Більшість з нас, читаючи в інформаційних мережах полярні за змістом тексти, у яких користувачам (а це мешканці різних регіонів держави, зокрема, і категорія тимчасово переміщених осіб) ) натрапляють на публікації, котрі мимоволі спонукають до хибних висновків про начебто назріваючі в суспільстві конфлікті настрої. Спектр відчуттів внаслідок таких деструктивних візій має, як правило, чіткі тематичні рамки, зокрема: розпалювання міжнаціональної ворожнечі, переважно за «географічним поділом» населення України (ця технологія, нагадаємо, була розроблена ще у часи виборчої кампанії України Януковича і експлуатується і досі) на українські західні терени та проросійсько/російські південні та, умовно кажучи, донбаські терени, нагнітання настроїв міжконфесійної ворожнечі між вірянами УПЦ МП до ПЦУ та інші антиукраїнські за змістом акценти.
Можна з певною вірогідністю припустити, що такі публікації сприймаються частиною читацького загалу як об’єктивні і породжують серед громадян настрої , який політтехнологи позначають терміном «розганяння зради».
А тепер – УВАГА! Вказаного роду вкиди в український інформаційний простір – це не що інше як спланована кампанія російських спецслужб, зокрема фсб, з метою посіяти в суспільстві тривогу, недовіру серед громадян, а відтак, послабити народну єдність, яка є основою монолітного спротиву ворогу, надважливим фактором підмоги нашим героїчним Збройним Силам. Підмічено, що ці «інформаційні диверсії» рашистських спецслужб мають системний характер і вони з’являються в українському інформаційному полі «паралельно» із успішними діями ЗСУ на лініях зіткнень з ворогом. Усі вони «щиті білими нитками» російських центрів , адже відзначаються загальними фразами, відсутністю посилань на першоджерела.
Звичайно, важко відрізнити «зерна від полови», а напівправда переконливіша за правду, тим більше, якщо такого роду «інформаційний продукт» змайстрований російськими спецслужбами.
Але нам слід докласти зусилля, бути уважними , ознайомлюючись з публікаціми у соцмережах, аби не потрапити у тенета ворогів і не стати мимоволі їхніми «корисними ідіотами», які нагнітають у суспільстві напругу і «розганяють зраду» . Адже російсько – українська війна – не на життя, а на смерть.
Тому – будьмо пильними, ворог не тільки на фронтах, він – багатоликий, особливо у інформаційному полі.
Іван БАСАРАБ