, створений піснями та творами харизматичного гуру авторської пісні, та, власне, спогадами тих, хто знав “Кузьму”, атмосфера, яка панувала години зо дві у приміщенні міської дитячої бібліотеки, де, власне і відбулася зустріч, назавжди закарбується у пам’яті присутніх незабутнім світлим спомином.

І завдячувати такому чудовому дійству слід ініціативі та ентузіазму дотичних до проведення змістовного заходу осіб: голові ОСББ “Кузьма”, створеному нещодавно у будинку по вул. Винниченка, де жила сім’я Кузьменків до переїзду у Новояворівськ, Катерині Костів – Шиманській, очільниці бібліотечної системи Новороздільської громади Галині Приріз, колективу Новороздільської міської бібліотеки для дітей, які запросили у Новий Розділ батька відомого співака та письменника Віктора Кузьменка.

Як згодом зізнався вашому автору шановний Віктор Кузьмич, через деякий час після трагічної загибелі у ДТП сина (2 лютого 2015 року) – І. Б..) відбулося чимало заходів на вшанування світлої пам’яті Андрія, які організовували різні установи та особи, однак за оригінальністю сценарію, застосуванням сучасних відео- та аудіо елемелементів, віршів, пісень, висловів “Кузьми”, що стали афоризмами, вони не йдуть в жодне порівняння з новороздільським.

Вже під час спогадів про Андрія, які звучали у виступах І Віктора Кузьмича, і його двоюрідного брата Андрія Шевченка, також колишнього новороздільця (утім, колишніх новороздільців не буває – І. Б.), а вже років понад 50 львів’янини, якому , до речі, у значній мірі слід завдячувати приїзду у наше місто батька культового лідера групи “Скрябін”, і першої вчительки, і класного класного керівника “Кузьми”, і його сусіда по будинку (аби не помилитися, прізвищ не називаю – вони будуть озвучені у докладнішому матеріалі у “Віснику Розділля” наступної п’ятниці – І. Б.), а також тонко продуманому “лоцманському” слову Галини Василівни про основні віхи біграфії та найбільш знакові моменти у його творчості, дійшов висновку, що такий ефект спрйняття зумовлений тим, що цей захід відбувається саме у Новому Роздолі, місті, де власне, зростав “Кузьма”, формувався його характер, де він починав, навчаючись у музичній школі, перші практики творення пісень.

А більш конкретно про те, яким був “Кузьма” у новороздільському періоді його яскравої біографії, буде висвітлено у наст. числі “ВР”.

А поки що – фотографії із сьогоднішньої чудової зустрічі, які колись стануть старими. От чи тільки навряд чи знайдеться новий “Кузьма”, аби скласти пісню – освідчення в любові до рідних, до людей, до України….

Іван Басараб

І

,

Related posts

Потрійне свято баскетболу у Новороздільській громаді!

admin3

Нафтогаз-Тепло готується до опалювального сезону…. наступного

admin2

Покараний за побиття дитини у Новому Роздолі

admin2

Відбувся технічний тренінг та практичний семінар з участю майстрів виробничого навчання профліцею та наставників учнів підприємства -партнера ТОВ “ДМЗ “Карпати”

admin3

Незворотній процес реконструкції площі: перші випробувачі перших метрів бруківки…

admin3

Дорогі захисники та захисниці України! 

admin3