Цей день настав! Яка ж вона – ота нова ідеальна функція палацу? Запрошуємо вас до громадського онлайн-обговорення! Ваша думка – важлива!
Найближчими днями в коментарях під цим дописом можна дати повну свободу вашим фантазіям. Кожна найбільш смілива версія має право на життя!
Отож, коротко
ВИХІДНІ ДАНІ
Палац Жевуських–Лянцкоронських знаходиться за 44 км від кільцевої Львова, з яких 34 км – вздовж автошляху міжнародного значення М06 «Київ – Чоп». Також є добре сполучення з обласним та районними центрами громадським транспортом.
Споруда знаходиться в маленькому історичному містечку Розділ, що колись був розвиненим містом із магдебурзьким правом, відтак має свою довгу та цікаву історію. Курорти Моршин та Трускавець знаходяться неподалік. Регіон багатий на об’єкти культурної та природної спадщини та має високий туристичний потенціал.
Палац Жевуських–Лянцкоронських має статус пам’ятки архітектури місцевого значення та не може бути перебудований, а лиш частково перепланований всередині із врахуванням пам’яткоохоронних обмежень та пристосований під нову функцію. Століття тому це була розкішна графська резиденція на 60 покоїв, а за радянських часів тут функціонував санаторій. Площа палацу становить 3140 кв.м. та може бути збільшена до 3500 кв.м. шляхом експлуатації горища.
Поряд з палацом знаходиться ще 9 більших та менших аварійних споруд радянського періоду побудови, які можна демонтувати чи реконструювати з пристосуванням під нову функцію.
Припалацова територія, що має площу близько 10 гектарів та статус парку пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення, перебуває у комунальній власності Новороздільської МТГ. В межах парку не можна будувати нових споруд, а лиш робити реконструкцію наявних.
КЛЮЧОВІ ТЕЗИ
Палаци в малих громадах ніколи не живуть самі по собі, а завжди – в контексті довкілля. Відтак, нам важливо, аби нова функція палацу забезпечила створення робочих місць та надходження до бюджету громади, а також розвиток її соціально-економічного потенціалу.
Культурна спадщина – не «новобуд», вона має свою передісторію, яка так чи інакше повинна бути врахована при розробці нової концепції застосування.
Проєкт «Палац Розділ» – не меценатство, а соціальний проєкт на засадах економічної ефективності. Ми – про ефективні інвестиції в культурну спадщину України. Спадщина повинна на себе заробляти та бути ресурсом для держави, громади та інвестора. Жоден інший підхід, окрім економічного, не забезпечить сталості та системності управління пам’яткою.
Попередньо ми декларували як пріоритетні кілька однаково суспільно цінних функцій: школу-пансіон англійського типу, випускники якої отримають міжнародний сертифікат й зможуть вступати в найкращі ВНЗ світу; готельний комплекс, що дасть поштовх розвитку туристичного, а відтак і соціально-економічного потенціалу місцевої громади; реабілітаційний центр для військових, що відповідатиме вимогам часу та потребам наших захисників, а також «ваш варіант». І сьогодні ви можете аргументовано стати на підтримку будь-якої із цих функцій чи запропонувати іншу, якщо, на вашу думку, вона більше пасує для палацу.
Запрошуємо проглянути попередні дописи про палац та його минувшину на сторінці – Палац Розділ / Rozdil Palace
Попереду – низка панельних дискусій та експертних обговорень щодо майбутньої функції палацу, але напередодні прагнемо отримати зворотній зв’язок від широкої громадськості.
Будемо щиро вдячні вашим ідеям, коментарям та пропозиціям. Переконані – спільно ми запроєктуємо найкраще майбутнє застосування для цієї архітектурної перлини Галичини!
Щиро ваша,
Команда ТОВ «Палац Розділ»