16.5 C
Lviv
01.12.2023
Україна

Справа Фаріон: новий вимір

Роздумами з приводу нещодавніх резонансних висловлювань відомої львівської мовознавиці та екс – депутатки від “Свободи” Ірини Фаріон, які збурили українське суспільство, а в Криму призвели до переслідувань фсб рф студента, та імовірними варіантами продовження умисне чи не умисне спровокованої Іриною Дмитрівною актуальної теми – у публікації відомого політтехнолога Олексія Голобуцького, надрукованої сьогодні у розділі “Блоги” інтернет – видання “Цензор.НЕТ”: https://censor.net/ua/b3455970

Неоднозначні заяви львівської професорки і екс-депутатки Ірини Фаріон стали чи не найбільш обговорюваними за останній тиждень. Можу судити по своїй стрічці у соцмережах. 90% обурюється, але 10% захищають вже екс-професорку Львівської Політехніки.

Справа Фаріон суспільно чутлива. З одного боку екс-нардепка апелює до тези захисту рідної мови, яку підтримує багато громадян. З іншого, робить образливі заяви, які розколюють і обурюють значну частину суспільства. Тому, на мою думку, вкрай важливим є те, що СБУ порушила кримінальні справи за чотирма статтями КК та ініціювала психолого-лінгвістичну експертизу висловлювань екс-нардепки. Це переводить справу у юридичну, законну площину: кожен має відповідати за свої дії згідно до норм чинного законодавства.

Бачив багато заяв військових та членів їх родин, які були обурені заявами Фаріон та вимагали позасудового покарання. Це був би вкрай небезпечний прецедент в умовах війни. Очевидно, що свідомо чи ні, Фаріон підігрувала ворогу та працювала на розкол суспільства. Тепер же кейс переходить у юридичний вимір: висловлюванням і діям Фаріон буде дана оцінка під час експертизи. Справу відкрили за 4 статтями: порушення рівноправності громадян; образа честі і гідності військовослужбовця; порушення таємниці листування; порушення недоторканості приватного життя. Всі вони мають конкретне підґрунтя: від образи українських військових до розкриття даних проукраїнського студента, який потрапив на олівець окупантам у Криму.

Висновків з кейсу Фаріон може бути декілька. По-перше, очевидно, що статус професора, екс-нардепки або найбільш екстравагантного захисника рідної мови, не дає індульгенції на порушення законів. По-друге, крім успішної боротьби з колаборантами та російськими агентами, в СБУ вимальовується окремий пласт роботи – нейтралізація корисних для ворога ідіотів, які порушують закони. І тут важливо, що підлеглі Малюка не бояться брати на себе відповідальність у таких резонансних для суспільства справах.

Що ж до Ірини Дмитрівни, то вона, передбачаю, на фоні хайпу, спробує повернутись в українську політику. Нагадаю, останні вибори до парламенту у рідному Львові Фаріон з тріском програла. Думаю, що і зараз “свободівка” недооцінює вплив війни на настрої людей та нові політичні реалії. 

Олексій ГОЛОБУЦЬКИЙ, політтехнолог

(фото з Інтернету)

Схожі повідомлення

Завдячуючи випадку «записавшись» у 7-річному віці  у волейбольну секцію до тренера ДЮСШ Сергія Краснопольського, у свої 14-ть Марічка Гошилик вже  чемпіонка України з класичного волейболу (2021р.) та цьогорічна срібна призерка Чемпіонату Латвії з пляжного волейболу

admin3

35-річна мешканка Стрийщини зарізала ножем господаря квартири у Самборі, у якого гостювала

admin3

Двоповерхові будинки: в чому їх переваги та особливості будівництва

admin

Житель Шумська спалив сміття … на 175 тис грн

admin2

Вогонь знищив гараж, 2 автомобілі “Mercedes Vito” та автомобіль “Audi A 4”, а також пошкодив автомобіль “Journey»

admin3

Ніч була спокійною: Максим Козицький проінформував, як минула доба на Львівщині

admin3

Залишити коментар