16.5 C
Lviv
02.12.2023
Львівщина

Зникла дитина… Що робити? Поради від поліції Львівщини

Від початку року до поліції Львівщини надійшло 467 повідомлень про зникнення дітей, 463 дитини – розшукані, з них 455 – протягом доби після реєстрації повідомлення про зникнення.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби ГУ Нацполіції України у Львівській області

Ще четверо дітей, зниклих в зоні проведення бойових дій в інших областях України, перебувають у розшуку. Виїхавши з цих територій, їх батьки звернулись з відповідними заявами у поліцію Львівщини.

Є чимало причин, з яких діти зникають.

Перша з них – це дезорієнтація. Дитина втрачає візуальний контроль з дорослим, губиться і не може самостійно повернутись чи до батьків, чи додому. Це може трапитись з зовсім малими дітьми та за умови, що дорослі недостатньо пильно стежать за малюками.

Бувають випадки, коли діти свідомо втікають і не повертаються додому – через насильство з боку дорослих, через конфлікти, сварки, для самоствердження або просто для розваги. Від таких ситуацій не захищені ні заможні сім’ї, ні малозабезпечені.

Бувають і набагато складніші причини – чому дитина втікає з дому. Виявити їх інколи може лише досвідчений психолог, оскільки вони заховані глибоко в підсвідомості дитини.

Якою б не була причина – чому дитина зникла, батькам або опікунам необхідно діяти негайно та за чітким алгоритмом:

1️⃣ Упевніться, що дитина дійсно зникла. Ознаки можуть бути такими – дитина не повернулась додому у визначений час, не відповідає на телефонні дзвінки, не виходить на зв’язок, ніхто з оточення не може вказати де вона перебуває у цей момент. Проте, це ще не дає впевненості у тому, що дитина дійсно зникла. Батьки повинні переконатись, що син чи донька не затримались у школі, на гуртку, на тренуванні, у друзів, родичів, сусідів і так далі…

2️⃣ Якщо дитина дійсно зникла – телефонуйте на оперативну лінію 102 негайно. Під час спілкування з оператором, обов’язково повідомте – вік, стать, особливі прикмети, у чому була вдягнена, що мала з собою, номер мобільного та банківської картки, якщо мала такі з собою, місце, де дитину бачили перед зникненням та будь-яку іншу інформацію, що допоможе у розшуку. Обов’язково надайте «свіже» фото дитини.

3️⃣ Пригадайте чи не було останнім часом сварок з дитиною, конфліктних ситуацій, погроз з боку інших осіб, погроз від дитини заподіяти собі шкоду чи втекти з дому. Розкажіть про це поліцейським.

До розшуку дітей поліцейські беруться негайно. В разі необхідності залучають працівників інших служб – ДСНС, лісничих, військовослужбовців Національної Гвардії України, волонтерів.

У 90% випадків зниклих дітей знаходять упродовж перших годин після отримання повідомлення про зникнення.

Батькам чи опікунам також варта знати, що при зникненні дитини поліцейські складуть на них адмінпротокол за ст.184 (Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Там, зокрема, вказано: ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей — тягне за собою попередження або накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, – тягнуть за собою накладення штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Щоб уникнути випадків, коли син чи донька втікає з дому, психологи радять більше часу проводити з дитиною, знати про її переживання та проблеми, займатись вихованням дитини у повній мірі. Якщо виникають інциденти та непорозуміння, краще звернутися до фахівця – психолога чи психотерапевта.

А ви знаєте, де зараз ваша дитина?

Схожі повідомлення

Софія КАДОРЕ разом з Олександром КОСТИШИНИМ: У нас ГРАН-ПРІ!!!

admin3

На автобусних маршрутах Стрийщини запрацювала система «check-in – сheсk-out»

admin3

У Львові судитимуть організаторку та учасників злочинної групи, які на території двох областей виробляли та збували фальсифіковані миючі засоби

admin3

«Ми домінуємо у стрілкових боях і наводимо на противника страх», – десантник 80-тки про штурми під Бахмутом

admin3

Державна податкова служба України – Головне управління ДПС у Львівській області

admin3

У Львові вибухнув котел у 2-поверховій будівлі котельні – потерпів оператор, 1954 р. н.

admin3

Залишити коментар