16.5 C
Lviv
02.03.2024
Новороздільська ОТГ

Тужанівський «Цвіт нації»

Літо – ідеальний час для дітей. А літній клуб допоміг зробити цей час ще цікавішим та кориснішим.

24 липня  у Тужанівському ЗЗСО відкрився літній клуб  “Цвіт нації” у рамках швейцарсько-українського проєкту DECIDE Summer Clubs «Ми вдома – в Україні».

«День розпочався із святкового відкриття, гімну, молитви та активної руханки.  Діти познайомилися,  створили правила клубу, брали участь у заняттях з освіти для демократичного громадянства та з прав людини, грали ігри  та займалися творчістю».  І так щодня – на фейсбук-сторінці Тужанівського ЗЗСО – Андріана Гупало давала повний фото-відеозвіт про новий день літнього таборування. Чого там тільки не було, але щодня було – весело, пізнавально, несподівано, цікаво, гамірно….

Як усе починалося? Із написання проєкту… Щодо організації літніх дитячих клубів за підтримки Швейцарсько-українського проєкту DECIDE. 430 громад взяли участь у проєкті, а переможцями стали 50 громад – і серед них Тужанівський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів, який проявив ініціативу у питанні організації змістовного дозвілля дітей під час літніх канікул. Саме на базі цієї школи працював літній дитячий клуб. До речі, проєкт DECIDE впроваджується ГО DOCCU та PHZH International Projects in Education за підтримки Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні).

Вірніше, почалося все ще минулоріч. Минулого літа члени учнівського самоврядування “Кактус”   разом з президентом Аліною Найдою (вже випускницею) організували та провели літній табір для школярів. І коли  міський голова Ярина Яценко та її заступниця Ольга Ганачевська   і староста Наталія Зінченко  запропонували Тужанівській школі долучитися до написання проєкту,  то  вже були готові. Далі була онлайн зустріч з представниками швейцарсько-українського проєкту… І перемога у проєкті!

  З 17 липня – навчання вчителів-тренерів – Андріана Гупало, Зоряна Корецька, Галина Кардаш. До них долучилися активні школярі – Аліна Найда, Марта Білоус, Соломія Фурда, Ангеліна Бариляк. І небайдужі односельці – Василь Мідик, Світлана Онім.  Цікавезні ігри, розваги, руханки, малювання (Тетяна Троян, майстриня з ВПО,   і Тетяна Федоришин),  спортивні (Роман Кресан, Павло Бабічок з ФК «Розділля») та музичні (Максим Томчук) конкурси й розваги, неймовірні психологічні тренінги (Віта Верес).  «Уся ця команда, – висловлювала вдячність директор школи Іванна Мельник, – провела неймовірну роботу, вкладала енергію  в організацію та проведення літнього клубу. Їх зусилля дозволили дітям насолоджуватися чудовими літніми моментами, пізнавати нові речі, знайомитися з цікавими людьми та розвивати свої здібності».

І так неймовірних 10 днів. Більше 50 дітей – не лише зі Станковець і Тужанівців, але і з Нового Роздолу, Берездовець і навіть Піддністрян.   Фізичні активності, конкурси, виставки, патріотичні пісні, найрізноманітніші локації щодня, спільна молитва на могилі Героїв України в Тужанівцях і на  могилі  Героя-захисника Андрія Мельничука, зустріч з інспектором з ювенальної превенції   Мар’яною Лях та двома поліцейськими Новороздільського відділу поліції  (учням робили дактилоскопію рук  та визначали тип папілярних узорів, примірювали бронежилети та каски, а ще побували в ролі водіїв поліцейського автомобіля), майстер-клас з розмальовування сумок та футболок, подорож до Стільського городища і зустріч з білим хорватом, поїздка у пожежну частину Нового Роздолу (відвідали гараж з технікою та устаткуванням, роздивилися та одягнули костюми, в яких працюють пожежні, приміряли каски, а також посиділи на водійському місці працівників служби), веселий і креативний показ мод, музичне караоке і вечірній перегляд фільму на галявині. І навіть  зацікавлені бузьки прилітали  до галявини, де вирувало і галасливо  творило цікаве дійство літнє таборове містечко.

До того ж, щодня «навчання демократії» – ознайомилися та  опрацювали Конвенцію ООН про права дитини, створили мініпроєкт “Наші права – наш скарб”, познайомились з пірамідою потреб Маслоу, вчилися конструктивно розв’язувати конфлікти, створювали модель власної поведінки в конфліктних ситуаціях, працювали індивідуально та в групах,  виконували вправу “Китайські палички”, заповнили візитівку Новороздільської територіальної громади, ознайомились з повноваженнями органів місцевої влади, написали свої бажання, що могла б зробити  територіальна громада, і склали сенкан, дискутували: хто такий політик – бос, лідер чи супергерой? Виконували практичні заняття, розвивали лідерські якості під час віртуального розпорядження коштами річного бюджету, працювали над створенням образу політичного лідера. І мали цікаву зустріч з головою  Новороздільської громади Яриною Яценко та старостою Наталією Зінченко, ставили запитання і давали пропозиції, зокрема, щодо  облаштування місця дозвілля для молоді  у шкільному парку та встановлення велопарковки. Ярина Володимирівна подякувала  дівчаткам, які долучилися до збору коштів для придбання дрону  військовим.

DECIDE дав унікальну можливість організувати змістовне дозвілля для  дітей і завдяки переданому обладнанню – вуличні меблі,   принтер, канцелярія, пазли,  пуфи та каремати, цікаві книги, розвиваючі ігри. Отож продовження безумовно буде – бо активна креативна команда Тужанівської школи,  успішна співпраця учнівського та вчительського колективів обов’язково знайде нові цікавинки.

Схожі повідомлення

Новий Розділ: графік відключення електроенергії на 24 грудня – хто матиме Святвечір при свічках?

admin2

Новороздільська громада провела в останню путь земляка – захисника Геннадія КУКІНА

admin3

Медаль для 94-літньої новороздільчанки

admin2

Руслан ЛЮКОВ – схиляємо голови перед Воїном

admin2

Ще раз про обєкт біля Укрпошти: історія з гарним початком, але без “кінця”…

admin2

Про небайдужість і «пенсійні» донати поважного новороздільця

admin2

Залишити коментар