16.5 C
Lviv
15.07.2024
Новороздільська ОТГ

Добрі справи людей доброї волі: із староства с. Берездівці відправлено черговий гуманітарний вантаж від Новороздільської громади  у Херсонську область

 У понеділок, 18 вересня, вже з самого  зранку і в приміщення, і на подвір’ї  старостинського округу с. Берездівці кипіла   робота. Уточнимо – приємна робота. Зокрема, ретельно готувався до відправки у Херсонську область черговий гуманітарно – волонтерський вантаж, зібраний людьми доброї волі Новороздільської громади. Варто додати, що це доволі непростий логістичний ланцюжок.

Про це  докладно на початку розмови   пояснив репортеру «ВР» староста округу Дмитро САПИГА.

– Отже, цей процес  умовно можна  розділити на декілька етапів. Насамперед, відзначу, що декілька тижнів тому до міського голови Нового Роздолу офіційно звернувся голова Музиківської громади Херсонської області з проханням надати волонтерську допомогу, зокрема, медичного характеру. Відповідно, Ярина Яценко доручила організувати цей процес мені як Берездівецькому старості.

Коротко поясню, чому. Отже,  в перші дні  російського вторгнення в Україну згідно з рішенням міської ради було організовано Гуманітарний штаб, який діяв у приміщенні МБК «Молодість». Згодом волонтерство у громаді набрало великих масштабів, тож для більшої ефективності було сформовано декілька додаткових  пунктів збору: зокрема,  допомога, так би мовити, військового призначення, акумулювалася  у штабі Новороздільського добровольчого формування, а пожертви цивільного характеру –  у приміщенні Берездівецького старостинського округу.  Цього разу уся зібрана гуманітарна допомога на відправлення у Херсонську область, зокрема, Музиківську ОТГ, до якої входить знаменита Чорнобаївка, та села, що межують з Херсоном, які зазнали найбільших руйнувань від кацапських ракетних та артилерійських обстрілів, включно з соціальною та медичною інфраструктурою,  впродовж приблизно двох тижнів акумулювалася  Берездівцях. До прикладу, на початку вересня так само в нашому старостві акумулювався гуманітарний вантаж для відправки у військові госпіталі шести обласних центрів України – Дніпра, Запоріжжя, Миколаєва, Харкова Чернігова та Сум.

На виконання доручення міського голови я спілкувався з усіма, хто б міг посприяти у зборі, як зазначав вище, виробів та товарів медичної номенклатури – з громадами сіл, з підприємцями, просто небайдужими людьми. Також  долучив місцеве духовенство – священика костелу Воздвиження Чесного Хреста  о. Дам’яна Панковяка та берездівецьку римо – католицьку громаду, звичайно, священика церкви Воздвиження Животворящого Чесного Хреста  ПЦУ с. Берездівці о. Богдана Лесюка А ще –  Олега Павлишини, який з перших днів ворожого вторгнення активно займається у Новому Роздолі волонтерством, та отця Ростислава Височана, натепер військового капелана УГКЦ, офіцера ЗСУ, який заснував Гуманітарний центр. Загалом до формування волонтерського вантажу було задіяно чимало осіб та організацій. До слова, цього разу, так би мовити, левову частину «волонтерки» надала Новороздільська міська рада та 8-й окремий батальйон УДА «Аратта» ім.. Андрія Гергерта. Доставкою зібраної допомоги власним транспортом у пункт збору у с. Берездівці переважно займався місцевий активіст Петро Біляк. Принагідно, вдячний йому за добру справу. Відзначу й ще одного активіста у зборі волонтерської допомоги – Володимира Щіпного з с. Гранки Кути.

Пане Дмитре, от зараз у автівки буде завантажено майже 80  пакунків з допомогою для мешканців Херсонщини. А який подальший логістичний шлях багатотонної «гуманітарки»?

-Авже ж, думаю, що і читачам, і мешканцям громади буде цікаво про це дізнатися. Отже, автівки з гуманітарною допомогою зараз вирушать у розташування міського  відділення «Нової пошти», яке очолює відомий підприємець Мирослав Лепкий. До речі, саме завдяки сприянню Мирослава Петровича ми вже вдруге користуємось наданими цим  підприємством промокодами на безкоштовну відправку всіх пакунків. Тобто не витрачаємо на оплату доставки волонтерських вантажів у східні та південні регіони України жодної копійки. Скажу вам, що це значна економія, адже, поки ми не скористалися цією послугою, то оплата за відправку зібраної гуманітарної допомоги становила понад десять   тисяч гривень. Пригадую, раніше,  до використання послуги промокодів, ми за доставку гуманітарного вантажу заплатили  12 тисяч гривень готівкою. Тоді дуже значну допомогу нам надав мешканець Берездівець Ярослав Білінський, який заофірував на оплату доставки «гуманітарки»  8 тисяч гривень, за що ми дуже йому вдячні. Також, користуючись нагодою, ще раз висловлюю вдячність колективу «Нової пошти» та її очільнику пану Лепкому. 

ххх

Коли  посортовані пакунки поскладали в акуратний кількаярусний ряд на подвір’ї приміщення староства, присутні, –  а це, зокрема (дотримуючись  гендерного принципу, розпочнемо перелік із милих дам, які до речі, протягом усіх днів збору допомоги сортували і складали у пачки  «гуманітарку» ), виконувачка обов’язків діловода   старостинського округу Світлана Шиманська, медична сестра фельшерсько – акушерського пункту у с. Берездівці Уляна Іваницька, староста Дмитро Сапига, перший заступник міського голови м. Новий Розділ Михайло Гулій, командир Новороздільського добровольчого формування Остап Попович, координатор Новороздільського осередку 8-го окремого батальйону УДА «Аратта» ім. Андрія Гергерта Василь Дабіжа,  волонтери Олег Павлишин, Петро Біляк,  Петро Щіпний та  о. Дам’ян Панковяк – , відбулася церемонія благословення та посвячення волонтерського вантажу, яку опровадив отець Богдан Лесюк

А  коли священнослужитель виголошував слова з Молитви за Україну, за наших воїнів, за перемогу правди й справедливий мир: «Всесильний Господе, почуй молитви дітей Твоїх, споглянь в час важких випробувань на державу нашу – Україну. Благослови та зміцни воїнів наших, владу, уряд та весь народ наш, які протистоять підступному російському агресору на землі, на морі та в повітрі. Правдолюбивий Господи, не дай ворогам знищити державу, народ та святині наші…», було помітно, що  присутні мимоволі стали особливо урочими та одухотвореними. З нами Бог, за нами Перемога! – наче промовляли в цю мить небеса над Україною…  

Після сповнення молитовного обряду, благословення і окроплення свяченою водою гуманітарних пакунків та  осіб, дотичних до збору та відправлення  волонтерського вантажу у Херсонську область, о. Богдан у напутньому слові до присутніх відзначив, що і очільники міської ради, і староста пан Дмитро, і всі, хто вносить свою посильну лепту у волонтерство, виконують важливу місію підтримки тих, хто потерпів від російської агресії. І у такий спосіб вони простягають руку допомоги не тільки мешканцям Херсонщини, а й державі, яка самотужки поки що  не може враз вирішити усі складні питання забезпечення людей із південних регіонів усім необхідним. «Разом з іншими небайдужими українцями з усіх кутків Вітчизни люди доброї волі з Нового Роздолу і з  сіл нашої громади  добрими справами наближають перемогу, – наголосив о. Богдан. –  Щиро вам усім дякую – і від себе, і від парафіян. Кожен в  міру своїх можливостей – священики молитвою, активні громадяни посильною допомогою – робимо добру справу».

…Коли ваш автор уточнював у очільника старостинського округу с. Березівці деякі фрагменти описаної події,  Дмитро Сапига, поміж іншим, повідомив, що вже почався черговий збір гуманітарної допомоги для потерпілих від кацапської агресії. Утім, про це – наступній публікації…

Іван БАСАРАБ   

Схожі повідомлення

Музичний гурт відкрив збір коштів на дрон воїну-новороздільцю

admin2

Дівчата і карате.. .Чи це заняття тільки для хлопців?

admin3

Любов – це єдина сила на землі, яка примножується, коли ми нею ділимося

admin3

У Новому Роздолі в рамках Х Благодійного Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної, класичної, сучасної та бальної хореографії «Яблуневий цвіт – 2024» хореографічні колективи зібрали понад 116 тисяч гривень на ЗСУ

admin3

Заслужені нагороди юного воїна з Боринич

admin2

Андрій ГАРАПЦЬО про чинники, які призвели до «домашньої» поразки клубу від ФК «Турбо», про непохитну мету команди домогтися успіху у Чемпіонаті і про поклоніння вболівальникам….

admin3

Залишити коментар